Photogallery #10 [Davis Cup 2011 - ČR x Kazachstán]

8. march 2011 at 10:58 | Adelle |  photogallery
Myslím, že jsem vám říkala, že se chystám na Davis Cup. A taky se stalo. Celý víkend jsem strávila v ostravské ČEZ Aréně, kde se turnaj konal. Naši bojovali statečně a celý stadion je podporoval. Bohužel ale ani tak jsme nestačili na silné (především z psychické stránky, s čímž máme často problémy) Kazachy, kteří nás nákonec porazili 3:2.
Úvodní dvouhru prohrál Jan Hájek s kazašskou jedničkou Andrejem Golubjovem 3:2 na sety. Další páteční dvouhra se ale nesla v duchu vítězství českého týmu, kdy v poměru 3:0 porazila česká tenisová jednička a světová sedmička Tomáš Berdych Michaila Kukuškina.
V sobotní čtyřhře pak zase dominovali Češi ve složení Tomáš Berdych a Lukáš Dlouhý, kteří v jasném poměru 3:0 porazili Jevgenije Koroljova a Jurije Ščukina.
Pro Čechy plné euforie ze sobotního vítězství měla být nedělní dvouhra mezi Tomášem Berdychem a Andrejem Golubjovem jasnou záležitostí. Bohužel se však vizě nenaplnily a Tomáš prohrál v poměru 1:4. Nakonec se tedy celá tíha přenesla na Jana Hájka a Michaila Kukuškina. A ačkoliv Honza bojoval, Kukuškinovi podlehl také 1:4 na sety.
Nováček ve světové skupině tedy porazil předloňského finalistu. Jakkoliv mě prohra mrzí, musím uznat, že kazašský tým byl opravdu silný a výhru si zasloužil. Další utkání Davis Cupu by se mělo odehrál do konce července. Jistým soupeřem pro Kazachstán už je Argentina. Pro Česko to jisté ještě není, ale s jistotou víme, že český tým bude hrát o udržení se ve světové skupině. Já se tedy na další zápas těším a už teď držím palečky, ať nám dobře vyjde los. :-)

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.