March 2011

Photogallery #13 [Chic Keira Knightley]

27. march 2011 at 16:32 | Adelle |  photogallery
Všechny víme, že Keira Knightley je velmi talentovaná herečka a osobnost, kterou většina (ne-li všechny) obdivujeme. V minulosti jsem však nebyla velkým zastáncem Keiřiného oblékání. Když jsem pak ale uviděla tyto fotky z odchodů z divadla, kde teď Keira každý večer hraje, byla jsem unešena. To, čeho já se snažím docílit mnoho měsíců a hledám potřebné kousky v obchodech, ona dovede v dokonalosti každý večer! A tak jsem se rozhodla vás obdarovat těmito krásnými fotkami. Kochejte se a užívejte si, že to je po delší době článek nevěnovaný TVD nebo Glee (ale to přijde). :-)


If you keep looking for that happy ending, you are never gonna get it right.

27. march 2011 at 13:17 | Adelle |  glee
A pro uspokojení mé duše před vyčerpávajícím odpolednem plném učení jsem si přichystala několik úžasných fotek Glee castu. Doufám, že tím udělám radost i někomu jinému než pouze sobě. :-)

Photogallery #12 [The Vampire Diaries]

26. march 2011 at 14:35 | Adelle |  photogallery
Ačkoliv se začínám řadit mezi (především) fanoušky Damon+Eleny, ani zdaleka to neznamená, že bych nebyla fanda Paula/Stefana nebo Stefana+Eleny nebo Stefana+Damona nebo Paula+Eleny+Iana. A tak pro příjemnější den mám pro vás pár úžasných obrázků. :-)

Don't Rain On My Parade, Glee version

25. march 2011 at 23:03 | Adelle |  songs
A pokud zrovna nečučím na TVD, tak poslouchám Glee a skládám jeřáby. Netajím se tím, že Leu Michele obdivuju. Podle mého názoru je to brilantí zpěvačka, která své schopnosti dokazuje v seriálu, ale převážně živě na tour či jinde. Její hlasový rozsah pravděpodobně nezná mezí a když zpívá, je z ní danou písničku cítit. Je-li to radost, chce se vám skákat do výšky. Zpívá-li o bolesti a nešťastné lásce, cítíte se jako po dramatickém rozchodu. A pokud zpívá o naději, vidíte světlo i v té nejhorší noční můře. Její síla je obdivuhodná a mi dokáže její zpět kdykoliv zlepšit den. A proto si její písničky pouštím stále dokola. A proto už zám všechny texty. A proto vám tady přináším jednu z nejúžasnějších písní, kde se naplno projevují její neuvěřitelné až nadpozemské schopnosti.

A když jsem mluvila o té dokonalosti i při zpívání živě, musím vám ukázat provedení stejné písničky na Tony Awards. Na úvod tam je Matthew Morrison a od 3:30 začíná už Lea. Tak poslouchejte a valte oči. :-)
A jen tak stranou, ten mladík, kterému si sedne na klín, se jmenuje Jon Groff a je to Lein nejlepší přítel, kterého zná z broadwayské muzikálové show Procitnutí jara. :-)

Just because I talk a lot doesn't mean I always know what I'm talking about.

25. march 2011 at 22:46 | Adelle |  diary
A já si bohužel nemůžu pomoct. Oficiálně se omlouvám všem, kteří jsou ještě normální a nepoznamenaní. Ale jelikož dlouhou pauzu mezi novým dílem hodlám vyplňovat koukáním na staré, budou mé záchvaty častější. A upozorňuju převážně Kelly - dále už spoilery!

Popravdě si vůbec nejsem jistá, do kterého teamu patřím. Hold evidentně musím být pokaždé vyjímka. Miluju scény s Elenou a Stefanem. Dle mého názoru jsou dokonalý pár a nechci, aby jim to něco zkazilo. Ale na druhou stranu na tom Damonově strachování, hlídání, popichování a lásce v očích je (aspoň pro mě) něco romantického. Nehledě na to, že se zdá mnohem zábavnější než Stefan. A bože ty jejich těla! Až mi z toho přecházejí oči. :D ;-) Takže jsem střídavě team Stelena a Delena. Většinu času mě ale hledejte v té druhé partě.

