April 2011

Photogallery #15 [The Duke and The Duchess of Cambridge]

29. april 2011 at 23:05 | Adelle |  photogallery
Vévoda a vévodkyně z Cambridge aneb když se pohádka stává skutečností.

Dnes jsme se na moment mohli ocitnout ve světě, kde dobro vítězí nad zlem, kdy láska hory přenáší, kdy princové přijíždějí na svém bílém koni a dívky ač nevznešeného původu se stávají princeznami. A jakkoliv obrovská břemena a očekávání musí tento mladý pár nést, určitě se aspoň na jeden malý okamžik oba cítili jako v pohádce. Přeju jim tedy krásné, dlouhé ale hlavně šťastné manželství.


Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 - Trailer

28. april 2011 at 17:04 | Adelle |  movies, serials
O můj Bože! Epic finale!

With smile and colors world is better place.

25. april 2011 at 17:13 | Adelle |  lea michele
Protože ona je prostě úžasná.

Kdybych měl osm hodin na pokácení stromu, šest bych strávil broušení sekyry.

25. april 2011 at 10:31 | Adelle |  diary
Na úvod jsem vybrala krásný a moudrý citát Abrahama Lincolna, který by měl zvednout úroveň toho mého bezvýznamného plkání o ničem.

Pro velký úspěch jsem opět a znovu nemocná. A když se nachlazení spojí s alergií, nemůže vzniknout nic pozitivního. A tak mi slzí oči, že se na mě všichni kolemjdoucí na ulici soustrasně dívají a na obličeji se jim zrcadlí otázka 'Jaké neštěstí asi potkalo toto ubohé děvče'. A já jelikož jsem plně zaneprázdněná smrkáním, nestačím odpovědět. Na zastávce zase při mém záchvatu kašle mnou všichni opovrhují a jejich výtka 'kdybys nekouřila a nepila, nemusela bys tady kašlat' mě srazí už úplně na kolena.

Přesto považuju slunečný a přímo letní víkend na chatě za velmi užitečný. Nejen že jsem si velmi dobře procvičila italštinu a přečetla knížku do povinné četby, ale taky jsem udělala dost práce na zahradě. Zasadila jsem plno kytiček a vyplevala skalku. A pak jsem taky pomáhala dlaždit nové posezení. A umyla jsem bazén. A taky jsem dělala chůvičku třem malinkým dětičkám od sousedů. A že byly opravdu maličké - 4 roky, 3 roky a rok a půl. Takže jsem po třech dnech více strhaná než za měsíc ve škole. Ale nestěžuju si. Taky občas potřebuju fyzické zatížení než jen psychické.

Minulý týden jsem byla na výstavě Alfonse Muchy v ostravském Domě umění. Byla jsem nadšena, miluju jeho obrazy. Mám doma nástěnný kalendář a opravdu se mi jeho styl moc líbí. A na výstavě byla spousta materiálů a skic a fotografií, takže jsem tam strávila skoro 2 hodiny. A také tam pouštěli krátký dokument o jeho životě. O letních prázdninách se se spolužačkou chystáme navštívit Slovanskou epopej. Už se hrozně těším. :-)

Ve čtvrtek jsem zase byla v kině na film The Eagle s Channingem Tatumem a Jamie Bellem a byla jsem nadšena. Krásná historická lahůdka, krásně se rozvíjející vztah hlavních hrdinů, rychlý spád, nečekaný a o to krásnější a vtipnější konec. Opravdu jsem do poslední minuty nevěděla, jak to skončí. A to se v dnešní době předvídatelných amerických happy-endů cení.

Mé bezcenné tlachání se blíží ke konci. Dodám jen, že jsem nadšená novým dílem TVD a už se nemůžu dočkat zítřejší extra dlouhé epizody Glee. Mějte se krásně.
Adelle

Photogallery #15 [Love is all around us]

21. april 2011 at 15:56 | Adelle |  photogallery
Love is all around us... aneb obrázky pro zlepšení nálady.

Li'l Red Riding Hood, Amanda Seyfried

17. april 2011 at 12:28 | Adelle |  songs
Amandu Seyfried pravděpodobně všichni znáte jako vynikající herečku. Málokdo z vás ale možná ví, že je také velmi talentovanou zpěvačkou a textařkou. V loňském roce ke svému filmu Dear John napsala písničku Little House, která se v samotném filmu objevila jako stěžejní melodie. A před nedávnem nazpívala písničku Li´l Red Riding Hood, která se objeví v soundtracku k filmu Red Riding Hood, kde si Amanda zahrála roli samotné Karkulky. A jelikož se mi tato písnička opravdu líbí, rozhodla jsem se ji představit i vám.


The Big Bang Theory

10. april 2011 at 13:37 | Adelle |  movies, serials
Dneska se s těmi články roztrhl pytel, nezdá se vám? Nicméně jelikož na mě čeká pouze 15 stránek rodinného práva do ZSV, rozhodla jsem se napsat něco málo o dalším úžasném seriálu, který se mě okamžitě získal. A nejedná se o nic menšího než o The Big Bang Theory.

