January 2011

Fuckin' Perfect, Pink

29. january 2011 at 16:18 | Adelle |  songs
Musím se přiznat, že nejsem nějakým šíleným fanouškem Pink, ale v mém seznamu oblíbených písní se vždy najde i nějaká od ní. A právě novinka Fuckin' Perfect mě velice zaujala, jak už videoklipem, tak i textem. A tak jsem se rozhodla se s ní s vámi podělit.


Audrey Hepburn Quotation #3

28. january 2011 at 19:18 | Adelle |  quotation
"For attractive lips, speak words of kindness."
"For lovely eyes, seek out the good in people."
"For a slim figure, share your food with the hungry."
"For beautiful hair, let a child run their fingers through it once a day."
"For poise, walk with the knowledge that you never walk alone."

Keira Knightley Quotation #1

28. january 2011 at 19:13 | Adelle |  quotation
"I feel less blonde now and, er, smarter! I actually feel much stronger, too."

Photogallery #7 [Australian Open 2011]

23. january 2011 at 11:13 | Adelle |  photogallery
Nejsem si jistá, jestli jsem to už zmiňovala, ale jsem obrovským fanouškem tenisu. Opravdu, dokážu prosedět noc u tenisových kurtů, zvláště když se jedná o takový šampionát, jakým je Australian Open. Někomu možná tato hra přijde velmi nudná, ale mě (jelikož už konečně znám pravidla) přijde velmi atraktivní a vtipná. Nejvíce mě ale baví hra českých tenistů a s tím ruku v ruce také Davis Cup, což je tenisové utkání zemí kolem celého světa, kde je Česká republika na vrcholu. Letos se hned úvodní kolo bude pravděpodobně hrát u nás v Ostravě, takže se ho s největší pravděpodobností bez zaváhání zúčastním.
Nejsem ale jenom pasivním fanouškem, ale částečně také aktivním. Občas si se spolužáky zajdu i zahrát a vždycky to je strašná sranda. Tenis se stal mou vášní, bez které si už svůj život nedovedu představit.
A pro příjemnější den vám tady dávám několik momentek právě z Australian Open.

Cougar Town

22. january 2011 at 11:57 | Adelle |  movies, serials
Nebudu zastírat, že jsem od tohohle seriálu nic moc neočekávala a že jsem se bála, že budu zklamaná. Ale jakožko velký fanoušek Courteney Cox, jsem se rozhodla podívat aspoň na pár prvních dílů. A byla jsem unešena. Pravda, druzí Přátelé to asi nebudou, ale rozhodně je to zábavná podívaná, u které se nebudete nudit.
A pokud si hned ze začátku nechcete díly stahovat, mám pro vás dobrou zprávu. ČT1 zařadila tento seriál do svého programu a to na pátek večer. První díl se vysílál už včera, bohužel jsem ho prošvihla, ale příští týden už nezapomenu.
carrefour.blog.cz
Jules Cobb je rozvedená čtyřicátnice, vychovávající sedmnáctiletého syna Travise, která marně hledá muže ve svém věku. Štěstí má však jen na mladší milence a jejím hlavním problém je pravděpodobně fakt, že bez rozmýšlení ihned řekne, co ji napadne, čímž se utápí v stále trapnějších a trapnějších situacích, které jejímu synu a celému okolí jen ztrpčují život. Přivítejte Jules Cobb - co na srdci, to na jazyku.
csfd.cz

Non schoale sed vitae discimus.

21. january 2011 at 19:08 | Adelle |  diary
Non schoale sed vitae discimus. - Neučíme se pro školu, ale pro život.
Seneca
Částečně si dovoluji s tímto citátem nesouhlasit. Kdybychom se totiž učili pouze pro život, tak bych za poslední týden naspala více hodin a neměla bych tak zničené nervy. Půlka třídy by neprobrečela večery kvůli kostrbatým vyhlídkám do budoucnosti a beznadějným volbám seminářů. Neničili bychom si zdraví z hektolitrů kávy a energy nápojů a nekleslo by nám sebevědomí z mnohých neúspěchů.

Tak totiž ve stručnosti vypadal tento týden a část minulého u mě. Ano pololetí se opět rozhodlo zpříjemnit nám život. Do diáře jsem si musela vložit papír, jelikož všechny ty povinnosti si už nebylo kam psát, a můj stůl se proměnil ve výlohu antikvariátu. Jakkoliv se ale můžou hodiny strávené nad sešity a učebnicemi zdát zbytečné, opak je pravdou. Konečně se mi věškerá má píle, cílevědomost a zodpovědnost vyplatila a tvrdé studium přineslo ovoce. A tak se, na rozdíl od většiny mých spolužáků (a mým záměrem není se vychvalovat, ale pouze objektivně zdělit tento fakt), můžu chlubit vyznamenáním a čtyřmi krásnými dvojkami. Někdo to možná nepovažuje za dostatečný úspěch, já jsem však nadmíru spokojená a moji rodiče taky. A to je to nejdůležitější.