A také musím odhalit radost nad vyvíjejícím se vztahem mezi samotnými bratry Salvatorovy. Jsem spokojená s tím, že si konečně uvědomují, že se vlastně mají rádi a že jim není jedno, co se s tím druhým děje. (Ano myslím tu Damonovu záchranou akci pro mučeného Stefana a Stefanovu odhodlanost vstoupit kvůli bratrovi i do ohně) A nemalé uspokojení mi také přináší stoupající nenávist vůči Katherine u obou bratrů. (Ano mluvím o scéně - Katherine, there are six other bedrooms in this house... Go find out.)

S čím ale nejsem spokojena je spíše nevyvíjející se vztah mezi Mattem a Caroline. Když zazpívala tu písničku a on přiběhl na pódium, to bylo ták úžasné! Nicméně si opravdu myslím, že mu neměla říkat, že je upír. Nebo spíše o příliš přehnaně reagoval. Ale zase kdyby mi teď ve světě zaplaveném upírskými příběhy, filmy a seriály řekl člověk, kterého miluji, že je upír, nevím, jak bych jednala. Pravděpodobně bych se začala strašně smát a pak po nějakém důkaze bych se šla oběsit.

A do háje může mi někdo říct, co to ta Isabelle dělá? Jen tak přijde k Eleně domů a Jennu dostane akorát tak do blázince. A navíc ji poštvává proti Rickovi, což nechci v žádném případě. Oni jsou spolu ták sladcí. Doufám, že to Jenně už všechno vysvětlí a s Rickem se dají zase dohromady. Because that´s exactely what I need. Tedy abych byla přesná - to co teď potřebuju nejvíc, je nová epizoda. Takže prosím, už je 7.dubna? Ne? Tak mě pak vzbuďte, budu ve své bublině.

How many times will it take for me to get it right?

19. march 2011 at 12:17 | Adelle |  diary
Týden po prázdninách a já už netrpělivě hledám v kalendáři nejbližší státní svátek. Ale tak nějak ho nemůžu najít. Ve škole to jde z kopce. Dostala jsem 3 ze zeměpisu. Opravdu mě to složilo, protože to je předmět, na kterém mi záleží (a záleží mi na tom, co si o mě profesor myslí). Mírnou satisfakcí pro mě je to, že jsem se svou trojkou byla mezi 5 nejlepšími ve třídě, ale přesto to pořád bude trojka. No nic posuňme se dál.

Včera večer jsem se náhodou podívala z okna a co jsem neuviděla. Chumelenici. Sněhovou vánici. To jako vážně? Pardon, ale já už mám vytáhle lodičky, už si nebudu obouvat zpátky kozačky. Ne a ne! I kdybych měla být pořád zavřená doma! Proč prostě jednou nemůže být něco přesně tak, jak chci? Proč nemůžu mít dobré známky, pohodu v rodině a pěkné počasí dohromady? Proč musí být vždycky jenom jedno? To pak ta radost není úplná. Když jsem ale nesejde ani jedno, to je to pak na oběšení.

Nad vodou mě právě drží nová epizoda Glee, která předčila má očekávání. Byla úžasná. Konečně se Blain s Kurtem dali dohromady (prorokovala jsem to už od začátku, kdy se na scéně Blain objevil, ale jim to musí docvaknout až tak pozdě :D). Trošku mě zklamala Quin, nečekala jsem od ní, že bude taková podlá. Stále mě mrzí, že Rachel a Finn spolu nejsou, ale tuším (což vlastně znamená, že doufám), že se co nevidět dočkáme. No a pak tady máme originální písničky, které zazněli na Regionálkách. Byly úžasné. Soustavně si je od středy, kdy jsem novou epizodu viděla, zpívám a už je znám opravdu zpaměti. Nemůžu se rozhodnout, která se mi vlastně libí víc, protože obě jsou parádní! Get it right, ze které pochází citát z nadpisu, je taková emociální, citlivá. Loser like me je zase úžasně rytmická a pohybová. Prostě je miluju. Vytvořila jsem i video s písničkami. Respektivě osekala to ostatní a nechala jenom písničky, ale na youtube to nejde vložit, protože nemám autorská práva. Tak jsem to aspoň uložila na ulozto.cz. Kdyby měl někdo zájem, tak je to na tomto odkazu - tady.