Leonard a Sheldon jsou fyzici. Někdo by je označil za šprty, ale v dnešní době je přesnější označení "geek". Žijí ve svém vlastním světě a realný život jim nic neříká. To se změní příchodem jejich nové sousedky, krásné blondýny Penny, obyčejné holce, které je svět Leonarda a Sheldona úplně neznámý, což často, vlastně vždy vyústí do zábavné situace. (serialzone.cz)

Máte-li tedy 20 minut a ohromnou potřebu se od srdce zasmát a pobavit, není nic jednoduššího než si pustit jednu epizodu The Big Bang Theory. A zaručuju vám, že se u ní rozhodně nebudete nudit.

Camelot

10. april 2011 at 11:40 | Adelle |  movies, serials
Jsem velkým fanouškem středověké anglické historie, čímž mám samozřejmě na mysli Artuše, Merlina a Guineveru. A tak když jsem se doslechla o seriálu, který se odehrává právě v této době a líčí příběhy zmíněných historických postav, bylo rozhodnuto, že se na něj podívám. Dobře pro mě se odvysílaly zatím 3 díly, ale přesto si mě seriál získal a já se už nemohu dočkat pokračování. A jelikož nejsem ani trošku sobecká a vždycky se s vámi podělím o to nejlepší, rozhodla jsem se přidat další článek do rubriky seriálů. :-)

Král Uther nečekaně umírá a následkem toho je Anglie zmítaná chaosem. Mysl mocného kouzelníka Merlina zatemňují vize temné budoucnosti, a proto se rozhodne na trůn dosadit mladého a vášnivého Artuše, Utherova nemanželského syna a dědice, který byl vychován jako prostý poddaný. Na scéně je ovšem i další hráč - Artušova nemilosrdná a ambiciózní sestra Morgana, jež neváhá vyvolat nadpřirozené síly, aby si nárokovala korunu a bojovala s Artušem až do hořkého konce. Nastává čas epického boje o nadvládu a mladý král projde v těchto temných časech krutou zkouškou ve snaze spojit království roztříštěné válkou. V této svízelné situaci bude Artušovi jediným světlem naděje krásná Guinevera. (csfd.cz)

Takže máte-li hodinu navíc a nevíte, kam ji investovat, rozhodně doporučuju. Protože i když si vás možná seriál nezíská a nestanete se pravidelnými díváky, první díl rozhodně neurazí, ale naopak může zpříjemnit jarní večer. :-)

Pokud neděláte chyby, pravděpodobně spíte.

10. april 2011 at 11:27 | Adelle |  diary
Sheldon: Scissors cuts paper, paper covers rock, rock crushes lizard, lizard poisons Spock, Spock smashes scissors, scissors decapitates lizard, lizard eats paper, paper disproves Spock, Spock vaporizes rock, and as it always has, rock crushes scissors. (I love him!)

Poslední dobou se mi zdá, že nedělám nic jiného jenom spím, učím se a odtrhávám růžky uplynulých dnů v diáři. Už si ani nepamatuju, kdy jsem naposledy byla v kině a divadlo už ani nepoznám. Rodiče jsem za poslední týden viděla jen ve čtvrtek u večeře a fakt, že sestra ještě žije, znám jenom díky tomu, že pro ni stále chodí kamarádky, aby šla ven. Ve svém pokoji jsem okoukala každičký milimetr zdi, jelikož se zírání do blba stalo mou oblíbenou činností. Dostala jsem 4 z matiky a následně na to stejné učivo psala čtvrtletní práci. Češtinář mi strhl bod jen tak, jelikož se mu už přejídají moje plnobodové jedničky.

Asi nějak takhle bych posala svůj minulý týden. Děs a hrůza. Nad vodou mě drží to, že teď bude až do konce dubna pohoda. Teď ve čtvrtek a pátek jedu do Velkých Losin na přednášku o inkivizi na Moravě. Pondělí po Losinách jdeme se školou na soudní přelíčení a budeme se fotit. Ve středu se pak chystá školní akademie. No a pak jsou až do pondělka velikonoční prázdniny, které budu mít prodloužené i o úterý a středu, jelikož jsou přijímačky. Takhle by to šlo pořád, nemyslíte?

Den ode dne mám větší potřebu si založit blog o nějaké celebritě, ale pořád váhám mezi několika adepty. A pak taky nemám žádný čas a stejně by mi to nevydrželo dlouho, takže na konci dne tuto možnost zavrhnu. A ráno se probouzím se stejnou otázkou jako minulý den - založit či nezaložit.