Možná bych vám také mohla poreferovat o plesu. Bylo to moc fajn, dokonce jsme vyhráli v tombole - puntíkovanou plechovku plnou lentilek. Nicméně se můj kamarád opil a tím mi opět dokázal, jak nedospělý je. Proč se lidé nedokáží bavit bez toho, aniž by byli na mol? Neříkám, že jsem se vůbec nenapila (ale asi bych se s tím tady neměla chlubit, když mi ještě nebylo osmnáct), ale dojít po svých domů a neřvat přes celé město jsem zvládla, tak proč ne ostatní? Třeba zrovna tohle jde mimo mé chápání.

Dnes nemám zrovna náladu na rozepsování se, takže to už ukočím. Chci si číst. Doufám, že vy jste se také úspěšně popraly (vím, že mě navštěvují jenom děvčata) s pololetím.
Adelle

Anna Karenina by Leo Tolstoy

15. january 2011 at 12:12 | Adelle |  books
S touto knihou jsem sváděla někonečný boj. Je to kniha, kterou jsem pravděpodobně četla nejdéle, 3 měsíce. Částečně se za to stydím, ale na jednu stranu jsem vděčná a pyšná, že jsem to nakonec nevzdala. I když jsem mnohokrát tvrdila, že už to vzdávám, vždycky jsem v sobě našla ještě trochu energie a pustila se znovu do čtení. A rozhodně jsem něudělala špatně. Anna Karenina je dle mého názoru opravdu pozoruhodná literární postava, ale také jedna z nejhezčích. Po úspěšném absolvování referátu, který můj profesor označil za "profesionální", jsem se rozhodla s tímto veledílem seznámit i vás. Prosím nekopírovat obsah!!

Anna Karenina
Lev Nikolajevič Tolstoj
Překlad: Taťjana Hašková
Hl. postavy: Kareninová, Alexandr Alexandrovič Karenin, Alexandr Vronskij, Stěpan Arkaďjič Oblonskij, Darja Alexandrovna Oblonská (Dolly), Konstantin Dmitrič Levin, Jekatěrina Alexandrovna Ščerbacká (Kitty)
carrefour.blog.cz

Rango - Behind the Scenes

11. january 2011 at 18:56 | Adelle |  movies, serials
Asi jsem se už zmínila, že jsem velkým fanouškem animovaných filmů, převážně tedy z dílny Pixaru. A tak je samozřejmostí, že mi neunikl ani chystaný film Rango. Co jsem ale do nedávna nevěděla je fakt, že samotného Ranga dabuje Johnny Depp. A tady se můžete podívat, jak originální a vtiné bylo dabování tohoto animovaného filmu. :-)


Audrey Hepburn Quotation #2

9. january 2011 at 16:56 | Adelle |  quotation
"The most important thing is to enjoy your life-to be happy-it's all that matters."
Audrey Hepburn

Jára Cimrman Quotation #1

9. january 2011 at 16:54 | Adelle |  quotation
Cimrman: Co děláte, Čechove?
Čechov: Píši Dvě sestry.
Cimrman: A není to málo, Antone Pavloviči?

Všimli jste si, že ti nejchytřejší žáci ve škole nejsou těmi, kterým se daří v životě?

8. january 2011 at 20:47 | Adelle |  diary
Je to neuvěřitelné, ale první lednový týden je za námi. A půlka víkendu taky. A já jsem už teď utahaná jako po měsíci. Prosím, už budou prázdniny?

Ve škole se na mě všechno hroutí. A nejen tam. Opět tady zmíním svůj otřepaný výraz - jsem nemocná. Znovu a stále. Nicméně teď už jde do tuhého, jelikož od středy nemůžu mluvit a teplotu jsem přechodila minimálně dvakrát. Co ale nadělám, když se pololetí blíží? Ano, ano. Tentokrát to ale něco znamená i pro profesory, takže se chystá větší množštví testů, úkolů, referátů, prezentací a esejí než na čtvrtletí. Nutno dodat, že náš třídní a zároveň češtinář nehodlá být pozadu, takže po písemce z literatury v posledním školním dni v roce 2010 přišla slohová práce - líčení - první školní den roku 2011. Za téma jsem měla "v lůně přírody", což bylo celkem fajn, ale dokázala bych si představit něco lepšího. Třeba fejeton. Och jak skvěle by se mi parodizovalo, jak by ze mě sršela ironie a cynismus. To by teprve viděl, jak vypadá člověk, jehož den tvoří sarkasmus.

