Život je jako bonboniera, nikdy nevíš, co ochutnáš.

18. december 2010 at 13:49 | Adelle |  diary
carrefour.blog.cz
V nadpisu se pyšně ukazuje jeden z nejznámějších citátu Forresta Gumpa, který je dle mého názoru také jeden z nejpravdivějších. Opravdu mám tento film ráda. Myslím, že to je nejlepší výkon Toma Hankse a vůbec ten příběh mi přijde strašně dojemný. Můžu se na něj dívat kdykoliv a vždycky zašnu nad tím, jak mohlo něco tak dobrého vzniknout.

Možná je právě teď také vhodná chvíle na vysvětlení toho šíleného úpadku, do kterého jsem se tady na blogu dostala. Jakkoliv se vám má odpověď bude zdát neuvěřitelná, tak je to pravda. Může za to škola. ;-) Ačkoliv poslední 2 týdny nebyly až tak hektické a většina hodin nám odpadala, tak mé odpolední aktivity zaplnily veškerý čas a ta trocha, co mi zbyla, vždy patřila těm předmětům, které běžely normálně.

Nicméně jsem konečně byla v kině na Harry Pottera, asi jako poslední na celém světě. Ale i přesto jsem si film nehorázně užila. Hrozně jsem se těšila, ale bála jsem se, že budu zklamaná. Naštěstí se nestalo. Několikrát jsem si poplakala (hned na začátku a úplně na konci), vyděšeně jsem křičela při scéně s hadem, zasmála jsem se u několika scén s Ronem a mé srdce zaplesalo při scéně s Harrym, Hermionou a jejich tancem. Ano, jsem oficiálně nadšená. A to tak, že jsem začala znovu číst sedmý díl. A jsem zase v tom. Hlava mi nebere, co se děje kolem mě, já pořád myslím na Harryho a jak se konečně zase začtu. Nicméně jsem si nemohla nevšimnout blížícího se svátku.

Včera byli naši nakupovat, jenže místo jogurtů a chleba přinešli stromek. A ne jen tak ledajaký, přímo norskou jedličku! Ale musím uznat, že je opravdu moc pěkný. Má pravidelný "stromkovitý" tvar a zelenou barvu. Další hrůza je, že máme napečené všechno cukroví, srovnané v krabicích. Vaječný likér už je udělaný a pomalu skoro vypitý. Dárky už mám nakoupené, zabalené a schované buhví kde. Ano, myslím, že to už můžu říct. Vánoce jsou tady.

Všimli jste si té neuvěřitelné síly přírody? Pořád jenom sněží, a když nesněží, tak mrzne. Což je také příčinou několika mých pádů na ledovce. Ale ještě se nerozpadám. Nicméně mě ta zima už ubíjí, cesta do školy je vždycky stoupavá a v tom sněhu se nedá vyjít už vůbec. Navíc trpí i moje ruce a rty, které ten mráz ničí úplně. A nepomáhají ani žádné balzámy ani krémy. Ale nejhorší je, když přijdete z chladu do tepla a začnou vás štípat ruce. Znáte to?

Letos mě velice potěšil vánoční televizní program. Ne že bych byla nějaký velký nadšenec televizního vysílání, ale někdy to stojí za to. Stanice nám připravily spoustu chuťovek jako je Láska nebeská, Vánoce naruby, série Sám roma, Rolničky všude, kam se podíváš, Kunfu Panda slaví svátky a mnoho dalších. Jen škoda, že se většina dobrých filmů kryje. Budu muset vždycky řešit veké dilema.

