Will we ever have a happy ending or will we forever only be pretending?

3. june 2011 at 22:04 | Adelle |  diary
Když však havran bez ustání ponoukal mne k usmívání,
přistrčil jsem křeslo, mysle, že mě něco napadne.
Když se vhroužím do sametu, ve vzpomínkách na tu větu
přemýšleje co as je, nad čím řek své bezradné,
nad čím příšerný ten pták zde říká svoje bezradné
už víckrát ne.

Úvodní výňatek z básně Edgara Allana Poa Havran v překladu Vítězslava Nezvala, který jsem se učila do češtiny zpaměti, prosím nechne bez povšimnutí, tak nějak jsem nevěděla, jaký napsat úvod.

Jak moc neuvěřitelné se to zdá? Už jenom pouhých 19 dnů do uzavření klasifikace, přesněji řečeno 12 pracovních dnů. Jak báječně to zní? Skoro tak báječně, že úplně zapomínám, že to bylo, je a bude pravděpodobně těch nejhorších 12 dnů v celém školním roce. Never mind. Pojdme dále. Viděly jste trailer na film The Vow s Rachel McAdams a Channingem Tatumem? Ne? Tak byste měly. Plakala už při těch dvou minutách. Doufám, že to má šťastný konec, jinak na to nekoukám.

Poslední dobou na mě padla jakási melancholie. Částečně bude pravděpodobně způsobena pobytem mé malinké sestry v nemocnici. Pamatujete na to její spadnutí z kola a naštípnutí prstu? Tak to ti doktoři na příjmu zvorali, špatně jí to zasádrovali a už jí to začalo křivě srůstat (podle doktora se její chrupavka na pravém prostředníčku dostala mimo kloub). A tak bylo potřeba operativně zasáhnout, chrupavku upevnit drátkem, znovu ale tentokrát dobře zasádrovat a dneska konečně mohla domů. Jsem ráda, je krásné ji vidět s úsměvem na tváři ve vlastní posteli. Hlavně po tom, co jste ji viděli dvakrát omdlít kvůli anestezii. Konec odborných doktorských pindů.

Zítra ráno odjíždím na chatu na celý víkend. Bez internetu ale s notebookem. A titulky pro celou první řadu Bones. Už se těším. Ačkoliv si na protest (naše vztahy v rodině - dá-li se shluk těchto lidí takhle vůbec nazvat - jsou velmi komplikováné) beru hromadu učení, nemám v plánu z toho moc otevřít.

Založila jsem si tumblr. (To, že nám málo času, jste neslyšely). Vůbec s tím neumím, jenom pořád 'rebloguju' krásné animace a obrázky na téma Glee, Lea Michele, Monchele (Cory Monteith a Lea Michele pro nezasvěcené) a případně se tam občas najde i Bones či něco jiného. Někdo z vás tento způsob odreagování a žrout času používá také? A umíte s ním pracovat více než jen klikat na 'reblog'? Prosím ozvěte se na carrefourdemoname.tumblr.com.

Děkuji pěkně, to by mělo být vše. Krásný víkend, Adelle
 


Comments

1 valleria valleria | Web | 3. june 2011 at 23:08 | React

Ještě teď si pamatuji, jak nám tohle předčítala naše učitelka češtiny na základce (:
12? mě se uzavírají známky už 17, takže pro mě jen deset dní xD Ten trailer jsem ještě neviděla, ale navnadilas mě, hned si to pak pustím. To s tvou sestrou mě opravdu moc mrzí, vím, že i když je to něco takového "ne-nebezpečného", tak se stejně člověk bojí a cití se špatně. Hlavně, že je v pořádku zpátky doma :))
Já na víkend plánovala Glee dokoukat první řadu... hm, ups xD sobotu strávím rodinnou oslavou a oslavou kámošky a neděli nad učením, krása :D no stejně tomu moc nedám, znám se, ale musím to trochu zdramatizovat xD
Jéj, hned jsem si tě dala do follow xD to si nesmím nechat ujít, miluju tumblr, tam může člověk  šílet ze všeho a je to v pořádku, protože s vždy najde někdo šílenější :D Já umím dělat i víc než reblog a ♥, ovšem málokdy to dělám... proč taky, když je tam plno mnohem lepších a zábavnějších příspěvků než nějaké moje :D
Přeji krásný víkend :)

2 Kelly Kelly | Web | 4. june 2011 at 19:52 | React

Oj, nechtěla bych se tu báseň učit... Škola ti uteče rychle, ani nebudeš vědět jak. O tom filmu jsem ani neslyšela, uvidíme.
Tvé sestřičky je mi líto, vyřiď pozdravy a přání brzkého uzdravení :) Mojí nejlepší kamarádce taky kdysi zvorali sádru, doteď ten prst nemá v pohodě, musela by jít na plastiku, ale nějak se jí už nechce, zvykla si. (Tenkrát ale ani nevěděli, že s tím něco má špatně)
No tak, lidi, řekněte mi, co je to ten tumblr, jsem naprosto, ale totálně mimo...
pěkný víkend s Kostičkami :-)
Btw, miluju nadpis článku :-D

3 Markéta Markéta | Web | 4. june 2011 at 20:09 | React

Havran je nádherná báseň a Poe je jedním z mých oblíbených spisovatelů, miluju jeho povídky, skvělé čtení na večer ;-)
Jestli jsem to správně spočítala, tak se vám uzavírají známky 22.? Nám to letos posunuli o celý týden, takže si neoddechneme až do 24. Už aby byly prázdniny. ;-)
Jsem ráda, že je sestra už doma. Já jsem měla podobný úraz - spadla jsem z koně a měla jsem zlomený poslední článek levého prsteníčku. Napřed mi dali dlahu, že to bude v pohodě a potom mi to dali do sádry. Srostlo to více méně dobře, ale dosud ten poslední článek neohnu jako zbytek prstů. Je to už 4 roky, ale nijak mě to neomezuje, takže to neřeším.
Doufám, že se máš na chatě hezky ;-)

4 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 8. june 2011 at 13:52 | React

Tak ať ti ty zbylé dny utečou! :-)
Trailer na Vow jsem viděla, ale říkala jsem si, že do kina na to nepůjdu, ale v TV si to představit umím :-) Nebo dřív na DVD :-D
To se ségrou je hrozný :-/ Kamarádce taky takhle zvorali prst :-/ Ale snad to se sestřičkou dopadne dobře, a když už se i směje :-)
Tumblr vůbec neznám :-D :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.