Morning Glory

10. march 2011 at 11:55 | Adelle |  movies, serials
Nedávno jsem byla s kamarádkou v kině na nový film Morning Glory s naprosto hvězdným obsazením - Rachel McAdams, Harrison Ford a Diane Keaton. Věděla jsem, že se pravděpodobně nebude jednat o nějaký oscarový trhák, však jsem do kina šla s vidinou odpočinkového večera. A díky tomu jsem si film nadočekávání užila.

Morning Glory (Hezké vstávání)
Žánr: komedie / drama / romantický
Rok vzniku: 2010Režie: Roger Michell
Hudba: David Arnold
Hrají: Rachel McAdams, Harrison Ford, Diane Keaton, Patrick Wilson a další

Oficiální text distributora:
Becky Fullerová (Rachel McAdams) je mladá, krásná, ambiciózní a právě získala vysněnou práci. Přesto se její život řítí do pekel. Scenáristka Aline Brosh McKenna lehce oprášila vlastní úspěšný model z komedie Ďábel nosí Pradu a stvořila další variaci na téma souboje "Panny s Netvorem". Zaměstnání televizní produkční je ideální pro workoholiky, kterým to stejně rychle mluví jako myslí a kteří nemají problém zařídit na počkání nemožné. Tedy i pro Becky, která má zachránit vadnoucí ranní televizní show jménem Rozbřesk, jejíž podíly na koláčích sledovanosti jsou tenké jako papír. Akční Becky má mraky nápadů, co udělat jinak a lépe, jenže hned ten první se promění v permanentní noční můru. K moderátorské harcovnici ranního vysílání Colleen Peckové (Diane Keaton) se totiž rozhodne přidat legendu mezi americkými žurnalisty Mikea Pomeroye (Harrison Ford). Tenhle nesympatický a nafoukaný potížista jí vinou smlouvy, kterou má podepsanou s televizní společností, nemůže poslat kamsi, a tak jí z moderátorského křesílka alespoň znepříjemňuje život, jak se dá. Aby bylo ještě hůř, nebezpečně to skřípe i mezi ním a Colleen, a aby bylo úplně nejhůř, koláče se dál ztenčují, i když už to skoro nejde. Tváří v tvář nevyhnutelnému krachu se Becky pokusí o nemožné, ačkoliv bezmála stachanovské nasazení jí začíná komplikovat rodící se vztah k jednomu z kolegů (Patrick Wilson).

Trailer:

Můj názor:
Díky tomu, že jsem nic nečekala, jsem si film opravdu užila. Bylo zde hodně vtipných momentů i dialogů. (Pře)velice energická Rachel dodávala filmu šťávu a rychlost, Harrison pak dokázal vytvořit dojemnou atmosféru a nad Patrickem se zasněla nejedna dívčí dušička. Líbily se mi i scény s Mattem Malloyem na horské dráze nebo při skoku z padáku. Celkově tedy hodnotím velmi pozitivně, 4 hvězdičkami. (****)
 


Poll

Sledovali jste seriál Gilmorova děvčata?

Ano
Ne

Comments

1 Bliss Bliss | Web | 10. march 2011 at 16:50 | React

já se na ten film někdy také chystám..:) Rachel je prostě úžasná..:) patří k mým nejoblíbenějším herečkám..:) díky tvému hodnocení má jasno, že kino navštívím..:)

2 Annie Annie | Web | 10. march 2011 at 23:42 | React

Wow, 10 kilo od srpna do října? Tak to je mazec... takovýhle věci mě vždycky dokážou povzbudit, že to JE možný;-) :-D já teda 'hubnu' zatim jenom něco málo přes tejden, teda jako aktivně i s dietou...:D ale stále nepolevuju, což je fajne, tak jsem na sebe zvědavá. Přesně... Vánoce jsou vždycky nejhorší na tohle..:-D Děkuju, že mi držíš palce:-)

Oh my Carlisle;-) :D miluju ten trailer, tenhle film musim vidět. Úžasná Rachelle McAdams, k tomu Harrison Ford a Diane Keaton? To je fakt něco, skvělá kombinace, tak už jsem teď zvědavá! Jsi mě úplně navnadila:-D

3 valleria valleria | Web | 12. march 2011 at 19:57 | React

Tenhle film chci moc moc vidět, ale asi ho neuvidím v kině :( no třeba se mi poštěstí.

4 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 13. march 2011 at 23:53 | React

Mně to nějak neláká, teď jsem v absolutní nenáladě na takový film :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.