I have feeling that I was born in bad country...

30. june 2011 at 20:43 | Adelle |  travels
Prosila bych bubnování a famfáry. Jsem zpátky. Zdravá, pomuchlaná z autobusu, pokřivená z batohu, opálená z tropického Londýna, ale hlavně plná zážitků a pěkných vzpomínek. Anglie je krásná země, stejně jako je Paříž báječné město a jednou bych se do obou míst chtěla vrátit a strávit tam mnohem více času.

V Anglii mě hrozně zaujaly jejich krásné a čisté parky, ve kterých pořád lehávali turisté i domácí a užívali si krásného počasí. V Paříži mě zase okouzlila ležérnost a elegance všech Francouzů. Mám hrozně moc věcí, které bych vám tady ráda napsala, ale tlačí mě čas, jelikož za dva dny odjíždím na filmový festival do Karlových Varů, takže jenom ve zkratce.

Paříž byla krásná, ale její památky jsou daleko od sebe, a tak člověku zabere nejvíce času přemisťování po městě. Přesto jsem byla naprosto nadšená z Notre Dame. Tato katedrála je hrozně fotogenická a strašně krásná. Když jsme vešli dovnitř, sedla jsem si uprostřed na židličku a dobrých patnáct minut jsem jenom vstřebávala tu atmosféru a snažila se vzpamatovat. Eiffelovka samozřejmě taky nezklamala. Věděla jsem, že je veliká, ale že až tak, to mě překvapilo. No a ten výhled, to bylo dokonalé.

Londýn mě ale šokoval ještě víc, více jsem načerpala jeho atmosféru a více si mi dostal pod kůži. Klidně bych oželela ten věčný déšť a zamračeno, jen kdybych měla možnost tam jednou, aspoň chvíli, bydlet. Úžasné byly červené autobusy, poštovní schránky i telefonní budky. Krásná byla Národní galerie i muzeum voskových figurín.

Strašně se mi líbil také hrad Warwick se všemi kulisami. Myslím, že si s tím opravdu vyhráli, a tak také připoutali pozornost. A ti pávi, kteří se procházeli po nádherně střižené trávě! Ta tak vybízela k ležení, že jsme si dali hodinovou odpočinkovou přestávku mezi stromy. A byla to opravdu paráda. Hrad Windsor jsme bohužel neviděli uvnitř, jelikož královna přijela na víkend na chatu. :D Takže mám jenom venkovní pohled. Ale byli jsme maximální kilometr od anglické královny, kdo to může říct? :-)

Takže to asi zakončím už jen několika fotkami. Nesmát se, nejsm fotogenický typ. :-)

Louvre

Louvre
Notre Dame
Notre Dame
Tour Eiffel
Tour Eiffel
London Eye
Big Ben, House of Parliament
typický červený autobus s Rupertem :-)
telefonní budka
v Madame Tussauds jsem potkala Julii Roberts
Warwick
kulisy ve Warwicku
pravé anglické domy
Windsor
Christ Church College v Oxfordu
jídelna z Harryho Pottera
poslední pohled na Anglii, Dover
 


Comments

1 Kelly Kelly | Web | 30. june 2011 at 22:29 | React

Mám radost, že se ti tam líbilo a parádně sis to užila. A ještě jednou moc děkuju za pohled a za fotky, ten Rupert na autobusu je cool :D S Julií ti to sluší :) Nenaháněli ti ty figuríny trochu hrůzu? Mně by asi jo :D

2 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 30. june 2011 at 22:41 | React

Jéé, úplně vzpomínám na náš výlet do Anglie. Ač jsme navštívili úplně jiná místa :-D Takže za to ti děkuji :-) Taky jsme tehdy měli v Londýně netypické horké počasí. Až poslední den se to pokazilo a zažili jsme tradičnější anglické počasí :-D
Ty figuríny jsou dost povedené, koukám. Nevidět ruku voskové Julie, i bych klidně řekla, že je živá :-D :-)
A ve Francii jsem nikdy nebyla :-)
MFF KV ti tiše závidím :-)

3 Dominika Nováková - Dominikísek Dominika Nováková - Dominikísek | Web | 30. june 2011 at 22:55 | React

Snad každá fotka mě ucvhátila!
..Louvru!!?? Páni.. závist...

