May 2011

Get It Right - Finn/Rachel

28. may 2011 at 10:15 | Adelle |  glee
Tohle jsem si opravdu nemohla odpustit. Omluva všem negleekům, ale jinak to nejde.


Best of Lea Michele

28. may 2011 at 8:43 | Adelle |  lea michele
Víte, po posledních dílech Glee jsem si něco takového prostě nemohla odpustit. Už jsem se mnohokrát zmiňovala až už tady nebo na twitteru, že je Lea úžasná zpěvačka a že ji velmi obdivuju. Má také skvělou schopnost udělat z každé písničky pořádný kousek, který si vždycky zamiluju. I když to je písnička, která mě v originále nezaujala. A tak jsem se rozhodla vybrat podle mě ty nej písničky, které Lea nazpívala. :-)

Don´t rain on my parade
My man
Get it Right
Rolling in the Deep (with Jonathan Groff)
Jar od Hearts
The Only Exception
Journey Medley (with Cory Monteith and whole Glee cast)
Go Your Own Way
I Feel Pretty/Unpretty (with Dianna Agron)
Pretending (with Cory Monteith)
For Good (with Chris Colfer)
Firework

Chcete-li vidět i video, klikněte na youtube.

I believe I can fly, I believe I can touch the sky.

27. may 2011 at 21:37 | Adelle |  diary
Myslíte, že můžete přehlednout rozdíl mezi datem publikování tohoto článku a toho minulého? Stydím se, ale co už nadělám. Jsem to hold já. Nějak jsem neměla na tento blog náladu, a když by byla nálada, tak zase není čas. Škola se zdárně chýli ke konci. Už jenom 3 týdny, kdy se budou dobývat dobré známky, budu šílet z počtu úkolů a budu trpět nespavostí. Potom ale všemu odzvoní a na více než 2 měsíce budeme mít klid. Já o to krásnější, že se podívám do Paříže a Anglie.

A jenom tento výlet mě stále drží nad vodou. Ve škole mám totiž teď opravdu honičku, chci-li mít aspoň tak dobré výsledky jako na pololetí. Celý víkend se musím učit češtinu, jelikož si musím opravit trojku z písemky. A náš profesor má takový skvělý cit na to, aby mě vždy vyvolal, když si s něčím nejsem jistá. Už teď se děsím, jaké špeky to na mě vytáhne. Nějakou droboučkou poznámku pod čarou, už to vidím. Pak zkoušení z chemie, fyziky, biologie a zeměpisu, který si ale stejně asi už neopravím. Who cares.

No, nebudu vás dále již otravovat svými nudnými poznámky ze školního života, který je teď také mým jediným. Pravidelný odstavec už mám za sebou. A by toho nebylo málo, tak ve středu sestra spadla z kola a naštípla si kousek prstu na pravé ruce, takže má sádro-dlahu. Je mi jí hrozně líto, jelikož ji na příští pátek vybrala učitelka na přírodovědnou soutěž, ale ona asi nebude moci soutěžit, pouze povzbuzovat. Ale snad, že se to změní. Ve středu jde na kontrolu, tak možná dostane jenom ortézu. Tak uvidíme. Malou satisfakcí by jí měla být zítřejší návštěva Ria v kině s rodiči. Ta uvidíme. :-)

Už je to opravu dlouho, co jsem psala. Mám tolik zážitků, že to ani není možné. V hokeji jsme tedy nedolétli na samý vrchol, přesto si ale myslím, že bronzová medaile a druhá porážka Ruska je dobrým zadostiučiněním. Minulý týden jsem také byla v divadle. Jednalo se o hru Pestré vrstvy a hrálo se to na Dole Hlubina u nás v Ostravě. Nekonečný potlesk ve stoje snad vypovídá za vše. Moc pěkné to bylo.