Další naději se pro mě stal seriál The Vampire Diaries. Respektive se pro mě stal závislostí! Jak už jsem psala v minulém článku, za týden jsem zvládla celou první sérii a teď pokračuju ve druhém. Ale nová epizoda přijde až 7.dubna. Co budu do té doby dělat, to vážně nevím!

Naše škola se zase chytla úžasného nápadu. Každoročně vybíráme peníze na africké děti, které máme adoptované na dálku. A každoročně se vždycky nějaké peníze ušetří. No a v souvislosti nedávných událostí se skoro jednohlasně rozhodlo, že těch nadbylých 6 tísíc pošleme do Japonska obětem tsunami a zemětřesení a výbuchu jaderné elektrárny. Není to moc, ae aspoň něco. No a za pár dní přišla naše úžasná profesorka ZSV a výtvarky, že bychom měli projevit také nějakou morální podporu. Jak jistě víte, Japonsko je známé díky úžasnému umění z papíru - origami. A právě origami tradiční japonský jeřáb je pro Japonce symbolem míru, štěstí, uzdravení. Váže se k němu také příběh. Shození atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki přežila tehdy dvouletá dívenka Sadako Sasaki. Deset let po tragédii onemocněla nemocí z ozáření leukémií. Řekla si, že když poskládá 1000 origami jeřábů, uzdraví se. Bohužel to nestihla a zemřela. V Hirošimě jí pak byla postavena socha - Sadako jak drží nad hlavou nedokončeného jeřába. A od té doby si Japonci každoročně vytvářejí hejna papírových jeřábů, zdobí si jimi domovy a věří, že je to ochrání a vyléčí od nemocí. Po celé naší škole tedy visí návody, jak vyrobit jeřába, barevné papíry a krabice, kde se už vyrobení jeřábi můžou odložit. Pak se budou věšet na strom ve vestibulu. A až jich bude více než 1000, hodlá naše ředitelka poslat fotku s pozvánkou na japonské velvyslanectví. A já si opravdu myslím, že je to skvělý nápad. A už jsem se taky sama zapojila.


The Vampire Diaries

19. march 2011 at 10:54 | Adelle |  movies, serials
Po zkušenostech s Twilight jsem se snažila tomuto seriálu vyhnout obrovským obloukem. Někde v podvědomí jsem si totiž byla jistá, že se mi to bude líbit. A taky jsem měla pravdu. Protože mi stačila jedna epizoda a nehorázně jsem se do tohoto seriálu zamilovala.
Ze začátku jsem se nemohla ubránit pocitu, že to je strašně moc podobně Twilight. Pak ale vždycky přišla nějaká akce, scéna, podled, který mě ujistil, že je to originál. Popravdě je to i lepš než Twilight. Je tam více akce, je to také strašidelnější a musím uznat, že Paul Wesley je rozhodně větší kus než Robert Pattinson. A i když jsem člověk, který nemá rád záporné postavy a pak ani jejich představitele, nemůžu se ubránit pocitu, že sympatizuji i se špatným Damonem alias Ianem Somerhalderem.
Když jsem začala sledovat dění kolem The Vampire Diaries, zjistila jsem, že nyní byla poměrně dlouha pauza mezi epizodami. Doufám, že už nebude pokračovat, jelikož jsem za necelý týden zvláda celou první sérii a 3 epizody z druhé, takže nebude trvat dlouho, a já budu muset čekat minimálně týden na další epizodu. A po zkušenostech s dvou týdenní odmlkou u Glee si nejsem jistá, že bych to zvládla. :-)


Nový americký seriál vznikl na základě stejnojmenné knihy L. J. Smithe. Sledujeme v něm osud Eleny Gilbert, mladé hrdinky, která je předmětem vášní dvou upířích bratrů (Stefana - dobrého a Damona - zlého). V městečku Mystic Falls ve Virginii se začínají množit útoky na obyvatele. Všichni si myslí, že za nimi stojí právě Stefan. Ale může za ně démonický bratr Damon. Ten se rozhodl, že Elenu získá pro sebe jako pomstu za staré rodinné křivdy. A tak boj mezi bratry o srdce dívky a celé město může začít. (Pak se tam ale stane hromada dalších věcí)
csfd.cz

Photogallery #11 [Little pieces of heaven, which make me happy.]

