July 2011

Even HE is their fan.

29. july 2011 at 11:36 | Adelle |  glee
Opravdu mě to pobavilo. Velmi dobře udělané. :-)

Get Happy & Happy Days Are Here Again, Rachel and Kurt / Barbra and Judy

29. july 2011 at 11:13 | Adelle |  songs
Včera večer jsem se dívala na film Funny Girl s Barbrou Streisand. Velmi se mi zalíbil její hlas, a tak jsem si na youtube hledala nějaké její píčky. A narazila jsem na krásný mash-up Get Happy & Happy Days Are Here Again. V originále jej zpívá Barbra Streisand společně s Judy Garland. Píseň ale můžete znát také z Glee, kde zazněla v podání Ley Michele a Chrise Colfera. Když jsem pak viděla toto video, srovnání těchto dvou verzí, hned jsem si jej zamilovala. A rozhodla jsem se s vámi podělit o tento umělecký kousek.

Graphics experiments #6

29. july 2011 at 9:16 | Adelle |  graphics experiment
Slibované avatary jsou tady. Předpokládám, že vás ani nepřekvapí, jakou tématiku jsem použila. Tato malá osůbka mě okouzlila natolik, že se musím dopovat jejím úsměvem a krásým hlasem, což v praktickém životě znamená, že mám plný notebook jejích fotek a poslouchám z většiny jen její písničky. Ale počítám s tím, že až přijde nová série Glee, lehce moje obsese poklesne a já budu moci opět velmi úspěšně předstírat, že jsem normální. Tak tedy 23x Lea Michele.

Harry Potter, the boy who lived… come to die. Avada Kedavra!

28. july 2011 at 10:43 | Adelle |  diary
Lord Voldemort: Why do you live?
Harry Potter: Because I have something worth living for.

Ani nevíte, jak velkou mám radost, že jsem zpátky. Relaxační víkend na chatě se protáhl na týdne a posléze dokonce na čtrnáct dní. Můžou za to zdravotní problémy mého dědy, ale teď je už všechno v pořádku a já jsem konečně doma. A jak jinak oslavit příjezd než návštěvou kina? Konečně jsem už i já viděla poslední část Harryho Pottera. Musím říct, že jsem byla nadšená, moc se mi film líbil. Ale nebyla jsem z něho tak omámená jako třeba z první části sedmého dílu.

Ve volných chvílích na chatě, kterých bohužel nebylo mnoho, jelikož jsem se kvůli nepřítomnosti dospělých musela starat o dvě malá třeštidla v podobně sestry a sestřenky, jsem stihla několik dílů Bones. A musím říct, že se už do toho pomalu dostávám. Strašně se mi líbil devátý díl první série - Vánoce. Celkem emotivní díl, hlavně kvůli Boothově synovi. Sakra, proč mi nikdo z vás, dámy, neřekl, že má Booth syna? Aspoň, že je táta hrdina. :-)

Ano, opět plácám nesmysly. Možná mi nebudete věřit, ale konečně jsem viděla film I am number four. Jedná se o akční sci-fi thriller, takže to vůbec není moje parketa, ale celkově se mi to velmi líbilo. Hrála tam Dianna Agron společně s Alexem Pettyferem a moc jim to spolu slušelo.

Přišly vám povídky od Poa strašidelné? Protože mě tedy vůbec. Nevím, jestli chyba ve mě, jestli jsem od toho nečekala víc, ale nijak výrazně jsem se nebála. Spíš mi teda třeba povídka Čerý kocour přišla odporná než strašidelná. Nicméně plánuju si v knihovně půjčit Stendhala Červený a černý, tak uvidíme. Nemáte s touto knihou někdo zkušenosti? Nějaká doporučení?

V průběhu víkendu jsem oslavila narozeniny a kromě úžasných slunečnic jsem dostala také pořádnou badmintonovou pálku. Takže můžu vesele badmintonovat. Akorát mi zrušili kurty před domem, takže budu muset dojíždět jinam, ale to se dá přežít, když badmintujete tak rádi jako já.

Blábolání už bylo dost. V průběhu dne a konce týdne se můžete těšit na mnoho mých patlanit, které si říkají avatary.
Ave, Adelle

New Year's Eve (trailer)

27. july 2011 at 18:15 | Adelle |  movies, serials
Velmi očekáváný (tedy aspoň mnou) film New Year's Eve, ve kterém září mnoho slavných hvězd. A jednou neméně okouzlující hvězdou je také Lea Michele. Musím říct, že tam vypadá božsky. A dokonce tam bude i zpívat! Celkově ten film na mě působí velmi pohodově a už se těším, až se na něj vypravím do kina. A jaký z něj máte pocit vy?


Graphics experiments #5

27. july 2011 at 17:45 | Adelle |  graphics experiment
Plný notebook obrázků, špatné počasí a nuda na chatě způsobily, že se má složka, jejíž původním záměrem bylo vás OBČAS obšťastňovat mou grafikou, rozrostla o další grafické experimenty. Tentokrát se mi některé i líbí. Tak tedy 23x Dianna Agron. (Ano je to krásná slečna na novém designu.)


Lea Michele Quotation #2

27. july 2011 at 17:30 | Adelle |  quotation
'I love the noise. I love the dirt. I love the smell. I love crazy people. I love every single thing about New York. It just makes me.'

