February 2011

V jednoduchosti je krása.

25. february 2011 at 21:41 | Adelle |  diary
Ano, v nadpise narážím na ony "vylepšené" možnosti blogu.cz, které většinu uživatelů stejně nepotěší, ale jenom zmatou. Podle mě spousta těch vymožeností je zbytečná, protože zaběhaný přispěvatel se v nich stejně nevyzná. Pravděpodobně s tím ale nic neuděláme. Mimochodem ani mi nejde vložit obrázek. Pojďmě radší dál.

Ani jsem se nestačila ohlédnout a máme tady konec týdne. Pak už jen 5 dnů a budou prázdniny. Ochich já se tak těším, až bych brečela. Doslova. Poslední dobou mám nějaké depresivní nálady. Pravděpodobně k tomu přispívá ta věčná (a občasně se jevící jako nekonečná) zima, která si opět zahrává s mým zdravím. Pak do toho přijde nepovedený test z angličtiny, dojemný díl Glee a já pak slzím i při pohledu na jogurt.

Nevím, jestli z vás někdo sleduje Dobré ráno s ČT, ale dneska kolem 7 tam vystupovali profesoři z našeho gymplu. Petr Šimíček a Jiří Sovadina. Ten první nás měl 2 roky na dějepis a ten druhý s námi už druhým rokem válčí jak v zeměpise tak i v dějepisem. A nemusím snad ani dodávat, že to jsou takoví nadšenci a že jejich hodiny miluju, že? :-) To jen tak pro zpestření, nechci se chlubit. ;-)

Dneska jsem si ve slevách v Takku koupila dvoje nové jeansy. Mám radost, protože jsem už nějaké nutně potřebovala. Ty staré se už rozpadají. :-) Pak jsem taky byla v Oriflamu a jedna asistentka mě tam seřvala jak malé děcko. Měla jsem sto chutí ji taky něco říct, ale nakonec mi to nedalo. V těhle věcech jsem stydlín a mám příliš dobré vychování. ;-)

Příští týden máme ve škole trošku pohov, jelikož nás navštíví vysokoškoláci z celého světa a budou nás v angličtině a francouzštině seznamovat se způsobem života v jejich rodných zemích. Mimo jiné přijede třeba student/ka z Číny, Chile, Španělska, Ruska, Indie, Egypta apod. Docela se těším, mohlo by to být poměrně zajímavé, vzhledem k tomu, jak je naše škola jinak naprosto nezajímavá a ničím nevyjímečná.

Začátkem týdne mi konečně přišel stan. Takže cesta do Karlových Varů je více méně oficiální. Jak já se těším! Bude to žůžo. Doufám, že se nic nestane a všechno bude jak má. Už jsem se zmiňovala, že se strašně těším na léto? A své obavy ze třetího ročníku na gymplu jsem už také vyslovila? A strach z volby vysoké školy už se také stačil projevit? Nic jiného se totiž u nás ve třídě snad ani neřeší. Ale víte proč? Protože to je poprvé za celých 6 let, co mé spolužáky něco vystřašilo a zahnalo do úzkých. A společně s nima i mě.
Myslím, že už radši půjdu. Adelle

Imagine, Glee version

21. february 2011 at 19:23 | Adelle |  songs
Mám ráda Glee. Mám ráda chytlavé melodie. Mám ráda situace, které vás chytnou za srdce a třeba i rozpláčou. A právě všechno tohle splňuje toto video. Jedná se o krásnou písničku Imagine v podání Glee a hluchoněmého sboru. A je opravdu dojímavá.

Spring wants to show us its colors.

20. february 2011 at 10:41 | Adelle |  diary
Příliš mnoho se těším na jaro, aby tady mohl být takový hnědý design. A teď jsem ještě ve větší depresi, protože když se podívám z okna, tak to ani v nejmenší nevypadá jako na jaře. Tak aspoň, že to trošku jako jaro vypadá tady.

Bratr mající oporu v bratru je jako opevněné město.