12. march 2011 at 12:27 | Adelle |  photogallery
Jarní prázdniny se pomalu chýlí ke konci a než se nadějeme, zbydou po nich jen vzpomínky. A právě v těchto chvílích mi pomáhají malé kousky ráje, které mě vždy udělají šťastnou. Dělají můj život krásnější a snesitelnější. Bez nich bych se prostě neobešla.
Tyto malinké kaktusy vždy vykouzlí úsměv na mé tváři.

Příroda je silná.

11. march 2011 at 20:14 | Adelle |  other
Hodně síly pro všechny zasažené zemětřesením a vlnou tsunami. Myslíme na vás, modlíme se.
Svíčka naděje pro celé Japonsko a okolní státy.


Morning Glory

10. march 2011 at 11:55 | Adelle |  movies, serials
Nedávno jsem byla s kamarádkou v kině na nový film Morning Glory s naprosto hvězdným obsazením - Rachel McAdams, Harrison Ford a Diane Keaton. Věděla jsem, že se pravděpodobně nebude jednat o nějaký oscarový trhák, však jsem do kina šla s vidinou odpočinkového večera. A díky tomu jsem si film nadočekávání užila.

Morning Glory (Hezké vstávání)
Žánr: komedie / drama / romantický
Rok vzniku: 2010Režie: Roger Michell
Hudba: David Arnold
Hrají: Rachel McAdams, Harrison Ford, Diane Keaton, Patrick Wilson a další

Photogallery #10 [Davis Cup 2011 - ČR x Kazachstán]

8. march 2011 at 10:58 | Adelle |  photogallery
Myslím, že jsem vám říkala, že se chystám na Davis Cup. A taky se stalo. Celý víkend jsem strávila v ostravské ČEZ Aréně, kde se turnaj konal. Naši bojovali statečně a celý stadion je podporoval. Bohužel ale ani tak jsme nestačili na silné (především z psychické stránky, s čímž máme často problémy) Kazachy, kteří nás nákonec porazili 3:2.
Úvodní dvouhru prohrál Jan Hájek s kazašskou jedničkou Andrejem Golubjovem 3:2 na sety. Další páteční dvouhra se ale nesla v duchu vítězství českého týmu, kdy v poměru 3:0 porazila česká tenisová jednička a světová sedmička Tomáš Berdych Michaila Kukuškina.
V sobotní čtyřhře pak zase dominovali Češi ve složení Tomáš Berdych a Lukáš Dlouhý, kteří v jasném poměru 3:0 porazili Jevgenije Koroljova a Jurije Ščukina.
Pro Čechy plné euforie ze sobotního vítězství měla být nedělní dvouhra mezi Tomášem Berdychem a Andrejem Golubjovem jasnou záležitostí. Bohužel se však vizě nenaplnily a Tomáš prohrál v poměru 1:4. Nakonec se tedy celá tíha přenesla na Jana Hájka a Michaila Kukuškina. A ačkoliv Honza bojoval, Kukuškinovi podlehl také 1:4 na sety.
Nováček ve světové skupině tedy porazil předloňského finalistu. Jakkoliv mě prohra mrzí, musím uznat, že kazašský tým byl opravdu silný a výhru si zasloužil. Další utkání Davis Cupu by se mělo odehrál do konce července. Jistým soupeřem pro Kazachstán už je Argentina. Pro Česko to jisté ještě není, ale s jistotou víme, že český tým bude hrát o udržení se ve světové skupině. Já se tedy na další zápas těším a už teď držím palečky, ať nám dobře vyjde los. :-)

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Photogallery #9 [Ráj? Ráj!]

