Všimli jste si, že ti nejchytřejší žáci ve škole nejsou těmi, kterým se daří v životě?

8. january 2011 at 20:47 | Adelle |  diary
Je to neuvěřitelné, ale první lednový týden je za námi. A půlka víkendu taky. A já jsem už teď utahaná jako po měsíci. Prosím, už budou prázdniny?

Ve škole se na mě všechno hroutí. A nejen tam. Opět tady zmíním svůj otřepaný výraz - jsem nemocná. Znovu a stále. Nicméně teď už jde do tuhého, jelikož od středy nemůžu mluvit a teplotu jsem přechodila minimálně dvakrát. Co ale nadělám, když se pololetí blíží? Ano, ano. Tentokrát to ale něco znamená i pro profesory, takže se chystá větší množštví testů, úkolů, referátů, prezentací a esejí než na čtvrtletí. Nutno dodat, že náš třídní a zároveň češtinář nehodlá být pozadu, takže po písemce z literatury v posledním školním dni v roce 2010 přišla slohová práce - líčení - první školní den roku 2011. Za téma jsem měla "v lůně přírody", což bylo celkem fajn, ale dokázala bych si představit něco lepšího. Třeba fejeton. Och jak skvěle by se mi parodizovalo, jak by ze mě sršela ironie a cynismus. To by teprve viděl, jak vypadá člověk, jehož den tvoří sarkasmus.

Celé vánoční prázdniny jsem si připravovala referát do češtiny. Jeden o Tolstojově Anně Karenině a pak o Dickensovu Davidu Copperfieldovi. Rozhodně však čas věnovaný zrovna tomuhle nepovažuji za zbytečně strávený, jelikož tři nepřipravené referáty z tohoto týdne, jejichž ohodnocení bylo tři a hůř, mi potvrdili, že práce nese ovoce. Kéž by to pochopili i mí spolužáci. Opět jsem totiž všem skenovala zápisy do dějepisu i češtiny, protože si zase nikdo nedělal poznámky. Jenom já a kamarádka, kdy i kocour škrábe líp. Takže se zase všichni učili z mého. A pak se náš profesor diví, že mají všichni tak dobré známky. To protože mají skvělé materiály na přípravu. ;-)

Škoda jen, že to tou češtinou všechno jenom začlo. V úterý pak přišla fyzika. A ruku v ruce s ní pak i trojka z testu. Nad vodou mě drží už jenom citát v nadpise. Kéž by to tak opravdu fungovalo. V IKT totiž píšeme ve čtvrtek písemku na počítačové sítě a vše kolem toho. No a po profesorově sdělení, které prohlásil toto úterý, "Jestli se už neučíte, tak nemáte šanci test zvládnout." si opravdu začínám myslet, že je se mnou něco špatně. Proč všichni kolem nic neřeší a nechávají svůj život plynout, jak příjde, a jenom já pořád stresuju? Proč nejsem schopna se na to všechno vyprdout a dělat příjemnější věci? Já vím, že řečnickýma otázkama nic nevyřeším, ale co mám dělat? Okey, už toho nechám.

Pojďmě tedy na příjemnější věci. Včerejšek považuju za velmi vydařený den. Byla jsem si vyzvednout lístky na balet Sněhurka s sedm trpaslíků, na který se chystám se sestrou. A taky jsem si konečně domluvila posunutí představení z předplatného a pak taky zakoupila lístky na hostující olomoucké divadlo s Madamme Bovary. A všechny představení vycházejí na únor, takže půjdu asi čtyřikrát do divala. No není to úžasné? Třídní chce také zaexperimentovat a zajít na operu v italštině, ale na to nemám odvahu. Italsky až tak dobře neumím a navíc bych jim nerozuměla, ani kdyby zpívali česky. Navíc mě opera nějak šíleně nepřitahuje, takže to pravděpodobně vzdám už předem.

Páteční podvečer se nesl také v duchu nakupování. Povánočním slevám jsem neodolala ani já a jela se podívat, co pěkného slevnili. Uspěla jsem jenom v Yves Rocher, jedině tam jsem si koupila slevněnou čistící gomáž na smíšenou pleť, která je mimochodem úžasná. Opravdu mi vyhovuje jejich kosmetika. Je sice kapánek dražší, ale za tu kvalitu to stojí. Vše je přírodní, nedráždí pokožku a je to francouzská značka. No neberte to.
Nicméně tím moje nakupování nekončilo, pouze to slevové. V C&A jsem si koupila krátké fialové šaty na ples, na který se chystám příští týden, a taky tmavě modré tričko s dlouhým rukávem, které má také nařasené ramena. Víte, co myslím? Pak taky italskou konverzaci a nakonec oříškové latté.

No opět jsem vám dala zabrat, takže už pro jistotu končím.
Adelle
 


Poll

Které historické období preferujete?

