Kdybych měl osm hodin na pokácení stromu, šest bych strávil broušení sekyry.

25. april 2011 at 10:31 | Adelle |  diary
Na úvod jsem vybrala krásný a moudrý citát Abrahama Lincolna, který by měl zvednout úroveň toho mého bezvýznamného plkání o ničem.

Pro velký úspěch jsem opět a znovu nemocná. A když se nachlazení spojí s alergií, nemůže vzniknout nic pozitivního. A tak mi slzí oči, že se na mě všichni kolemjdoucí na ulici soustrasně dívají a na obličeji se jim zrcadlí otázka 'Jaké neštěstí asi potkalo toto ubohé děvče'. A já jelikož jsem plně zaneprázdněná smrkáním, nestačím odpovědět. Na zastávce zase při mém záchvatu kašle mnou všichni opovrhují a jejich výtka 'kdybys nekouřila a nepila, nemusela bys tady kašlat' mě srazí už úplně na kolena.

Přesto považuju slunečný a přímo letní víkend na chatě za velmi užitečný. Nejen že jsem si velmi dobře procvičila italštinu a přečetla knížku do povinné četby, ale taky jsem udělala dost práce na zahradě. Zasadila jsem plno kytiček a vyplevala skalku. A pak jsem taky pomáhala dlaždit nové posezení. A umyla jsem bazén. A taky jsem dělala chůvičku třem malinkým dětičkám od sousedů. A že byly opravdu maličké - 4 roky, 3 roky a rok a půl. Takže jsem po třech dnech více strhaná než za měsíc ve škole. Ale nestěžuju si. Taky občas potřebuju fyzické zatížení než jen psychické.

Minulý týden jsem byla na výstavě Alfonse Muchy v ostravském Domě umění. Byla jsem nadšena, miluju jeho obrazy. Mám doma nástěnný kalendář a opravdu se mi jeho styl moc líbí. A na výstavě byla spousta materiálů a skic a fotografií, takže jsem tam strávila skoro 2 hodiny. A také tam pouštěli krátký dokument o jeho životě. O letních prázdninách se se spolužačkou chystáme navštívit Slovanskou epopej. Už se hrozně těším. :-)

Ve čtvrtek jsem zase byla v kině na film The Eagle s Channingem Tatumem a Jamie Bellem a byla jsem nadšena. Krásná historická lahůdka, krásně se rozvíjející vztah hlavních hrdinů, rychlý spád, nečekaný a o to krásnější a vtipnější konec. Opravdu jsem do poslední minuty nevěděla, jak to skončí. A to se v dnešní době předvídatelných amerických happy-endů cení.

Mé bezcenné tlachání se blíží ke konci. Dodám jen, že jsem nadšená novým dílem TVD a už se nemůžu dočkat zítřejší extra dlouhé epizody Glee. Mějte se krásně.
Adelle
 


Comments

1 Bliss Bliss | Web | 25. april 2011 at 11:16 | React

Mamka je do Alfonse Muchy také zblázněná..:D.. doma máme v každé místnosti snad dva obrazy od něj..:D..

TVD si šetřím na pátek..:D.. já se znám.. nebyla bych schopná to vydržet..:D

2 valleria valleria | Web | 25. april 2011 at 11:56 | React

Naše ředitelka říkávala něco podobného jako že "když máš praci na dvě hodiny, hodinu přemýšlej nad tím, jak to uděláš"... nebo tak něco už si to přesně nepamatuju, ale má toněco do sebe.
Mamka má taky alergii a neustále jen kýchá :D páni, to ti opravdu někdo říká s tím kouřením?
Alfons Mucha má velmi hezké obrazy.
O filmu jsem vůbec neslyšela a mrknu na info a třeba se na to podívám :)
Mě se vůbec nelíbí ten herec, co hraje Klause, zatímco Elijaha... ten je dobrej :D

3 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 30. april 2011 at 18:20 | React

Tak doufám, že nachlazení a alergie už jsi překonala ;-)
Ono je hlavně to psychické vyčerpání náročnější než to fyzické... A myslím, že ty ses fyzicky vyčerpávala moc hezky :-)
Ty jo, tenhle film mám snad doma stáhnutej, ale samozřejmě stále neviděn :-/ :-D
No, nejnovější epizoda Glee mě co do délky nakonec zklamala :-( Ale jinak ne, Kurt is baaaaaaaaaaaaaaaaaaack! :-D A u Upířích deníků mě aktuálně čeká 6. epizoda 2. série! :-D :-) Damon rules! :-D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.