19. february 2011 at 18:36 | Adelle |  diary
A máme za sebou další týden. Zimní. Taky jste už byli všichni naladěni na to krásné, slunečné jaro? Proč se prostě moje představy nemůžou stát skutečností? Tak ráda bych vytáhla svoje fialové tenisky a provětrala lehké sáčko. Navrch pak už jen sluneční brýle a krásnou květinu do vlasů. Ach ach. To by byla krása.
carrefour.blog.cz
Právě jsem se vrátila z kina. Se setrou, kamarádkou a jejím bratrem jsem byla na loutkové pohádce Fimfárum. Bylo to moc fajn, poměrně velké množství "chytrých" vtipů, kde jsme se smály hlavně my s kamarádkou, ale i takové ty hloupoučké, které nás potěší a ty menší rozesmějou.

Netrpělivá jsem tento týden shlédla novou epizodu Glee s anglickými titulky. A ejhle nebylo to vůbec na škodu. Rozuměla jsem témeř vše a moje sebevědomí stoupá. Snaším se rozpomenout na důvod, proč jsem kdysi titulky v angličtině zavrhla.

Už se vám někdy zdál sen, který naprosto přesně vystihoval vaši vysněnou budoucnost? Mně se to stalo před několika dny. A sen to byl natolik živý, že jsem po probuzení byla pořáně zmatená. Ale jak úžasné to bylo. Měla jsem krásný dům v Provence s velkou zahradou a záhonem levandulí. Můj úžasný milující manžel sekal trávu, já háčkovala svetřík a moje roztomilé 3 děti si hrály v bazénu. Možná se někomu může zdát, že na takovéhle tužby jsem ještě malá, ale já neříkám, že něco takového chci mít do dvou let. Ale jednou bych takové útulné rodinné zázemí chtěla mít. A hlavně ve Francii.

Určitě jste z mého postoje ke všemu francouzskému vytušili, že je to kraj, který mě hrozně učaroval. Miluju jejich životní styl, jejich jazyk, jejich kulturu, jejich kuchyni, jejich filmografii, jejich hudbu, jejich památky. Jednoduše miluju Francii. A nejvíce mě láká již zmíněná Provence. A vím, že se tato oblast v posledních letech dost využívá ke komerčním účelům, no ale řekněte, že byste někdy nechtěli zažít procházku v levandulovém poli, návštěvu "četnického" Saint-Tropez nebo bloudění v zapadlých uličkách Marseille.
Už jsem se znovu zasnila. Tak tedy příjemný zbytek víkendu.
Adelle

Lidice (trailer)

13. february 2011 at 12:48 | Adelle |  movies, serials
Nevím, jestli jste to postřehli, ale není tomu dávno, co se natáčel historický velkofilm Lidice v hlavní roli s Karlem Rodenem (jak jinak). Opravdu jsem se na ten film těšila, chtěla jsem se účastnit i natáčení (jako komparz), ale bohužel mi to nevyšlo. A jako natešené malé dítko jsme se podívala na trailer. A mé nadšení opadlo. Trailer mi přišel příliš zmatený, útržky dialogů přes hlasitou hudbu nebylo slyšet a ani z pohledu na hořící vesnici jsem neměla husí kůži. Ale budu čekat. Trailer vždycky může vyvolat dojem, že film bude úžasný, ale v praxi to už taková pravda nemusí být. A tak tady špatný dojem z traileru odsouvám a těším se na 9.června, kdy se na tento snímek vypravím do kina.

The King´s Speech

13. february 2011 at 12:11 | Adelle |  movies, serials
Mám ráda jednoduché designy. Mám ráda designy, na kterých se odráží to, co mě baví nebo mě zaujalo. A proto tady je taky tento (dá-li se to tak vůbec nazvat) design. Použila jsem fotku Colina Firtha a Heleny Bonham Carter z nejnovějšího filmu The King´s Speech. Hrozně moc se mi tento film líbil a s maminkou jsme si u něj poplakaly i nasmály. Jednoduše se opět ukazuje, že Britové to umí. Miluju jejich přízvuk a krásnou angličtinu, a když se něco takového spojí v úžasném (ale hlavně pravdivém) příběhu, není už co dodat. Tedy aspoň pro mě ne.