Graphics experiments #4

19. july 2011 at 13:00 | Adelle |  graphics experiment
Když jsem si na chatě projížděla staré složky, nestačila jsem se divit, co jsem našla za poklady. A protože se mi některé líbí i teď, rozhodla jsem se je zveřejnit.
5x Gilmore Girls, 4x New Moon, 1x Amanda Seyfried, 1x Hilary Duff, 1x Ashley Olsen, 1x Dakota Fanning, 1x Elizabeth Reaser, 11x Courteney CoxNesnáším tu novou galerii a ukládání obrázků.

Charles Robert Darwin Quotation #1

18. july 2011 at 22:24 | Adelle |  quotation
"Láska pro všechny živé bytosti, je nejvznešenější vlastnost člověka."

Graphics experiments #3

18. july 2011 at 22:11 | Adelle |  graphics experiment
Lehká a krátká pauza od Glee, přináším 18x patlaninu na téma Harry Potter.


Heather Morris Quotation #1

18. july 2011 at 22:00 | Adelle |  quotation
"I think our generation is definitely more open and accepting. But more so, we have technology and music, and people cling to the music most."

Lea Michele

18. july 2011 at 20:57 | Adelle |  people
Když jsem si uvědomila, že zde nemám samostatný článek o Lee a jejím životě, zhrozila jsem se. V tuto chvíli je totiž moje nejoblíbenější zpěvačka, herečka, celebrita a idol, který mě velmi inspiruje. Možná se vám může zdát, že to s tou chválou přeháním, ale zkuste na chvíli zatnout zuby, přečíst si tento článek a zjistíte, že je to opravdu krásná osobnost nejen na venek, ale také uvnitř.

Photogallery #16 [Last night. Last movie.]

11. july 2011 at 20:06 | Adelle |  photogallery
Konečně jsem se k těmto nádherným fotkám dostala i já. Celé Trafalgarské náměstí se zaplnilo fanoušky, kteří se přišli naposledly podívat na své hrdiny a rozloučit se s nimi. A ačkoliv se to může zdát jako konec, není to tak docela pravda. Jak řekl Dan - nikdy to neskončí, protože si všichni tento příběh poneseme v srdci. A má pravdu.

Graphics experiments #2

10. july 2011 at 21:43 | Adelle |  graphics experiment
Další várka pokusů, které sice nejsou nic moc, ale já to jinak neumím. A než nějak mršit "vylepšovat", tak to radeji stáhnu fotku, přibarvím, dám do vhodné polohy a ten nejjednodušší avatar je na světě. Tentokrát tedy 14x Glee Live Tour.


House is not a home.

10. july 2011 at 20:54 | Adelle |  diary
Jak jinak začít neoriginální článek než neoriginální větou. Jsem doma. Po týdnu to opět můžu prohlásit. Ne však na dlouho. Proč jsem o prázdninách vždycky mnohem vytíženější než přes rok? Nemělo by to být naopak?

No, musím vám říct, že mě Karlovy Vary okouzlily a stejně tak festival. Byl tam sice menší problém s lístkama, ale to se dalo přežít. Respektive, nic jiného nám nezbývalo. Ono totiž většinou bylo výhodnější čekat tři hodiny před sálem na zemi a jít pouze na festival pass než čekat od šesti hodin ráno před pokladnou, kterou otevírají v osm hodin, a stejně nedostat lístky na žádný pořádný film. A tak se celý náš výlet na festival točil kolem čekání - čekání na filmy, čekání na sprchu (500 lidí na 2 sprchy), čekání ve frontě v McDonaldu a pak také závěrečné hodinové čekání na vlak. Jsem také brutálně přesezená. Dvakrát denně již zmínění tří hodinové čekání - sezení, pak dvouhodinové filmy, a dvě čtyř hodinové cesty vlakem - nejdřív do Prahy a potom do Ostravy. Jakkoliv to ale vypadá, že si pořád jenom ztěžuju a na festival nadávám, opak je pravdou. Vůbec nelituju toho, že jsem jela, a příští rok se s kamarádkou chystáme zase!

Původně jsem měla v plánu delší článek o filmech, které jsem na festivalu viděla. Jenže se mi teď vůbec nechce, takže vám pouze doporučím několik kousků, které se mi líbili nejvíc. Prvním z nich je úžasný polo-dokument, polo-hraný film Nickyho rodina. Snímek, který vyhrál na festivalu také diváckou cenu za nejlepší film. Film pojednává o siru Nicholasi Wintonovi, který v roce 1939 zachránil 669 židovských dětí. Určitě jste o tomto hrdinovi slyšely. Co mi ale přijde strašně pozoruhodné, že on sám na tento čin neupozorňoval, dokonce se o něm nezmínil ani vlastní ženě. A díky ní, se to dozvěděl celý svět, jelikož na půdě našla starý diář se jmény a fotografiemi.

No ale pojďme dál. Dalším filmem, který se mě velmi dotknul, byl neměcký snímek Almanya - vítejte v Německu, který vypráví příběh turecké rodiny, které se přistěhovala do Německa, kde zapustila kořeny. Třetím a zároveň také posledním filmem je Molo. Příběh se točí kolem smrtelně nemocného otce a syna, jejichž vztah je hluboce pod bodem mrazu.

Všechny viděné filmy:
Nickyho rodina
Almanya - vítejte v Německu
Molo
Belvedere
Největší z Čechů
Přežít svůj život
Špičák
Náš den přijde
Den, kdy přijíždí
Potomek knížat
Květy zla

No, myslím, že to bylo vyčerpávající a nudné jako obvykle, takže nakonec už jenom pár fotek. :-)