7. march 2011 at 13:19 | Adelle |  photogallery
Když se smísí dokonalost s dokonalostí, nemůže vzniknout nic špatného. Jenom ráj na zemi. A v současné době na mé nástěnce.

Getting to know new things is important.

5. march 2011 at 21:28 | Adelle |  diary
Jelikož vás všechny zaujal projekt zapojení vysokoškoláků z celého světa do výuky u nás na škole, rozhodla jsem se vám minulý týden s nimi popsat. Pouze ve stručnosti, protože jakkoliv ideálně tato akce působí, většinu času jsme se stejně věnovali fyzice a literatuře.

Vše začalo příjezdem samotných studentů, který se obešel dokonce bez slavnostních famfár (což je u naší školy velmi neobvyklé). Později se začali rozkoukávat a po lehce rozpačitém úvodu v tělocvičně následovalo několik zajímavých dnů.
Hned v úterý jsme měli první hodinu, kterou vedla Ivana, studentka diplomacie a mezinárodních vztahů z Makedonie a Renan (čti Henan), student inženýrství z Brazílie. Každý měl vždy připravenou prezentaci na určité téma. Nás čekal obecný úvod a přiblížení země, ze které pochází, se zaměřením na vzdělávací systém. Renan se rozpovídal o všemožných "vymoženostech", které Brazílie nabízí, čímž rozpoutal dlouhou diskuzi. Ačkoliv po exotice působilo seznámení s Makedonií "zašedle", opak byl pravdou a i v druhé části jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí.
Na poslední půlhodinku pak přiběhla drobounká Číňanka Wang Shuo, která nás v rychlosti seznámila s čínským počítáním na prstech, které se od toho našeho výrazně liší. Ukázala nám také základní postoj v tai-či, popsala čínské dynastie a zazpívala operu. A velmi dobře.

Další příležitost s cizinci se nám naskytla až ve čtvrtek. Absolvovali jsem tématický blok - kultura, jehož součástí byla literatura, hudba, filmografie a kuchyně. Opět jsme se potkali s Ivanou a poznali jsme Paolu z Peru. Měla pouze 19 let, ale už (díky peruánskému školnímu systému) studovala třetím rokem univerzitu. Byla velmi energická a nemohla přestat mluvit. Znovu jsme se dozvěděli spoustu věcí a zároveň je také seznámili z českými zvyky a kulturou.
Mezi další zahraniční studenty se zařadil také Drew ze Spojených států, Sofya z Ruska a Andrej z Běloruska.

Podle mého názoru to byla velmi vydařená akce, která byla završena projevem hlavních aktérů, kteří děkovali hostitelským rodinám a nám, že jsme jim připravili takové příjemné prostředí. Moc se jim v Ostravě líbilo, až na tu ukrutánskou zimu, která minulý týden panovala. Osobně jsem si odnesla spoustu zkušeností, rozmluvila jsem se a s konečnou platností si ujasnila, že chci studovat čínštinu.

Oscars 2011 Winners

5. march 2011 at 20:45 | Adelle |  other
Jsem si jistá, že tento článek může působit trošku opožděně, ale já jsem z výsledků tak nadšena, že mě rozveselí ještě i teď. A tak jsem se rozhodla, převážně pro ty se stejnou úchylkou jako já, připravit článek s výsledky letošních Oscarů. Ale jelikož jsem pouze jen a jen lempl líný, seznam mám zkopírovaný z csfd.cz. Aby to však nepůsobilo příliš odfláknutě, u většiny kategorií vám sdělím u svůj úžasný názor.

Nejlepší film roku
Králova řeč - vítěz
127 hodin
Černá labuť
Děcka jsou v pohodě
Fighter
Opravdová kuráž
Počátek
The Social Network
Toy Story 3: Příběh hraček
Winter's Bone
• Z této výhry jsem byla opravdu našená, jelikož The King´s Speech považuju za úžasný film. Dalším horkým adeptem pak pro mě byla Černá labuť, kterou jsem sice neviděla ještě celou, ale ty útržky mě opravdu fascinovaly.