Non schoale sed vitae discimus.

21. january 2011 at 19:08 | Adelle |  diary
Non schoale sed vitae discimus. - Neučíme se pro školu, ale pro život.
Seneca
Částečně si dovoluji s tímto citátem nesouhlasit. Kdybychom se totiž učili pouze pro život, tak bych za poslední týden naspala více hodin a neměla bych tak zničené nervy. Půlka třídy by neprobrečela večery kvůli kostrbatým vyhlídkám do budoucnosti a beznadějným volbám seminářů. Neničili bychom si zdraví z hektolitrů kávy a energy nápojů a nekleslo by nám sebevědomí z mnohých neúspěchů.

Tak totiž ve stručnosti vypadal tento týden a část minulého u mě. Ano pololetí se opět rozhodlo zpříjemnit nám život. Do diáře jsem si musela vložit papír, jelikož všechny ty povinnosti si už nebylo kam psát, a můj stůl se proměnil ve výlohu antikvariátu. Jakkoliv se ale můžou hodiny strávené nad sešity a učebnicemi zdát zbytečné, opak je pravdou. Konečně se mi věškerá má píle, cílevědomost a zodpovědnost vyplatila a tvrdé studium přineslo ovoce. A tak se, na rozdíl od většiny mých spolužáků (a mým záměrem není se vychvalovat, ale pouze objektivně zdělit tento fakt), můžu chlubit vyznamenáním a čtyřmi krásnými dvojkami. Někdo to možná nepovažuje za dostatečný úspěch, já jsem však nadmíru spokojená a moji rodiče taky. A to je to nejdůležitější.

Možná bych vám také mohla poreferovat o plesu. Bylo to moc fajn, dokonce jsme vyhráli v tombole - puntíkovanou plechovku plnou lentilek. Nicméně se můj kamarád opil a tím mi opět dokázal, jak nedospělý je. Proč se lidé nedokáží bavit bez toho, aniž by byli na mol? Neříkám, že jsem se vůbec nenapila (ale asi bych se s tím tady neměla chlubit, když mi ještě nebylo osmnáct), ale dojít po svých domů a neřvat přes celé město jsem zvládla, tak proč ne ostatní? Třeba zrovna tohle jde mimo mé chápání.

Dnes nemám zrovna náladu na rozepsování se, takže to už ukočím. Chci si číst. Doufám, že vy jste se také úspěšně popraly (vím, že mě navštěvují jenom děvčata) s pololetím.
Adelle
 


Poll

Sledovali jste seriál Gilmorova děvčata?

Ano
Ne

Comments

1 Kelly Kelly | Web | 21. january 2011 at 20:51 | React

S citátem si také dovoluji nesouhlasit. Bude se ti to možná zdát divné, ale docela ti ten frmol závidím, protože my od začátku roku nic neděláme, nějaká příprava na maturitu... co to je? u nás se začneme beztak učit měsíc před ústníma. Jaké semináře sis vybrala?
Znovu gratuluji k vyznamenání, budeš mít krásné vysvědčení.
Lentilky jsou fajn :-) Taky nechápu, proč se někteří lidé musí ožrat do stavu nepříčetnosti a kazit tak ostatním náladu... Mě teprve ples čeká, maturitní, tak doufám, že se nám povede a nikdo ho nepokazí.
Taky bych si chtěla číst, chtěla jsem si půjčit Spalovače mrtvol, ale zapomněla jsem jít do knihovny, jsem to ale tele :D :(

2 Piperka Piperka | Web | 21. january 2011 at 23:12 | React

Oh my Carlisle! Jak bych to jen mohla zapomenout?:-D Pokaždý, když to řeknu ve škole, koukaj na mě jak na magora:-D Já tu fotku taky dlouho rozdejchávala...:D

Jinak poslední dva tejdny ve škole byly pro mě utrpením. Stejně jako pro tebe... bohužel trpím velkou neochotou k učení a velkou neschopností napsat test z fyziky lépe jak na tři... Mé vysvědčení tedy není ani zdaleka vyznamenání. Naopak je plné trojek, ale já jsem spokojená... holt ty cíle jsou trochu nižší, zdá se:D Jsem šťastná v tom směru, že z fyziky i přes mou neznalost, budu mít 3, stejně jako z matiky:-D Každopádně my měli ples včera... a na plech tam bylo taky dost lidí... Taky to nechápu, já nějak potřebu se ožírat nemám... jo, taky sem se napila... ale rozhodně jsem se nezlila jak dobytek, jako většina lidí tam... O_O  :-D

3 valleria valleria | Web | 23. january 2011 at 14:00 | React

K citátu - já s ním spíš... ani nevím, to co se učíme ve škole, to je jen pro školu, takové ty pitomosti, které k nám k ničemu nebudou, ale jsou předměty, u kterých se opravdu učíme pro život, ale mála kdo to chápe.
No to ti moc gratuluju, píle se vždy nakonec vyplatí :) Já mám sicě pět dvojek, ale ve třeťáku je to i tak docela fajn :D plus jedna tam ani být neměla, prostě smůla :D ale toho by se našlo :)
S alkoholem - přesně, nikomu neberu, že si dá někdy něco, ale proč se hned opíjet a chovat se jako vůl? Nechápu ty lidi, co si tím chtějí dokázat? :D

4 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 23. january 2011 at 19:05 | React

Téda, to pololetí vám dává zabrat :-/ Myslím ale, že až takovéhle přetěžování není od profesorů to pravé ořechové... Co z toho máte? Nic. Jen nervy a bolavé žaludky. I když tobě se to tak nějak vyplatilo (i když jsi na tom musela dřít déle než jen ty poslední dva týdny) - gratuluji k vyznamenání! :-)
Já jsem teď uprostřed zkouškového a ty největší nervy mě čekají :-( :-D
S názorem na individua, jejichž cílem každé zábavy je se tam dostatečně ožrat, souhlasím se všemi ostatními zde pod tímto článkem :-D Bavit se jde i bez toho :-) Nemám alkohol ráda, ani ve druhých - nesnáším pak jejich chování. Bohužel ale moje sestra často přebere a to jsou pak nepěkné obrázky :-/

5 Markéta Markéta | Web | 30. january 2011 at 15:45 | React

S citátem tedy rozhodně nesouhlasím ;-)) Mně ten týden bohatě stačilo učení fyziky, abych si vybojovala dvojku, což se sice podařilo, ale učit se do jedné v noci není příjemné a usínání během následujícího dne málem i za pochodu už vůbec ne. Ale sotva skončila honička s koncem pololetí, už vše začalo nanovo, takže jsem si odpočinula možná na dva tři dny. Gratuluju ke čtyřem dvojkám, krásný výsledek!
S tím alkoholem to nechápu! Lidi se prostě chodí bavit s cílem se opít, ale k čemu jim to je, jen si kazí zdraví. Já jsem úplně proti alkoholu, sice jsem se už taky párkrát napila, ale opravdu minimálně.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.