Rok 2010 se s námi loučí!

31. december 2010 at 13:21 | Adelle |  diary
carrefour.blog.cz
A je to opět tady. Konec roku se blíží a ten nový už netrpělivě klepe na dveře. A myslím, že právě teď je ta nejlepší chvíle si uvědomit, co všechno se stalo, a vyhodnotit rok 2010.
Když nad tím tak přemýšlím, tak ani nevím, jestli byl tento rok lepší než ten minulý. Co ale s jistotou vím, je, že to byl rozhodně nezapomenutelný rok plný neuvěřitelných zážitků, smíchu, pláče, obtížného studia, úžasných lidí, perfektních míst, skvělých knih a pěkných filmů.
Vždycky se najdou chvíle, kdy mi nebylo do smíchu, ale vždycky jsem se dokázala vyhrabat z toho nejhoršího a začít znovu naplno žít. S vaším dovolením bych ráda popsala aspoň některé okamžiky, které bych si touto formou chtěla navždy zapamatovat.

Nejdůležitějším zlomem pro mě byl pravděpodobně fakt, že jsem si konečně uspořádala své priority a podle tohoto žebříčku jsem se začala řídit. A světe div se, konečně se to začalo vyplácet. Po dvouletém plácání se v hordách učebnic a sešitů jsem konečně vyhrála ten neskutečný boj se školou, který každodenně svádíme. Mé výsledky možná nejsou tak skvělé, ale já jsem s nimi spokojená a konečně jsem dík nim získala aspoň trošku uznání mezi lidmi.

Zásadní rozhodnutí jsem také podnikla, když jsem si založila blog o Amandě Seyfried. Je to jedna z mých nejoblíbenějších hereček, která je také úžasnou osobností, která mi vždycky dokáže vykouzlit úsměv na tváři. Díky ní jsem poznala spoustu zajímavých filmů a se sledováním její filmografie rozhodně nechci nikdy přestat. I když jsem na blogu o ní přestala pracovat, není vyloučené, že bych se k němu už nikdy nevrátila. Jak se říká, nikdy neříkej nikdy.

carrefour.blog.cz
Ať už díky blogu nebo twitteru, poznala jsem spoustu nových lidí, kteří se stali mými internetovými přáteli. Velice si vážím jejich názoru a jsem ráda, že tady jsou vždycky se mnou. A abych nemluvila jen tak obecně, ráda se podělím i o jejich jména (a použiju jejich blogová) - Valleria, Markéta, Kelly, Nine (DH), LaRhette. To jsou ty nejdůležitější. Rozhodně nechci říct, že ty další nemám ráda nebo si jich nevážím, ale kdybych měla vypisovat všechny, tak jsem tady do dalších Vánoc. :-)

V tomto roce jsem se také stihla zamilovat. A hned dvakrát. Poprvé do divadla a podruhé do kina. I když to bylo také znovuobjevení té lásky, kterou jsem k nim už dávno chovala. Popravdě jsem prochodila tolik peněz, až mi je z toho někdy špatně, ale vím, že to vždycky stálo za to. Díky divadlu a kinu jsem poznala opět spoustu zajímavých lidí, poznala jsem zajímavé herce a herečky a hlavně našla jsem také kus sama sebe. Zamilovala jsem se také doopravdy, ale že by mi zrovna tahle láska zpříjemňovala život, to se rozhodně říct nedá.

