October 2010

Photogallery #3 [Drew Barrymore, Harper Bazaar]

30. october 2010 at 19:15 | Adelle |  photogallery
Hned co jsem uviděla tyhle perfektní fotky Drew Barrymore, veděla jsem, že je sem musím dát. Myslím, že ani není potřeba žádného komentáře snad jen, že fotky byly nafoceny pro magazín Harper Bazaar.

David Copperfield by Charles Dickens

29. october 2010 at 21:10 | Adelle |  books
Jako první knihu, kterou chci touto formou prezentovat, jsem vybrala Dickensova Davida Copperfielda. Četba této knihy mě velice chytla a jako tehdy začínající čtenář, to byla jedna z nejdelších knih, které jsem do té doby přečetla.
Chtěla bych zároveň upozornit, že obsah knihy je můj vlastní, což znamená, že si nepřeju, aby ho někdo z vás kopíroval. Děkuji

David Copperfield
Charles Dickens
Hl.postavy: David Copperfield, Klára Copperfieldová (později Murdstoneová), Peggotka, pan Murdstone, Jana Murdstoneová, slečna Betsy Trotwoodová
carrefour.blog.cz
Obsah:
Příběh začíná narozením Davida Copperfielda mladšího. Ještě před touto událostí navštíví jeho ovdovělou matku slečna Trotwoodová, sestra Davidova otce. Je přesvědčená, že se narodí děvče, a proto přijela. Chtěla si holčičku odvést, aby toho na matku nebylo moc. Slečna Betsy se ovšem zmýlila, protože se narodil chlapec. Poté David roste a společně s matkou a služebnou Peggotkou, kterou má rád jako svoji tetu, prožívají krásná léta. Když už je mladý pan Copperfiel větší, začíná se jeho matka stýkat s cizím mužem, panem Murdstonem. Chodí pozdě domů a Davida už si tolik nevšímá. Proto Peggotka navrhne matce, aby Davida pustila k ní do rodného Yarmouthu. Matka svolí, a tak Peggotka a David odjíždějí. Tam David zažívá skvělá dobrodružství s Emilkou, neteří Peggotky, ale čtrnáct dní uteče jako voda a David Copperfiel se musí vrátit. Je plný dojmů a zážitků a už se hrozně moc těší na matku.

Gilmore Girls Quotation #4

29. october 2010 at 20:53 | Adelle |  quotation
Emily: Blíží se k vám sněhová bouře. My už jsme v ní.
Lorelai: Dobře. Já seženu archu, ty zvířata.

Photogallery #2 [Keira Knightley, A Dangerous Method]

26. october 2010 at 20:17 | Adelle |  photogallery
Projížděla jsem stránky o oblíbených osobnostech a narazila jsem na úžasné fotky Keiry z filmu A Dangerous Method. Jedná se o drama založeném na sporu mezi Sikmundem Freudem a Carlem Jungem. Druhý jmenovaný byl žákem prvního a jejich potyčka se týkala odlišného chápání lidské bytosti z psychologického hlediska. Přesycené publikum by ale pravděpodobně nebavily psychologické analýzy, a tak se zápletka filmu točí kolem roztržky, kterou ale způsobí láska k jedné ženě (Keira).
Keira Knightley jako Sabina Spielrein

Gilmore Girls Quotation #3

26. october 2010 at 20:00 | Adelle |  quotation
Paní Kimová: Jak jde škola? Žádná z vás není těhotná, že?
Lane: O tom nevím.
Rory: Ale když o tom uvažuju, Joanna Posnerová přibrala.
Paní Kimová: Cože?
Lane: Nic, mami. Dělá si srandu.
Paní Kimová: Kluci nemají rádi vtipná děvčata.
Rory: Píšu si.

Gilmore Girls Quotation #2

26. october 2010 at 19:54 | Adelle |  quotation
Na recepci
Lorelai: Micheli, telefon.
Michel: Mmhm, zvoní.
Lorelai: Můžeš ho vzít?
Michel: Ne. Dnes obzvlášť jsou lidé natvrdlí. Už nemůžu s nikým mluvit.

Photogallery #1 [Gilmore Girls Reunion]

24. october 2010 at 14:56 | Adelle |  photogallery
Po třech letech se Gilmorova děvčata opět sešla, aby nafotila jeden z nejkrásnějších společných photoshootů. Jsou to velice veselé, hravé fotky. Vyzařuje z nich přátelství, které mezi nimi existuje, i dobrá nálada, která rozhodně nechyběla.
Nějak mě tyhle fotky chytly za srdce. Konečně jsem si stáhla všechny díly seriálu v angličtině a jsem teď z nich úplně posedlá. A tak mě těší, že se znovu sešly.