..ehm.. jledám všude nějaké nadšence...takže se prostě ptám... znáš GLEE? :D

4 Markéta Markéta | Web | 3. july 2011 at 18:19 | React

Opožděně Tě vítám zpět ;) Jsem ráda, že sis to užila a když čtu, jak jsi nadšená, tak mi to úplně zlepšuje tu pochmurnou náladu, kterou mi způsobuje počasí... Jak ráda bych se taky podívala do Paříže a do Anglie! Ty fotografie jsou naprosto překrásné, skoro tu až slzím, jak bych si moc přála tam také být! Nádhera!
A jen tak mimochodem - viděla jsi v Madame Tussauds i voskovou fiurínu Cheryl Cole? :-))) Jen tak ze zvědavosti ;-)

5 valleria valleria | Web | 7. july 2011 at 14:22 | React

Vždy jsme měla Londýn raději než Paříž, v čem mě pak utrvdila i návštěva obou míst. Obě města jsou kouzelná ale Londýn u mě vyhrává (: A krom toho, že ti závidím, že jsi tam byla teď a že teď jsi v KV, tak ti závidím ejště návštěvu Madame Tussauds, tam já nebyla (: Tu druhou fotku Notre Dame máš krásně vyfocenou. Whoa, Julie vypadá jak živá :D
Když vidím ty tvé fotky, ách jo :D No jsem ráda, že sji zpět, i když teď jsi zase pryč, tak až budeš úplně zpátky :D
Moc krásné fotky a tobě na nich také sluší (:

6 Piper. Piper. | Web | 11. july 2011 at 17:13 | React

Ach Anglie, má drahá Anglie, jak moc mi chybíš! Londýn. Jak já to město miluju. Snad víc než Paříž a to jsem po cestě do Paříže toužila celý svůj život... no trochu přeháním, ale stejně..:D Byla jsem tam třikrát, ale pokaždé to bylo málo. Chtěla bych tam ještě nejmíň jednou, chtěla bych tam být, chtěla bych tam žít... Když jsme byli v Londýně se školou, bylo to na nic... teda Londýn nemůže bejt na nic, ale nebylo to ono protože jsme pokaždý měli hrozně málo času, takže jsme toho moc nestihli:-( To moje první návštěva byla úžasná, Madame Tussauds, Tower, Tower Bridge, Buckinghamský palác, London eye díky bohu pouze zespoda:D a za ty tři návštěvy jsem ho viděla natolik, že to město miluju! :-)
Tropický Londýn?
Užívali jste si krásného počasí? :D
No nic, pokaždý, když jsem byla v Anglii, byla buď zima a nebo dokonce pršelo, jen málokdy bylo fakt vyloženě hezky, i když se taky pár dní našlo :D

A Paříž... tu mám zarytou v paměti na hodně dlouho. Eiffelka je asi 3x větší než si jí člověk představuje a nahoře už jsem i přestala mít závrať, protože už ani nemělo cenu se bát, jak to bylo vysoko, člověk se musel kochat... :D Notre Dame mě uchvátil stejně jako tebe, ovšem jenom z venku. Byly jsme tam totiž v neděli a vevnitř byla mše, zpívali tam z bible a celá ta atmosféra na mě působila hrozně tísnivě... což teda způsobilo hlavně to, co se stalo než jsem odjela do Paříže, ale stejně jsem z toho místa neměla pocit nadšení, spíš smutku... ale zvenku je nádherný a architektonicky i zevnitř, samozřejmě. A máme naprosto stejnou fotku :D Akorát, když sme tam byly mi, tak zrovna něco růžově kvetlo, ale ze stejnýho pohledu... to jste jeli taky lodí a nebo je to z jednoho z těch mostů??
No a Louvre. Byli jste i vevnitř? Nemám už dost času na to vyjadřovat se ke všemu, jen že v Oxfordu jsme taky byli, podívat se na Potterovskou Velkou síń, jestli to teda bylo v Oxfordu, mám to nějaké zamlžené :D Červené autobusy a telefonní budky? Klasika, miluju! Bez toho by to ani nebyla Anglie :D a Rupert na červeném autobusu, to už je prostě dokonalost!:D těším se na Harryho Pottera v kinech, ach jo jo... moc pěkné fotky, fakt super a jsem ráda, že sis to tam užila:D A teď ti fakt nezávidim tenhle komentář číst :-D

P.S.: Já sem v první chvíli myslela, že je fakt živá, než mi došlo, že je to z Madame Tussauds... :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.