Díky přechodu na střední školu jsem také našla své zájmy. A to historii a jazyky. Začala jsem se jim věnovat i mimo školu a jsem za to ráda, jelikož mě opravdu naplňují a dělají mi všedí dny nevšedními. V září jsem také začala navštěvovat jazykovou školu a začala jsem se učit italsky. Ten jazyk si mě okamžitě podmanil, je velice zvučný a vůbec není těžký. Zároveň jsem se také zamilovala do Itálie, která se hned po Francii stala mou druhou srdeční zemí. Díky italštině jsem zase poznala nové fajn lidi, se kterými se scházím i mimo hodiny.

carrefour.blog.cz
Další významnou událostí byly letos taneční. Ze začátku jsem neměla žádnou důvěru a bála jsem se, že to budou moje muka. Nakonec jsem ale tančila se spolužákem, se kterým je vždycky zábava, a musím vám říct, že si mě tanec naprosto obmotal kolem prstu. Začínám si tančit i doma, do toho si ještě zpívám a všichni sousedi jsou z toho na větvi. Začala jsem také s pokročilýma, takže teď umím i takové ty šílené postavy do tanga. A pořád mě to hrozně baví. :-)

Co se týče literatury, tak ta mi také pomohla tenhle rok přežít. Zdůraznila bych především knihu Anna Karenina, která mě opravdu chytla za srdce. Pak také samozřejmě 1984 od George Orwella, která naprosto změnila můj pohled na svět. Letní prázdniny mi zpříjemnil také Dan Brown a jeho Ztracený symbol, které jsem zhltla jako malinu. No a v neposlední řadě také Egypťan Sinuhet, kterého jsem sice nedočetla úplně do konce, ale rozhodně se do něj pustím znovu. Zásadní pro mě také byly různé životopisy, cestopisy a průvodci. Je to můj oblíbený druh, u kterého se vždycky pokochám úžasnými lokacemi a zeměmi, které bych jednou chtěla navštívit.

Samotnou kapitolou je také seriál Glee, který si mě získal po prvních minutách. Všechno kolem mě se teď točí jenom kolem Glee. Pořád poslouchám jejich hudbu, koukám na nové díly a užívám si i při starých. Jednoduše se Glee stalo mojí novou závislostí.

carrefour.blog.cz
A jaký bude ten další rok? Doufám, že aspoň tak dobrý jako byl tento. Čeká mě spousta cestování, konečně se podívám do Paříže a Anglie. Chystám se také konečně podniknout jeden velký krok, který by mi měl změnit život. Chtěla bych se podívat na festival v Karlových Varech. Ale samozřejmě se také těším, jaká překvapení pro mě život přichystá.

Myslím, že jsem se pořádně rozepsala, takže je ten pravý čas tento článek ukončit. Přeji vám krásný konec roku 2010, šťastný a úspěšný vstup do nového roku a doufám, že se tady za rok zase sejdeme. :-)

Šťastný Nový rok!
Happy New Year!
Joyeux Nouvel An!
Felice Anno Nuovo!
 


Comments

1 valleria valleria | Web | 31. december 2010 at 18:27 | React

Závidím ti to uspořádá priorit, jsem ve třeťáku a stále se ve všem plácám, a už nevím, jak dál. xD A jsem moc ráda, že jsem tě díky blogu a twitteru mohla poznat :) a těším se na další komunikaci s tebou. Teď už ti jen popřeju úspěšný a šťastný nový rok a snad bude ještě lepší než ten, co právě končí.

2 Markéta Markéta | 1. january 2011 at 22:55 | React

To bych ráda věděla, jak jsi se porvala s tou školou x) Třeba by mi to taky prospělo ;-)
Italština musí být určitě zajímavá x) Já jsem se s ní "setkala" zrovna nedávno ale jenom prostřednictvím písniček "Con Te Partiro" a "Dolente immagine di Fille mia", kterou mám do zpěvu, ale moc se mi nelíbí, tak nevím, jak se to budu učit xD, takže sice z toho jazyka nic neumím, ale to nic nemění na faktu, že je moc krásný x) A dobře se zpívá x)))
Jsem ráda, že tě taneční bavilo, mě čeká už tento rok, co půjdu do druháku a trochu mě to děsí, co trochu, hodně xD Ale snad se mi to nakonec zalíbí aspon z půlky jako tobě ;-)
Taky ti přeju kráný nový rok!