Viděli jste novou epizodu The Vampire Diaries? To bylo něco. Opravdu si myslím, že teď se nedá už věřit nikomu. Secret weapon? Ale vždyť ona umře, když se o to pokusí. A Matt oklamal Caroline? No to snad ne. Sakra kam se podělo to - I love you Caroline? John mi začíná být sympatičtější než je zdrávo, ale zatím se chová dobře. Ale Alaric jako Klaus? WTF? (Normálně tyto vyrázy a zkratky nepoužívám, ale tady už opravdu nemám jiných slov.) Och Bože, do dalšího pátku asi nepřežiju.

Také jsem se dozvěděla úžasnou novinku. Jeden z dalších dílů Glee bude extra dlouhý. Bude mít celkem 90 minut a bude zaměřený na speciální Gaga čísla. A také se natáčí prom! Jsem neskutečně zvědavá s kým půjde Rachel na ples. Lea totiž na twitteru psala takové záhadné komentáře, ale mě navnadily ještě víc. Prosím už je 19.dubna?

Pygmalion by George Bernard Shaw

9. april 2011 at 18:36 | Adelle |  books
Když už jsem tak začala s těmi plnohodnotnými články, myslím, že nebude od věci zase oprášit rubriku zaměřenou na knihy. Přemýšlela jsem, kterou pro tentokrát vybrat. Nechtěla jsem žádnou náročnou klasiku, ale něco moderního také nemám zrovna připravené. A tak jsem šáhla po krásném dramatu Pygmalion, který byl předlohou muzikálu My Fair Lady.

Pygmalion
George Bernard Shaw
Překlad: Milan Lukeš
Hl. postavy: Higgins, Líza, Pickering

Photogallery #14 [Klaus, TVD]

5. april 2011 at 16:41 | Adelle |  photogallery
Omlouvám se za tento menší spoiler pro všechny, které ještě nědošly k 16 epizodě druhé série The Vampires Diaries. Ale těším se na nový díl příliš mnoho, abych si tohle mohla odpustit.

Everybody please welcome our oldest vampire of the world. Klaus.

Candice Accola

3. april 2011 at 17:15 | Adelle |  people
Už tady dlouho nebyl plnohodnotný článek, který jsem měla v úmyslu psát pravidelně. Ale ono je o dost snažší napsat něco málo o sobě nebo přidat video s pěknou písničkou než psát článek o historické události nebo zajímavém místě. A co si budeme nalhávat, většinou stejně tyto plnohodnotné články čtenáři neocení natolik, aby si člověk řekl, že práce tomu věnovaná má smysl. Ale jelikož mí čtenáři jsou ti nejlepší čtenáři, jaké si takový drobný pisatel jako já může přát, rozhodla jsem se takový plnohodnotnější článek dát zase dohromady. Ale jelikož se své závislosti nehodlám jen tak zbavit, bude se přece jenom jednat o tématiku The Vampire Diaries. Tímto způsobech bých vám totiž ráda představila talentovanou, krásnou a milou Candice Accolu, představitelku Caroline Forbes v The Vampire Diaries.

Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít.

3. april 2011 at 11:42 | Adelle |  diary
Nebudu předstírat, že náhlé změny nálad a závislostí mi nedělají starosti. Opravdu mě sžírá svědomí, že začínám na školu kašlat a radši se koukám na The Big Bang Theory, poslouchám Glee, hledám všemožné spoilery o The Vampire Diaries nebo se pořád dokola koukám na Dirty Dancing. Ale tak nějak se nemůžu zbatvit pocitu, že mi tohle všechno dává víc než učení Nerudy a slovíček do francouzštiny. Ale každý den, když usínám, přemítám o tom, že jsem lajdák a že to nemá cenu. A každé ráno, když se probouzím, si říkám, jak jinak to udělám a že se opravdu budu učit. Ale pak zase nic.

Ale tentokráte jsem si řekla, že to už takhle opravdu dál nepůjde a pokud si chci udržet takové výsledky jaké (zatím) mám, musím pro to neco udělat. Takže hned po dopsání článku vypínám svůj laptop. Sednu si k otevřenému oknu (znáte to - hlad a chlad) a budu se učit tak dlouho dokud se všechno to, co jsem včera odložila, nenaučím.

Odměnou mi bude skvělý pocit, že jsem zase zpátky. A pizza na pozdní oběd.

Nobody puts Baby in a corner.

1. april 2011 at 18:56 | Adelle |  diary
One look. One smile. Three words. And my life will never be same. Thank you.
And a little nostalgia for remembering that not everything is like in movies. Because sometimes it can be even better.

"Nobody puts Baby in a corner. Sorry about the disruption, folks, but I always do the last dance of the season. This year somebody told me not to. So I'm gonna do my kind of dancin' with a great partner, who's not only a terrific dancer, but somebody who's taught me that there are people willing to stand up for other people no matter what it costs them. Somebody who's taught me about the kind of person I want to be: Miss Frances Houseman."Now I've had the time of my life. No I never felt like this before.
Yes I swear it's the truth. And I own it all to you.