Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.

19. october 2010 at 18:55 | Adelle |  diary
Rozhodla jsem se napsat svůj první "diary článek". Osobně jsem poměrně velkým zastáncem keců o životě, tak doufám, že se to zalíbí i vám.
Hned na úvod bych ráda vysvětlila nadpis článku. Jde o citát Marka Twaina. Mám ráda jeho výroky, ale způsob psaní už mi tolik nevyhovuje.

Je teprve úterý a já si už teď přidadám jako přejetá parním válcem. Většinu každého dne věnuju škole a nemám ani trochu času na svoje zájmy a vůbec na sebe,. No sice chodím na italštinu, ale to je jen jednou týdně a taky se tam vlastně učím. Opravdu se už těším na prázdniny, které sice budou z části pracovní, ale hodlám si i odpočinout.

Včera jsem byla v kině na film s Julii Roberts Eat, pray, love. Byl to velice příjemný oddechový film, který měl pár světlých okamžiků, no ale přiznejme si, že filmy jako Pretty Woman se rodí jednou za život. Ráda bych taky viděla film Tajemství mumie (v originále Les Aventures extraordinaires d'Adèle Blanc-Sec), ale jelikož jsem promítání prošvihla, chystám se na něj až v rámci francouzského podzimu v Ostravě. Miluju tuto akci, pokaždé mi připomene, proč mám ty frankofonní státy tolik ráda.

Ještě stále čtu Annu Kareninu. Úspěšně už druhý měsíc. Připadala jsem si hloupě, když jsem si byla prodloužit půjčovní lhůtu, protože tam byla milá knihovnice, která mě už zná a která mě vždy chválila za moje čtecí tempo. Teď se na mě zadumaně dívá a úplně vidím, jaké škaredé myšlenky se jí honí hlavou. Nicméně na mém seznamu knih, které si chci přečíst, úspěšně přibývá jedna knížka za druhou. Kdy to budu číst, to vážně nevím.

Na závěr bych snad už jen dodala, že v nejbližších dnech očekávám první sněhovou nadílku. Docela se těším až nastane taková ta kouzelná bíla zima, i když jsem si jistá, že ji po dvou týdnech začnu nenávidět.

Loučí se s vámi vánočně naladěná Adelle
 


Poll

Vous parlez français? / Mluvíte francouzsky?

Oui / Ano
Non / Ne

Comments

1 Markéta Markéta | Web | 19. october 2010 at 20:48 | React

Jak už sis myslím přečetla, taky nestíhám, je to opravdu hrozné, co nezvládám přes týden, dodělávám o víkendech, takže ani ty moc volné nemám. Na prázdniny se těším, i když také mám naplánovanou takovou prácičku, říkejme tomu učení, ale z vlastní iniciativy, něco co, mě zajímá, takže to nebude tak hrozné ;-) Se čtením jsme na tom úplně stejně ;-) Já jsem se včera, protože jsem ještě byla doma, pokoušela dočíst Na západní frontě klid, ale stejně jsem už asi 15 stránek před koncem nemohla x) Moc mě ta kniha nezaujala a čím blíž jsem ke konci, tím je to horší xD Ale už jsem rozečetla Quo Vadis, snad to bude trochu poutavější ;-)
Taky čekám na sníh a moc se těším, miluju ten pohled na bílé peřiny venku, v podstatě celou zimu, je to po tom roce příjemná změna ;-) Já mám ráda sníh po celou dobu ;-) Nevadí mi ;-)

2 Markéta Markéta | Web | 19. october 2010 at 20:49 | React

Jej xD To jsem si ani neuvědomila že je to tak dlouhé xD Ale to je u mě tak většinou xD

3 LaRhette LaRhette | Web | 20. october 2010 at 21:21 | React

V první řadě mě opravdu zaujal citát v nadpise. Je v něm kus pravdy :).
Přes mě se taky muselo projet několik parních válců, jinak si tu únavu nedokážu vysvětlit. Škola mě neskutečně vyčerpává. Obzvlášť teď, kdy se snažím přechodit nějakou neidentifikovatelnou nemoc :D.

Na sníh se moc netěším, protože se mi vždycky do týdne zprotiví. Vyhovoval by mi jen kolem Vánoc a pak by mohl roztát :D

4 valleria valleria | Web | 23. october 2010 at 17:59 | React

Já si ráda píšu, co kdo píše o sobě a tak, tudíž se těším na pravidelnou dávku z diary :)
Já bych se na prázdniny taky těšila, akorát mi je tentokrát něco tak nějak zkazilo, takže si je ani nemůžu užít, a ty máš volno celý týden? My jen od středy xD ale v dané situaci je to vlastně dobře.
Na Annu K. bych si možná ani netroufla, protože čím delší je příběh, tím větší je šance, že mě nějaká má oblíbená postava něčím naštve a mě přestane kniha bavit xD Takhle to u mě dopadlo s Egypťan Sinuhet, myslím, že to už nikdy nedočtu xD... No uvidíme xD
Tu zimu+sníh jsem tuším už pořešily xD

5 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 30. october 2010 at 19:25 | React

Taky občas něco napíšu, ale ještě raději čtu u druhých :-)
Na jaký stupeň vzdělávací soustavy chodíš? :-)
Eat, Pray, Love mě moc neláká, nejsem teď v té náladě, ve které se film nese :-)
O četbě mi ani nemluv - jak já bych chtěla číst! Ale sotva se zmůžu na jednou měsíčně filmový časopis Cinema :-D K Ježíšku jsem loni dostala vytouženou knihu Tisíc planoucích sluncí, přečetla jsem třetinu a dál nic :-(
Na sníh se už taky těším, občas. Ale jak je teď krásně slunečno, nevadí mi to :-D :-)
A moc dobrý citát! :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.