3 Piperka Piperka | Web | 2. january 2011 at 12:51 | React

Taneční pro mě teda muka rozhodně byla... ale vášeň k tanci mě stejně neopustila...:-) Jsem ráda, že tě to tolik chytlo a že se ti taneční líbí...:-) Střední přináší spoustu nových věcí... já to tak neocením, jsem na osmiletym gymplu :D ale stejně... Tu italštinu ti závidím... táta mi slíbil, že začnem chodit společně, protože on má o to taky zájem, ale kvůli jeho práci to padlo, tak si holt budu muset počkat, bohužel :-( Ale tak snad to vyjde příští rok..., protože Italština je fakt jazyk, kterej bych chtěla umět... každopádně jsem si to vykompenzovala francouzštinou, se kterou jsem začala na začátku školního roku a to je fakt nevýslovná sranda, jelikož máme fakt skvělou učitelku :-D S prioritami mám taky problém :D ale jsem ráda, že sis utvořila ty své a zvládla všechno ve škole;-) Paříž ti vážně závidím:-) musíš pak přidat podrobný popis svých cest... i Anglii závidím:D ale tam už jsem byla, je to tam úžasný, miluju tu zemi... hlavně si to tam parádně užij:-) Na festival do Varů jedu letos možná taky, třeba se tam potkáme ;-) A divadlo a kino... to je rozhodně to nejlepší, do čeho ses mohla zamilovat... tenhle rok to mám taky za sebou a nekončím s tím...:D jenom v lednu jdu do divadla 3x...:D

No zkrátím to:-D Chci ti popřát do nového roku, aby byl ještě lepší než ten předchozí, doufám, že sis užila Silvestra a hlavně žádné chmury v roce 2011!:-)

4 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 8. january 2011 at 22:07 | React

Moc krásný článek. Je milé číst, že se někomu takhle dařilo :-)
Jsem o nějaký ten pátek starší než ty, ale přesto pořád nemám ty priority nějak uspořádané. Takže ti tvůj krok i tak trochu závidím. I školu jsem si stihla ujasnit až někdy kolem maturity, ale držím se toho stále a jsem s tím spokojená - tak aspoň něco :-D A musím říct, že škole (VŠ) vděčím za hodně - za přátele, za nové znalosti, strávený čas, ale i za získání sebedůvěry, což jsem dooost dlouho postrádala :-) Tak doufám, že se i tobě na střední bude i nadále líbit a samozřejmě i na VŠ, kam asi zamíříš potom :-)
Sice opožděně, ale i tak ti přeji v tomto roce jen to nejlepší, žádné starosti, ale pohodičku. Spoustu filmových (seriálových), divadelních a knižních zážitků. Úspěchy ve škole, v tanečních, v jazycích, ve všem, do čeho se pustíš :-)

5 LaRhette LaRhette | Web | 15. january 2011 at 12:20 | React

Krásný článek, tvůj styl psaní zbožňuju :).
Jsem moc ráda, že se ti minulý rok vesměs vyvedl :). Je příjemné si něco takového přečíst, téměř všichni píší, jak byl hrozný a nestál za nic.
Jsem starší než ty a hodnoty jsem si doposud nedokázala utřídit. Snad to letos napravím :D.
Taneční jsem si tehdy hodně užila, škoda jen, že se mi nepodařilo nikoho přesvědčit, aby se mnou šel do pokročilých :). Oni asi věděli, proč se mnou nejít :D.
Vždy jsem se chtěla učit italštinu, na gymplu bohužel nebyla možnost ho studovat. Proto jsem si vybrala španělštinu, která s ní má mnoho společného.
Těším se, až si najdu čas a přečtu 1984, neskutečně mě ta kniha láká a slyším na ni jen dobré ohlasy.

Doufám, že i rok 2011 Ti přinese spoustu krásných zážitků a úspěchů :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.