When I was young, I never needed anyone

9. may 2011 at 18:00 | Adelle |  diary
Tak nějak ten čas letí a já ani nestačím otáčet stránky v kalendáři. Máme za sebou půlku května, májový sníh i déšť. Maturity už opravdu začaly, takže se škola na dva týdny odkládá, sluníčko zatím vyhrává boj s mraky a v hokeji se nám naštěstí daří. Uvidíme, jak dopadne čtvrtfinále. Asi jste tedy pochopily, že jsem velkým hokejovým fanouškem. Jsou to takové idylické večery či odpoledne. Vždycky celá rodina kouká, fandí, popíjíme kofolu (rodinný hokejový nápoj) a pochutnáváme si na vynikajících špenátovo-mozzarelových šnečcích z listového těsta. Je to taková naše tradice. A já ji mám hrozně ráda!

V sobotu jsem byla v divadle u Bezručů na derniéře hry Limonáda a bylo to opravdu vynikající! A potlesk snad nekonečný. Přiznám se, že poslední epizoda The Vampire Diaries mě opravdu dorazila. Jak mi to mohli udělat? Zabít mi Jennu a nechat umírat Damona? Ne ne ne, žádná taková! Damon neumře. Zítra, takže respektivě pozítří, bude zase nový díl Glee a bude tam i Jesse. Hell yeah!

V italštině jedeme jako draci, už máme dokončenou osmou lekci, což si myslím, že je opravdu úspěch, vzhledem k tomu, jaký vysoký je věkový průměr studujících. :-) Angličtinu jsem už neměla skoro týden a ani další dva ji ještě neuvidím. U slova francouzština už ani nevím, co znamená. Konečně jsem si ale vyhlédla učebnici čínštiny pro samouky (i když si myslím, že zrovna tenhle jazyk je na samostudium skoro nevhodný), takže se ve volném čase budu moci věnovat i tomuto jazyku. Chci mít u přijímaček na vysokou nějaké to eso v rukávu.

Chci se vás zeptat na váš názor. Myslíte si, že dvojobor 'čínština a francouzština' je perspektivní pro uplatnění se mimo školství? Víte, já opravdu nechci skončit jako učitelka, ale přesto bych si tuto 'možnost' ponechala v záloze. A tak přemýšlím, kde se uplatním s těmito jazyky. uVažovala jsem už i o zahraničí, do té Francie mě to obvzláště táhne. Napadá vás něco?

Už začínám odpočítávám dny svého odjezdu do Paříže a Anglie. Jak já se neskutečně těším! Pořád mi to přijde takové neuvěřitelné. Konečně uvidím svou milovanou Paříž. Občas přemýšlím, jestli to vůbec jde, milovat místo, které jsem ještě nikdy neviděla. Pak se ale zamyslím a sečtu všechny knížky, které jsem o Paříži přečetla, filmy, které jsem viděla, a myslím, že je to jako bych tam žila celý svůj život. :-)

Vaše roztoužená Adelle
 


Comments

1 Piperka [aff♥] Piperka [aff♥] | Web | 9. may 2011 at 18:13 | React

Těš se, těš, je to tam paráda a já ti to hrozně přeju a zároveň hrozně závidím, i když jsem v Paříži byla nedávno a v Anglii už několikrát. Ale nemůžu si pomoct. I ♥ Paris, I ♥ London... no prostě miluju cestování;-)
Co se týče tvého samostudia, fakt ti držim palce... já jsem se celkem nedávno zbláznila do možnosti samostudia bulharštiny... proč? No, to je na dlouho... každopádně se toho semlelo tolik, že jsem na to skoro zapomněla, ale musím zase začít. Od září chci začít chodit na italštinu, je to nádhernej jazyk. Teď se učím španělsky - což stojí za nic kvůli učitelce -, anglicky - kde mám teda velký mezery, ale tak jde to, a francouzštinu, která mi fakt nejde a teď sem jí asi měsíc neměla a už si zas nic nepamatuju... ale asi je to tim, že víc než k tý francouzštině mě to táhne k tý italštině. Nicméně si myslím, že čínština francouzština by v dnešní době mohla mít celkem perspektivu v okruhu překladatelskym, tlumočníci a tak... a nebo v cizině. Čim víc řečí znáš, tolikrát si člověkem... :D tak hodně štěstí... můj děda mluvil asi 8 jazyky, hrozně mu to závidim. Jazyky mě baví, ale nemám na ně tolik času, kolik bych chtěla... :-(

A DAMON PROSTĚ NEUMŘE! Kdyby je náhodou napadlo ho zabít, tak skáču na první letadlo do New Yorku, tam přesedám a letím do LA a vykuchám ty scénáristy!
Podle mě to ale neudělají, pokud to teda není tak, že Ian už v tom nechce hrát, ale pochybuju. Zničili by tim celej seriál... neřikam, že je to postavený jenom na tý trojce, ale hlavně na nich... a Damon je z nich nejlepší... :-D ;-) Ale ten poslední díl byl na mě trochu moc silný kafe... každopádně od kámošky vim jeden megaspoiler a teda, Oh my Carlisle!

2 Piperka [aff♥] Piperka [aff♥] | Web | 9. may 2011 at 18:13 | React

A boží design;-)

3 Piperka [aff♥] Piperka [aff♥] | Web | 9. may 2011 at 18:19 | React

Áááááááá! K hokeji jsem se nevyjádřila! To je tim, že sem tak ukecaná! Podle mého twitteru jsi nejspíš poznala, že já jsem stejně zarytý fanoušek jako ty a tvá rodina... :D U nás to ale bohužel nesdílí tak úplně všichni... a žádnou tradici nemáme... můj táta je asi moc racionální člověk na to, aby ho hokej vzrušoval, brácha chodí do hospody a my s mamkou řveme a fandíme a šílíme. Obzvlášť včera, úžasně strávenej den matek :-) myslim to vážně... :-D každopádně to padlo tolik sprostej slov, že sem ani netušila, že jich dohromady tolik známe:D

4 valleria valleria | Web | 13. may 2011 at 20:37 | React

Před chvílí jsem viděla TVD a jsem z toho docela v rozpacích, ano líbilo by se mi E/D, ale tohle bylo udělané tak nějak divně, nevím nevím, už jsem se i bála, že zabijí i Jeremyho, to by už bylo fakt moc a konec byl pořádně... "na zabití" :D
Já si myslím, že oba jazyky si najdou své uplatnění, neboť především čínština je méně obvyklá, proto jí tolik cizinců neumí, ale někdo to umět musí a to málo lidí bude mít výhody :)
Já ti tak závidím, především tu Anglii :(( i když teď asi dlouho nebudu moc schopná myslet na Anglii a nebýt aspoň trochu smutná.
Krásný design (:

5 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 14. may 2011 at 0:09 | React

Páni, tvé ambice a vůli bych taky chtěla mít - dát se na čínštinu, wow :-) Nevím, kde ji pak uplatnit, ale jak píše kdosi nade mnou (nehodlám to znovu číst a hledat, neboť se tam pak taky mluví o TVD a já ještě u poslední epizody nejsem :-D), překladatelství myslím určitě.
Výlety do ciziny ti závidím, tak si je náležitě užij a pak povyprávěj ;-)
Poslední díl Glee byl moc pěkný a Kurt je prostě nejlepší a hero! :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.