Pravěk
Starověk
Středověk
Novověk

Comments

1 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 8. january 2011 at 22:31 | React

Jjo, všimla jsem si :-D
S tím zdravím moc neriskuj! Je to sice pochopitelné, ale... :-) (Mám co říkat. Co jsem na vejšce, pořád něco přecházím :-D Ono když máme mít na cvičeních třeba i nulovou absenci... :-D) Furt nám budou říkat, ať nenecháváme nic na poslední chvíli, a kdy ti šoupnou testy? Když klepe pololetí na dveře :-D
Hele, se školou se moc nestresuj. Užívej si jí :-) Stejně je to většinou od učitelů hlavně pořádné bububu. Ale jsou to taky jen lidi :-)
Hihi, z ICT dělám v pondělí zkoušku :-D A ICT mi připomíná, co za hrůzu byl semestrální projekt na tento předmět. Skupinový a náš tým byl fakt snů :-/ Skupina 5 lidí a oddřeme to 2 :-D Ach jo, ale na to nechci vzpomínat, stejně bych se jen rozčilovala :-)
Gratuluji k nákupům - lístků i k těm povánočním :-)

2 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 8. january 2011 at 22:35 | React

Konečně jsem si tvůj blog přidala k oblíbeným! Jsem na to vždycky zapomněla, když jsem byla u sebe :-/

A co se týče Chlapce v pruhovaném pyžamu... Nevím, jestli jsi viděla třeba Pianistu, ale ten je mnohem horší, co se týče zobrazení války. Tohle je prostě válka z pohledu dítěte, které vlastně nechápe, co se děje, proč má někoho nenávidět. Ale prostě ten konec... Není tam zobrazená žádná otevřená brutalita, ale prostě to psychično - tvoje - dostane zabrat :-) Byla jsem teď docela vděčná, že jsem koukala v TV na tu kravinu Bezva vejška, že jsem se odreagovala :-D :-)

3 Kelly Kelly | Web | 9. january 2011 at 10:08 | React

Jak už jsem tweetovala, šatečky bych chtěla vidět, hledám inspiraci na maturiťák. Ale už jen proto, že jsou fialové, musí být úžasné :-)
Dovoluji si naprosto souhlasit s nadpisem. Bez výhrad. Annu Kareninu jsem nečetla, ale Copperfielda ano, díky tobě, a moc se mi ta knížka líbila, byla úžasně napsaná a měla krásný příběh. Já doufám, že už konečně tento týden dostanu opravenou slohovku, kterou jsme odevzdávali na začátku prosince. Téma: Okamžik, který změnil můj život - vypravování. Nemám ráda vypravování, líčení a podobně. Mám ráda diskurzivní eseje, fejetony, úvahy, to, co píšeme v angličtině. I když, teď jsem tam psala proslov na svatbu... :D
Na baletu jsem nikdy nebyla, takže si vůbec nedokáže představit, jaké to může být. Ovšem opera mě neláká vůbec.
Snad se brzo uzdravíš :-) Mě taky teď přepadla rýma, i spolužák se už ptal, jestli se mi něco stalo a brečím, nebo jsem tak nemocná :D Ale nemocná být nemůžu, musíme nacvičovat taneček na maturiťák.
Btw, taky se nemůžu dočkat Glee.

4 valleria valleria | Web | 9. january 2011 at 10:16 | React

K nadpisu - to přesně sedí xD bohužel.
Ách tak to mě mrzí, že jsi zase nemocná, ale snad se z toho brzy dostaneš, už na dýl :) My slohovku psali taky, líčení je pro mě asi nejhorší xD a přestože mě ve škole odborný styl děsně nebavil, tak slohovku jsem měla docela rychle a klidně napsanou, tak uvidím. Fejeton je nejlepší xD Já to nesnáším, když za mnou furt někdo chodí kvůli sešitům a úplně nejvíc nesnáším, když to po mě chce někdo skenovat. Co je mi do toho, že oni v hodině nedělají nic??? Proč by měli mít dobré známky za to, že já dávám pozor?? Naštěstí teď máme novou kopírku ajá s ní neumím a je bráchy a ten mi stejně řekl, ať na to raději nešahám pár měsíců než nás to pořádně naučí a jelikož často není doma, tak se mám na co vymlouvat xD
Ten další odstavec, mám to stejně, většina lidí tyhle věci vůbec neřeší a já jsem neustále ve stresu ... ale to je prostě povaha, každý je jiný a nedá se nic dělat :) musíme to přijmout
Na opeře jsem byla, titulky mi pomohly, abych věděla co přesně říkají, ale pak jsem zjistila, že když to člověk neví, tak je to lepší, je lepší poznávat děj jen ze scény než z významu slov, to bylo nakonec to, co mi kazilo dojem xD
Slevy jsem projížděla a líbilo se mi plno věcí, ale byla jsem sama a já mam radši u sebe mamku aby mi poradila. xD takže nic nemám xD

5 LaRhette LaRhette | Web | 15. january 2011 at 11:36 | React

U slohovek jsem vždy upřednostňovala úvahy a fejetony, líčení mě nikdy moc nepotěšilo :).
Skenování a půjčování sešitů jsem si užila až až. Byla jsem jedna z mála, kdo si psal zápisky a zároveň to po něm šlo přečíst :D.
Jsem tak ráda, že jsem se zbavila fyziky jednou provžy (tedy snad, nepředpokládám ale, že bych přestoupila na astrofyziku apod. :D).
Na ten balet bych si moc ráda zašla :). A dokonce i na tu operu, nikdy mě to moc nebralo, ale v té italštině by mě to lákalo :).
Trika s nařasenými rukávy mi poslední dobou padly opravdu do oka :).
Mimochodem, s tím nadpisem musím souhlasit, bohužel.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.