Určitě jste o tomto filmu slyšeli, jelikož s o něm pořád mluví v souvislosti s Oscary, Zlatými Glóby a spoustou dalších cen. Jelikož je to film nejen podle diváků, ale také podle kritiků velmi kvalitní. A tak na sebe všemožné ceny a nominace nenechaly dlouho čekat. Celkem se může Králova řeč pyšnit 12 nominacemi na Oscary.
Nejvíce opěvovaný je ale výkon Colina Firtha alias král Jiří VI., který si zde zahrál pravděpodobně životní roli, která mu (dle mého názoru) jistojistě přinese již zmíněného Oscara. V pozadí ale nesmí stát ani Helena Bonham Carter, která byla také mnohokrát (bohužel jenom) nominovaná za svou vedlejší roli královny Elizabeth, oddané manželky Jiřího.

The King´s Speech je pro mě jednoduše řečeno nejlepší film, který jsem v poslední době viděla.
carefour.blog.cz

Photogallery #8 [Tulips are my spring]

12. february 2011 at 18:59 | Adelle |  photogallery
Už opravdu chci jaro. Chci nosit svoje oblíbené lodičky, užívat si sluníčka a přitom nemrznout. A abych nebyla v příliš velké depresi, koupila jsem si své první tulipány. A protože jsem hloupá, tak jsem je nestačila vyfotit. Proto vám dávám fotky až těch druhých. :-)

Firework, Glee version

12. february 2011 at 17:01 | Adelle |  songs
Určitě jste o téhle písničce už slyšeli. Firework od Katy Perry. Přiznám se, že mě zprvu vůbec nenadchla, ale když jsem pak viděla ten videoklip, tak jsem si ji nějak naposlouchala a ejhle už byla na mém seznamu. A když se pak objevila v nové epizodě Glee, byla jsem naprosto unešena, protože Lea ji opravdu nádherně zazpívala a vůbec atmosféra té písničky byla skvělá. Tak proto je taky tady. :-)


Bohužel video nejde vložit, tak jenom odkaz.

První krok proto, abyste od života získali to, co chcete je rozhodnout se, co to je.

3. february 2011 at 21:34 | Adelle |  diary
Znáte takové ty chvíle, kdy se vyjímečně nemusíte připravovat do školy, ale přesto se vám nic nechce, sedíte doma a koukáte do blba? Tak přesně takovéhle období teď mám. Až na to, že té školy začíná být opět víc a víc. Víte, já to opravdu nechápu. Vždyť i ti učitelé musí být unavení z věčného opravování, vytváření testů, zadávání projektů a úkolů. A oni si ani přesto nedají pokoj. Doufám, že tak jednou taky neskočím. A jsme u dalšího důvodu mé chabé nálady. Když už konečně najdu obor, který by mi vyhovoval, tak má jenom bakalářský stupeň nebo se tam skládá státní zkouška z němčiny. Tak mi řekněte, je tohle normální? Asi opravdu skončím jako ta učitelka. Jenže nemůžu učit už ani ten dějepis!!!!

Snažím se uklidnit tím, že je ještě čas a že si někdy najdu volno a všechno si to proberu, prozkoumám a pouvažuju. Jenže to by to mé zmíněné volno nesmělo vypadat, tak jak vypadá. Taky se vám stává, že máte přes prázdniny nabitější program než přes rušný týden? Mi ano. A celkem pravidelně. Takže pak to dopadá tak, že jedno dopoledne jedete navštívit jedny prarodiče a ukázat vysvědčení (jako by toho za těch 11 let mého studia měli málo), pak jedete nakupovat a s jazykem na vestě se večer doplazíte do divadla. Další den ráno uklízíte a pokoušíte se učit. Pak letíte za druhou babičkou s vysvědčením a večer vyčerpaně padnete do postele s četbou k maturitě, u které usnete dříve, než přečtete úvodní citát. Další den (jelikož se volno prodloužilo o pololetní prázdniny - dá-li se tak ten jeden den nazvat) před polednem letíte do obchodu, máte snahu se něco naučit, ale musíte učesat sestru, protože za hodinu vám začíná balet na druhé straně města. A pak nemám mít žaludeční vředy a závislost na kofeinu.
Ráda bych se rozepisovala i o mém prvním setkání s jarem v letošním roce, plánování vytoužené cesty do Karlových Varů na festival, pozitivní zkušenosti z opery, nadšení z filmu The Tourist, neschopnosti mých spolužáků a závislosti na brusinkách, ale čas mě tlačí, je-li v mém zájmu se aspoň jednou týdně vyspat. A věřte, že tohle je jako první na mém seznamu vytoužených přání.

Adelle