My heart is beating for... #1

22. october 2010 at 20:48 | Adelle |  travels
Další rubrikou, kterou bych chtěla rozjet, je rubrika travels. Musím se vám přiznat, že neskutečně ráda cestuju, ale bohužel jsem zatím měla možnost navštívit jenom pár zemí z toho mého obrovitánského seznamu. Pravdou ale zůstává, že mám proježděnou skoro celou Českou republiku. Zastávám totiž názor, že každý cestovatel by měl nejdříve dokonale poznat svou zemi a až pak navštěvovat cizinu.
Vidím to třeba ve třídě od mé sestry, která letos oslaví 10. narozeniny. Většina z dětí už byla několikrát na Thasosu, ale nikdy se neprošly po Karlově mostě nebo nepluly loďkou v Macoše. A tak jsem ráda, že mi rodiče poskytli možnost poznat vlastní zemi.
Teď ale spátky k článku. Za první téma jsem vybrala milovanou a umělci opěvovanou Paříž.
carrefour.blog.cz

Toto miliónové město je dnes, stejně jako v historii, považováno za kulturní metropoli - ať už se jedná o módu, umění, kulturně-historické památky a jiné - a je také hojně navštevované turisty.

carrefour.blog.cz
katedrála Notre Dame (Chrám Matky Boží)

Jak už jsem říkala, Paříž je známá svými památkami. Mezi jedny z nejzajímavějších a zároveň také nejznámějších patří bezesporu katedrála Notre Dame. Ta se stala inspirací nejednomu malíři, ale třeba také spisovateli Victoru Hugovi (čti igovi), který do jejích prosto zasadil děj svého slavného románu Chrám Matky Boží v Paříži.
carrefour.blog.cz
muzeum Louvre

Myslím, že se nenajde nikdo na světě, kdo by nevěděl, co je Louvre. Jedno z největších muzeí na světě, které sídlí v bývalém královském komplexu. Je zde vystaven známý obraz Leonarda DaVinci Mona Lisa, socha Davida a mnoho jiných obdivuhodných exponátů. Kdybyste před každým vystavovaným předmětem strávili 5 minut, prohlídka celého komplexu by vám zabrala přibližně 2 roky.
carrefour.blog.cz
Eiffelova věž

Dominanta celé Francie, která ční do výšky nad celou Paříží. No řekněte, že si neumíte představit pohled na Paříž bez ní? A přesto byla v době svého vzniku tak zatracovaná, když jí její otec Gustav Eiffel předvedl na Světové výstavě v roce 1889, přesně 100 let od konce Velké francouzské revoluce. V roce 2008 věž navšívilo přes 6 miliónů turistů. A jen pro zajímavost, každý druhý Pařížan Eiffelovku nikdy nenavštívil.
Jsem si jistá, že bych se nad památkami Paříže mohla rozplývat do nekonečna a pravděpodobně by mi nestačila ani velikost článku, takže vám sem už jenom přiložím několik fotografíí bez komentáře.
carrefour.blog.cz
bazilika Sacré Coeur

carrefour.blog.cz
Vítězný oblouk

carrefour.blog.cz
Invalidovna

carrefour.blog.cz
kabaret Moulin Rouge
 


Poll

Navštívili jste už někdy Paříž?

Ano
Ne

Comments

1 Niky ツ Niky ツ | Web | 23. october 2010 at 9:35 | React

To je nádherně napsaný článek :-) Co se týče ČR, tak tu zase tolik proježděnou nemám, ale třeba památky v Praze mám projité a stejně tak i ve článku zmiňovanou Macochu :-) Jinak cestování je moje vášeň, také proto chodím na Střední školu cestovního ruchu :)) A k Paříži: tam pojedu poprvé příští rok v Květnu :) minulý týden jsem se totiž přihlásila na školní zájezd... neskutečně se tam těším!! :-)

2 Niky ツ Niky ツ | Web | 23. october 2010 at 9:45 | React

tak to závidím :-) Anglie je další místo, kam se chci určitě někdy podívat.. můj sen :) snad mi to taky někdy vyjde ;-)

3 valleria valleria | Web | 23. october 2010 at 17:51 | React

Má to úžasně zpracované! V Paříži jsem byla jednou asi před 2 roky, ale musím říct, že jsem z ní nakonec nebyla tak nadšená, možná to bylo špatné období nebo nějak celé špatně naplánované, ale nenadchla mě tak, jak by se dalo čekat, ale památky to má zaručeně nádherné. Byl to i přesto zážitek :)

4 Kelly Kelly | Web | 23. october 2010 at 20:24 | React

Do Paříže bych se jednou chtěla podívat. Hlavně na Eiffelovku a do Louvre. Miluju totiž román Da Vinci Code, tak bych chtěla vidět cestu Roberta Langdona. Taky bych chtěla vidět Anglii a Ameriku.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.