Celé vánoční prázdniny jsem si připravovala referát do češtiny. Jeden o Tolstojově Anně Karenině a pak o Dickensovu Davidu Copperfieldovi. Rozhodně však čas věnovaný zrovna tomuhle nepovažuji za zbytečně strávený, jelikož tři nepřipravené referáty z tohoto týdne, jejichž ohodnocení bylo tři a hůř, mi potvrdili, že práce nese ovoce. Kéž by to pochopili i mí spolužáci. Opět jsem totiž všem skenovala zápisy do dějepisu i češtiny, protože si zase nikdo nedělal poznámky. Jenom já a kamarádka, kdy i kocour škrábe líp. Takže se zase všichni učili z mého. A pak se náš profesor diví, že mají všichni tak dobré známky. To protože mají skvělé materiály na přípravu. ;-)

Škoda jen, že to tou češtinou všechno jenom začlo. V úterý pak přišla fyzika. A ruku v ruce s ní pak i trojka z testu. Nad vodou mě drží už jenom citát v nadpise. Kéž by to tak opravdu fungovalo. V IKT totiž píšeme ve čtvrtek písemku na počítačové sítě a vše kolem toho. No a po profesorově sdělení, které prohlásil toto úterý, "Jestli se už neučíte, tak nemáte šanci test zvládnout." si opravdu začínám myslet, že je se mnou něco špatně. Proč všichni kolem nic neřeší a nechávají svůj život plynout, jak příjde, a jenom já pořád stresuju? Proč nejsem schopna se na to všechno vyprdout a dělat příjemnější věci? Já vím, že řečnickýma otázkama nic nevyřeším, ale co mám dělat? Okey, už toho nechám.

Pojďmě tedy na příjemnější věci. Včerejšek považuju za velmi vydařený den. Byla jsem si vyzvednout lístky na balet Sněhurka s sedm trpaslíků, na který se chystám se sestrou. A taky jsem si konečně domluvila posunutí představení z předplatného a pak taky zakoupila lístky na hostující olomoucké divadlo s Madamme Bovary. A všechny představení vycházejí na únor, takže půjdu asi čtyřikrát do divala. No není to úžasné? Třídní chce také zaexperimentovat a zajít na operu v italštině, ale na to nemám odvahu. Italsky až tak dobře neumím a navíc bych jim nerozuměla, ani kdyby zpívali česky. Navíc mě opera nějak šíleně nepřitahuje, takže to pravděpodobně vzdám už předem.

Páteční podvečer se nesl také v duchu nakupování. Povánočním slevám jsem neodolala ani já a jela se podívat, co pěkného slevnili. Uspěla jsem jenom v Yves Rocher, jedině tam jsem si koupila slevněnou čistící gomáž na smíšenou pleť, která je mimochodem úžasná. Opravdu mi vyhovuje jejich kosmetika. Je sice kapánek dražší, ale za tu kvalitu to stojí. Vše je přírodní, nedráždí pokožku a je to francouzská značka. No neberte to.
Nicméně tím moje nakupování nekončilo, pouze to slevové. V C&A jsem si koupila krátké fialové šaty na ples, na který se chystám příští týden, a taky tmavě modré tričko s dlouhým rukávem, které má také nařasené ramena. Víte, co myslím? Pak taky italskou konverzaci a nakonec oříškové latté.

No opět jsem vám dala zabrat, takže už pro jistotu končím.
Adelle

Water For Elephants (trailer)

4. january 2011 at 20:30 | Adelle |  movies, serials
Ano, přiznám se. Jsem fanoušek Roberta Pattinsona. Mám ráda jeho herecký styl, protože dokáže naprosto bravurně zahrát dramatické scény i milostné okamžiky. Co ale ráda nemám je odsuzování herců (a že dobrých herců) kvůli jedné špatně napsané roli. V takovém případě totiž většinou ani nemůžou ukázat, co umí, ale přesto jsou nominování na cenu o nejhoršího herce Razzies. Ano, stále tady obhajuju Pattisona alias Edwarda Cullena, protože jeho herecké výkony stojí za to a i díky nim je většina jeho filmů poutavá a zajímavá. Viděli jste Remember me? Pokud ne, tak je to chyba. Dle mého názoru to je skvělý film, který má neuvěřitelný konec.
A dalším takovým zajímavým filmem může být i Water For Elephants v hlavní roli s Robertem Pattisonem a Reese Witherspoon, kterou mám taky velmi ráda. Jedná se o příběh, kdy starší muž vypráví o svém životě u cirkusu a o ženě, do které se tam zamiloval. Premiéra se chystá na letošní prázdniny a já se opravdu těším.