Bohyně Sešat

23. october 2010 at 14:00 | Adelle |  other
Sešat byla staroegyptskou bohyní písma a věd, zosobněním moudrosti. Díky svojí funkci byla vnímána jako božská písařka a zaznamenávatelka.
jméno Sešat v hieroglyfech

Sešat je často spojována s bohem Thovem, původně bohem měsíce. Ten byl však později uctíván jako bůh moudrosti a písma a Sešat začali považovat za jeho manželku nebo méně častěji za jeho dceru.
bohyně Sešat


My heart is beating for... #1

22. october 2010 at 20:48 | Adelle |  travels
Další rubrikou, kterou bych chtěla rozjet, je rubrika travels. Musím se vám přiznat, že neskutečně ráda cestuju, ale bohužel jsem zatím měla možnost navštívit jenom pár zemí z toho mého obrovitánského seznamu. Pravdou ale zůstává, že mám proježděnou skoro celou Českou republiku. Zastávám totiž názor, že každý cestovatel by měl nejdříve dokonale poznat svou zemi a až pak navštěvovat cizinu.
Vidím to třeba ve třídě od mé sestry, která letos oslaví 10. narozeniny. Většina z dětí už byla několikrát na Thasosu, ale nikdy se neprošly po Karlově mostě nebo nepluly loďkou v Macoše. A tak jsem ráda, že mi rodiče poskytli možnost poznat vlastní zemi.
Teď ale spátky k článku. Za první téma jsem vybrala milovanou a umělci opěvovanou Paříž.
carrefour.blog.cz

Toto miliónové město je dnes, stejně jako v historii, považováno za kulturní metropoli - ať už se jedná o módu, umění, kulturně-historické památky a jiné - a je také hojně navštevované turisty.

Gilmore Girls Quotation #1

22. october 2010 at 19:07 | Adelle |  quotation
Rory: Ty žehlíš?
Lorelai: Placatýho oblečení se víc vejde do kufru.

Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.

19. october 2010 at 18:55 | Adelle |  diary
Rozhodla jsem se napsat svůj první "diary článek". Osobně jsem poměrně velkým zastáncem keců o životě, tak doufám, že se to zalíbí i vám.
Hned na úvod bych ráda vysvětlila nadpis článku. Jde o citát Marka Twaina. Mám ráda jeho výroky, ale způsob psaní už mi tolik nevyhovuje.

Je teprve úterý a já si už teď přidadám jako přejetá parním válcem. Většinu každého dne věnuju škole a nemám ani trochu času na svoje zájmy a vůbec na sebe,. No sice chodím na italštinu, ale to je jen jednou týdně a taky se tam vlastně učím. Opravdu se už těším na prázdniny, které sice budou z části pracovní, ale hodlám si i odpočinout.

Včera jsem byla v kině na film s Julii Roberts Eat, pray, love. Byl to velice příjemný oddechový film, který měl pár světlých okamžiků, no ale přiznejme si, že filmy jako Pretty Woman se rodí jednou za život. Ráda bych taky viděla film Tajemství mumie (v originále Les Aventures extraordinaires d'Adèle Blanc-Sec), ale jelikož jsem promítání prošvihla, chystám se na něj až v rámci francouzského podzimu v Ostravě. Miluju tuto akci, pokaždé mi připomene, proč mám ty frankofonní státy tolik ráda.

Ještě stále čtu Annu Kareninu. Úspěšně už druhý měsíc. Připadala jsem si hloupě, když jsem si byla prodloužit půjčovní lhůtu, protože tam byla milá knihovnice, která mě už zná a která mě vždy chválila za moje čtecí tempo. Teď se na mě zadumaně dívá a úplně vidím, jaké škaredé myšlenky se jí honí hlavou. Nicméně na mém seznamu knih, které si chci přečíst, úspěšně přibývá jedna knížka za druhou. Kdy to budu číst, to vážně nevím.

Na závěr bych snad už jen dodala, že v nejbližších dnech očekávám první sněhovou nadílku. Docela se těším až nastane taková ta kouzelná bíla zima, i když jsem si jistá, že ji po dvou týdnech začnu nenávidět.