Moc vás tu není těch, kteří koukají na Glee. Přesto to sem musím napsat. Poslední díl byl úžasný! Finchel je konečně zpět, a ačkoliv New Direction nevyhráli Nationals, tak všechno skočilo dobře. Moc pěkně to všechno shrnula na konci Brittany. Ale asi až po třetím shlédnutí konce (mimochodem velmi romantický) jsem zjistila, že to v podstatě znamená, že nebude už žádná další série. Pouze ta třetí. Pak jsem ale četla rozhovor s tvůrci, kteří sice potvrdili, že třetí série bude konečná pro většinu postav, ale některé chtějí zachovat, přidat k nim nové a udělat něco jako 'novou generaci'. Podle mě nechají Rachel a Kurta a bude vše pokračovat v New Yorku. Tak nevím, jestli mám být nadšená nebo smutná. Určitě se budou koukat i dál, ale už to nebude to pravé Glee. Však víte, něco jako Bones bez Bones.

Nakonec bych chtěla už jen pogratulovat všem úspěšným maturantkám. :-)
Adelle

Amazing, there isn´t any better word.

9. may 2011 at 19:32 | Adelle |  glee
I když je to láska jenom na plátně, i když byly všechny scény nahrané a počasí přikrášleno, vypaá to úžasně. Oni vypadají úžasně!


When I was young, I never needed anyone

9. may 2011 at 18:00 | Adelle |  diary
Tak nějak ten čas letí a já ani nestačím otáčet stránky v kalendáři. Máme za sebou půlku května, májový sníh i déšť. Maturity už opravdu začaly, takže se škola na dva týdny odkládá, sluníčko zatím vyhrává boj s mraky a v hokeji se nám naštěstí daří. Uvidíme, jak dopadne čtvrtfinále. Asi jste tedy pochopily, že jsem velkým hokejovým fanouškem. Jsou to takové idylické večery či odpoledne. Vždycky celá rodina kouká, fandí, popíjíme kofolu (rodinný hokejový nápoj) a pochutnáváme si na vynikajících špenátovo-mozzarelových šnečcích z listového těsta. Je to taková naše tradice. A já ji mám hrozně ráda!

V sobotu jsem byla v divadle u Bezručů na derniéře hry Limonáda a bylo to opravdu vynikající! A potlesk snad nekonečný. Přiznám se, že poslední epizoda The Vampire Diaries mě opravdu dorazila. Jak mi to mohli udělat? Zabít mi Jennu a nechat umírat Damona? Ne ne ne, žádná taková! Damon neumře. Zítra, takže respektivě pozítří, bude zase nový díl Glee a bude tam i Jesse. Hell yeah!

V italštině jedeme jako draci, už máme dokončenou osmou lekci, což si myslím, že je opravdu úspěch, vzhledem k tomu, jaký vysoký je věkový průměr studujících. :-) Angličtinu jsem už neměla skoro týden a ani další dva ji ještě neuvidím. U slova francouzština už ani nevím, co znamená. Konečně jsem si ale vyhlédla učebnici čínštiny pro samouky (i když si myslím, že zrovna tenhle jazyk je na samostudium skoro nevhodný), takže se ve volném čase budu moci věnovat i tomuto jazyku. Chci mít u přijímaček na vysokou nějaké to eso v rukávu.

Chci se vás zeptat na váš názor. Myslíte si, že dvojobor 'čínština a francouzština' je perspektivní pro uplatnění se mimo školství? Víte, já opravdu nechci skončit jako učitelka, ale přesto bych si tuto 'možnost' ponechala v záloze. A tak přemýšlím, kde se uplatním s těmito jazyky. uVažovala jsem už i o zahraničí, do té Francie mě to obvzláště táhne. Napadá vás něco?

Už začínám odpočítávám dny svého odjezdu do Paříže a Anglie. Jak já se neskutečně těším! Pořád mi to přijde takové neuvěřitelné. Konečně uvidím svou milovanou Paříž. Občas přemýšlím, jestli to vůbec jde, milovat místo, které jsem ještě nikdy neviděla. Pak se ale zamyslím a sečtu všechny knížky, které jsem o Paříži přečetla, filmy, které jsem viděla, a myslím, že je to jako bych tam žila celý svůj život. :-)

Vaše roztoužená Adelle

Jak nejlépe oslavit svátek práce? Přece prací!