Dnes odpoledne se jdu s našima a sestrou podívat na vánoční trhy v centru města. Tak doufám, že neumrznu.
Vy se zatím mějte pěkně, Adelle
 


Comments

1 Kelly Kelly | Web | 18. december 2010 at 16:51 | React

Forresta Gumpa jsem viděla jednou a myslím, že víckrát se dívat nebudu. Film to byl skvělý, nicméně dlouhý a pro mě ne až tak zajímavý.
Odstavec o Harrym jsem vynechala, jelikož jsem ho ještě neviděl. Takže nejsi poslední člověk na Zemi.
My máme stromek myslím už přes týden, stříbrný smrček, moc se těším, až ho budu zdobit. Dárky už mám taky, takže celkem spokojenost.
Jo jo, sněží, fakt sněží. Pokud jsem ale doma a nemusím stihnout vlak, tak mi to nevadí. Mám ráda Vánoce na sněhu. Vánoční TV program jsem ještě nestudovala, takže nemůžu říct. Každopádně Popelka to jistí.
Určitě nezmrzneš :-)

2 valleria valleria | Web | 20. december 2010 at 17:49 | React

Nadpis je sice dobrý, ale film jsem nikdy neviděla.
Chápu nedostatek času, který má na svědomí škola, to je naprosto "normální" a také naprosto otravné! xD My budeme mít letos také živý stromek a to jsme doteď měli vždy umělý :)
Zima mi už pořádně leze krkem, stejně jako ty - padám, mrznou mi ruce a všechno ostatní prostě, už ať je to pryč! xD
S tou televizí máš recht, není to má nejoblíbenější činnost, ale letos dávají pěkné filmy, bohužel na nově dávají takové ty klasiky a na primě spíš nové věci, co jsem neviděla a nebo chci zase vidět, ale rodiče se asi budou chtít dívat klasicky na popelku, mrazíka, apod. xD

3 LaRhette LaRhette | Web | 23. december 2010 at 19:20 | React

Forrest Gump je hezký film, nicméně mi příjde hodně přeceňovaný. Místy mi přišel dost zdlouhavý. Ale výkona Toma Hankse je opravdu skvělý.
Moc dobře chápu tvé "problémy" se školou, sama jsem na tom naprosto stejně.
Harry Potter mě příjemně překvapil, po nepovedeném 5. a 6. dílu jsem neměla žádná očekávání. Jsem ráda, že se to vrátilo do starých dobrých kolejí :).
Musím zaklepat, letos jsem na ledu ještě nespadla. Ale namále jsem měla snad dvacetkrát. Vždy se mi nějakým nepochopitelným způsobem podařilo zůstat stát :D.
Televizní program mě taky potěšil, žádný z mých milovaných filmů (Láska nebeská, Sám doma, S čerty nejsou žerty...) nechybí :).

4 Markéta Markéta | Web | 28. december 2010 at 10:23 | React

Ten živý stromeček ti vyloženě závidím, asi jako všem ostatním, kterým doma teď voní po celém domě. My máme už léta umělý a svoje přesvědčování jsem si klidně už mohla nahrát a pouštět každý rok před Vánocema, abych nemusela vynakládat tolik síly na boj ža živý stromek. xD Ovšem vždycky zbytečně... Co nadělat, tak příští rok zase znovu xD

5 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 28. december 2010 at 19:18 | React

Forrest Gump je jedinečný a Tom Hanks opravdu září. Mně se snad nikde jinde tolik nelíbil, jako právě tady. Jo, ještě ho mám ráda v Chyť mě, když to dokážeš, ale to proto, že mám hrozně ráda samotný ten film :-)
Jé, Harry se líbil :-) Ta taneční scéna Harryho a Hermiony upřímně rozesmála celé osazenstvo kina, to bylo úžasné :D A taky jsem pak znovu začla číst knihu, ale hodně brzo jsem zas přestala a znovu se k ní nedostala :-/
Jé, to já mám ráda, když mi začnou ruce rozmrzat :-D Jak mi pak úplně hoří :-D Užívám si to, neboť i normálně mám pořád hodně studené ruce :-/ :-D
Jo, filmový program byl v TV docela dobrý, ale úplně nejlepší na tom je, že se i komerční stanice hodně krotí s reklamami! :-D :-D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.