Bratr mající oporu v bratru je jako opevněné město.

19. february 2011 at 18:36 | Adelle |  diary
A máme za sebou další týden. Zimní. Taky jste už byli všichni naladěni na to krásné, slunečné jaro? Proč se prostě moje představy nemůžou stát skutečností? Tak ráda bych vytáhla svoje fialové tenisky a provětrala lehké sáčko. Navrch pak už jen sluneční brýle a krásnou květinu do vlasů. Ach ach. To by byla krása.
carrefour.blog.cz
Právě jsem se vrátila z kina. Se setrou, kamarádkou a jejím bratrem jsem byla na loutkové pohádce Fimfárum. Bylo to moc fajn, poměrně velké množství "chytrých" vtipů, kde jsme se smály hlavně my s kamarádkou, ale i takové ty hloupoučké, které nás potěší a ty menší rozesmějou.

Netrpělivá jsem tento týden shlédla novou epizodu Glee s anglickými titulky. A ejhle nebylo to vůbec na škodu. Rozuměla jsem témeř vše a moje sebevědomí stoupá. Snaším se rozpomenout na důvod, proč jsem kdysi titulky v angličtině zavrhla.

Už se vám někdy zdál sen, který naprosto přesně vystihoval vaši vysněnou budoucnost? Mně se to stalo před několika dny. A sen to byl natolik živý, že jsem po probuzení byla pořáně zmatená. Ale jak úžasné to bylo. Měla jsem krásný dům v Provence s velkou zahradou a záhonem levandulí. Můj úžasný milující manžel sekal trávu, já háčkovala svetřík a moje roztomilé 3 děti si hrály v bazénu. Možná se někomu může zdát, že na takovéhle tužby jsem ještě malá, ale já neříkám, že něco takového chci mít do dvou let. Ale jednou bych takové útulné rodinné zázemí chtěla mít. A hlavně ve Francii.

Určitě jste z mého postoje ke všemu francouzskému vytušili, že je to kraj, který mě hrozně učaroval. Miluju jejich životní styl, jejich jazyk, jejich kulturu, jejich kuchyni, jejich filmografii, jejich hudbu, jejich památky. Jednoduše miluju Francii. A nejvíce mě láká již zmíněná Provence. A vím, že se tato oblast v posledních letech dost využívá ke komerčním účelům, no ale řekněte, že byste někdy nechtěli zažít procházku v levandulovém poli, návštěvu "četnického" Saint-Tropez nebo bloudění v zapadlých uličkách Marseille.
Už jsem se znovu zasnila. Tak tedy příjemný zbytek víkendu.
Adelle
 


Poll

Jaké je vaše nejoblíbenější roční období?

Jaro
Léto
Podzim
Zima

Comments

1 Haley Haley | Web | 19. february 2011 at 20:23 | React

Podobný vztah mám k Itálii.
Mě se zase poslední dobou zdají sny, že vše bude tak jak má. Všechno se urovná a vrátí se zase to správný období. Obdivuju svoje podvědomí za to, že se mě snaží nabudit do optimistické nálady.
Co se týče těch představ, rozhodně si nemyslím, že si na ně malá, já si to představuju v jednom kuse a nemusím ani spát :))

2 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 19. february 2011 at 20:58 | React

To tedy ano, byla jsem hodně nalákaná na jaro a zase houbelec a jen pořádná zima :-(
Na nejnovější epizodu Glee jsem se tak těšila, že jsem ji doteď nezkoukla :-D Nebyl čas :-( :-)
Myslím, že na sny není člověk nikdy malý. A náhodou je pěkné, že máš něco, za čím bys třeba (určitě?) chtěla jít. Splnit si svůj sen... :-)

3 Kelly Kelly | Web | 20. february 2011 at 11:21 | React

Úžasný sen :-) Já teda o ničem podobném nesním, ale i tak zní parádně.
Ty máš fialový tenisky? Závidím a hodně :D já jsem takovej maniak do fialové :D
Anglické titulky jsou dobré pro porozumění - i když nerozumíš všemu, je to jednodušší než bez nich, protože vidíš napsané to, co říkají. Třeba na nové díly Bones koukám jenom s en titulky, protože se mi nechce čekat na české, s českými si pak kdyžtak pustím jen scény, kde jsem třeba nerozuměla vůbec - když třeba říkají ty technobláboly o různých chemikáliích...
Do Francie bych se určitě chtěla jednou podívat, nicméně bych chtěla žít v anglofonní zemi někde v teple :-)

4 Markéta Markéta | Web | 20. february 2011 at 15:45 | React

Tak takový sen jsem ještě neměla, ale ne, že bych si nikdy nepředstavovala, jaké to bude až budu dospělá ;-)
Já mám zase podobný vztah ke Kanadě, Norsku a Rakousku, samozřejmě i Francie je nádherná, ale spíš mě lákají ty výše zmíněné. Taky se mi líbí ještě Nový Zéland, Itálie no a samozřejmě Egypt, ale tam bych žít nechtěla, tam mám pouze historii a kulturu ;-)

5 valleria valleria | Web | 27. february 2011 at 15:46 | React

To teda jo, já už bez jara déle nevydržím, je to ubíjející!
Koukala jsem v těch ukázkách na PrimaLove ten nový kanál, vypadá to, že tam budou Glee dávat. xD
Nemyslím si, že jsi na takové představy malá, naopak určtiě je dobré vědět, co od života chceš, po čem toužíš.
Já sice nejsem tak zamilovaná do Francie jako ty, spíše Británie, ale kdybych mohla žít ve Fracii beru :) Musí to být úžasné :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.