1. may 2011 at 20:00 | Adelle |  diary
Když jsem se úspěšně již začala vyhrabávat ze svých alergií a kašel začal pomalu cupitat tam, odkud přišel, dostala moje maminka opět lehký zápal plic. A tak se ze mě stala tento víkend hospodyňka na plný úvazek. Začala jsem s praním, až jsem zaplnila celou prádelnu. Vařila jsem oběd, výborné francouzské brambory a kuřecí plátky na pórku. (A musím se pochválit, opravdu se mi to povedlo.) Nachystala jsem otci svačinu do práce, pomohla jsem sestře s úkoly a pak jsme se projely na kole. Večer jsem ještě upekla čokoládový štrůdl s borůvkama. Dneska jsem utírala prach, vysávala a nakonec taky žehlila. A poprvé v životě se mi podařilo všechno prádlo pěkně složit a ani jsem se nepopálila. Idylku paní v domácnosti kazil jenom seznam věcí do školy, který se ani mým studováním v noci moc nezkrátil.

Ale abych nevypadala jako světice, tak se musím přiznat, že jsem převrátila truhlík s fialkama a špatně zavřela okno, takže nám při bouřce lehce zateklo. V pátek jsem si taky od domácích povinností oddychla v divadle. Byla jsem s kamarádkou na hře Romeo a Jůlie, moderně a netradičně pojatém představení Divadla Petra Bezruče. A byly jsme moc spokojeny. Docela jsem se nasmála a Norbert Lichý byl vynikající chůva! :-) A aby toho kulturnění nebylo málo, tak jsem ve čtvrtek byla znovu v divadle, tentokrát i s naší americkou lektorkou JoEllen. Umí parádně česky, takže s porozuměním hry neměla problém. Jenom se na nás před začátkem představení všichni dívali jak na blázny, jelikož jsme mluvily anglicky a strašně křičely. Protože když mluvíte anglicky, tak prostě nejde mluvit potichu. :-) No a byly jsme na Noci bláznů, opět u Bezručů a znovu jsem byly nadšeny. U Bezručů to je skoro vždycky dobrý tah. Ještě jsem tam neviděla nic špatného.

Víte o tom, že na Nově začali zase vysílat Gilmorova děvčata? Bohužel to dávají už o půl třetí, takže to většinou nebudu stíhat, ale sem tam se určitě podívám. Je to přece můj oblíbený seriál. No a když jsme už znovu u toho, viděly jste poslední díl TVD? To je ale síla, co? Úplně jsem ze všeho nemohla! Damon? Jenna? Elena? A co fotky z natáčení Glee? Ty mě popravdě opravdu dohánějí k šílenství. Všechny ty scény natáčené v New Yorku jsou tak pěkné a veselé. Jenom jsem po shlédnutí nádherných romatických fotek Rachel a Finna zjistila, že při jedné scéně chtěl Finn Rachel políbil, ale ona řekla, že nemůže, a nechala ho zklamaného stát na ulici. Co to sakra dělá? Já jenom doufám, že s tím nemá nic společného Jesse. Prosím, ať se nakonec dají dohromady.

Když jsem tady minule mluvila o tom, že si chci založit další blog, tak jsem se v průběhu velikonočních prázdnin přesvědčila, že to nemá cenu, že to stejně zase nevydržím. Držela jsem se toho poměrně dlouho. Když se ale pak objevily takové nádherné fotky, nemohla jsem to nechat jen tak. Prostě moje vůle polevila. Aspoň mě to naplňuje a dělá radost. Tak jenom doufám, že mě to nebude úplně odvádět od školy, zatím se tedy držím.

Adelle