Loučí se s vámi vánočně naladěná Adelle

I´m looking forward to... #1

16. october 2010 at 18:28 | Adelle |  movies, serials
Rozhodla jsem se zavést pravidelný článek o filmech, které mají přijít do kin a na které se strašně těším. Teď na podzim se chystají opravdu vyjímečné filmové laůdky, takže s chutí do toho!

Eat, pray, love (Jíst, meditovat, milovat)
• žánr - romantický
• v hlavní roli - Julia Roberts
Přiběh vypráví o ambiciózní Liz, která se rozhodne od základů změni svůj život. Odjíždí poznávat a obdivovat krásy světa a současně se pokouší znovu najít a probudit své pravé já. Vychutnává si nejlepší speciality všech zemí, učí se klidu při meditaci a po všech útrapách nalezá také opravdovou lásku.
Romantika, která potěší mou osamělou dušičku a Julii po delší době opět vrátí na plátna kin. Doufám, že to dokáže roztočit stejně jako dřív a neopustil ji nejširší úsměv v dějinách.

Audrey Hepburn

15. october 2010 at 20:08 | Adelle |  people
Myslím, že snad každý zná tuto krásnou lady, která udávala trendy a byla světem opěvována, aniž by o to nějak zvlášť stála. Letos v srpnu jsem četla skvělou knihu o její životě a byla jsem opravdu překvapena. Zkusím vám popsat pár nejzajímavějších okamžiků a událostí, které velmi ovlivnili její duši.
carrefour.blog.cz
Krušné chvíle zažila už v dětství, které z velké části prožila v Nizozemsku. Během druhé světové války bojovala proti nacistům a měsíc prožila zavřená ze strachu v temném skepě, kde jedla prach z podlahy a prodělala těžkou žloutenku s komplikacemi. Tam začaly její problémy s příjmem potravy. Když nebylo co jíst, vsugerovala si, že jídlo vlastně nepotřebuje, a nejedla.

Literatura jako únik z tohoto světa

11. october 2010 at 20:01 | Adelle |  books
carrefour.blog.cz
Literatura a obecně čtení pro mě opravdu hodně znamená. Nejen v nadpise zmíněný únik z tohoto uspěchaného světa, ale také způsob odreagování a zábavy. Číst jsem se ale naučila teprve před 5 lety. Samozřejmě nemyslím čtení jako takové, ale čtení pro zábavu jako koníček.
A vděčím za to jedné osobě, které bych chtěla touto cestou poděkovat. Je to moje bývala profesorka češtiny, která mě donutila číst povinnou četbu. A od té doby čtení miluju.
Přečetla jsem poměrně hodně knih, ale za své čtenářské začátky se opravdu stydím, takže se zde objeví spíše knihy, které mě svou myšlenkou donutily změnit určitý životní postoj nebo se mi tolik vryly do duše, že se jich už nezbavím. Zároveň bych vám taky ráda něco doporučila a byla bych ráda, kdybyste doporučili i vy mě.


• i heart

11. october 2010 at 12:14 | Adelle
PHOTOGALLERY
○ fotky neuvěřitelné s velkým významem, předávající hlubokou myšlenku
PEOPLE
○ lidé, jež zanechali nesmazatelné stopy na mém psychickém či stylovém vývoji
TRAVELS
○ místa dojímající svou krásou ať už historickou, kulturní nebo přírodní
BOOKS
○ ať už skvělé nebo špatné, ale vždy ty, co se mi vryly do duše
SONGS
○ pomalé, rychle, ale hlavně s výstižným textem a chytlavou melodií
○ když zvuk nestačí
MOVIES, SERIES
○ žánrově rozlišné, především však dechberoucí

GLEE
○ když jediná věc, kterou chcete dělat, je dívat se na seriál
LEA MICHELE
○ když ani slovy nedokážete popsat něčí dokonalost

• center

11. october 2010 at 12:11 | Adelle
DIARY
○ myšlenky, pocity a nálady sepsané na jediném místě
QUOTATIONS
○ některé rozumy jsou hned zapomenuty, jiné si pamatujeme věčně
GRAPHICS EXPERIMENTS
○ pokusy o něco, čemu se říká grafika
OTHER
○ co se jinam nevešlo, ale na blogu být muselo
○ stránky, které navštěvuji

LIFE RUINERS
○ lidé, kteří mi ničí život svou dokonalostí