Lea Michele

18. july 2011 at 20:57 | Adelle |  people
Když jsem si uvědomila, že zde nemám samostatný článek o Lee a jejím životě, zhrozila jsem se. V tuto chvíli je totiž moje nejoblíbenější zpěvačka, herečka, celebrita a idol, který mě velmi inspiruje. Možná se vám může zdát, že to s tou chválou přeháním, ale zkuste na chvíli zatnout zuby, přečíst si tento článek a zjistíte, že je to opravdu krásná osobnost nejen na venek, ale také uvnitř.

Celým jménem Lea Michele Sarfati se narodila 29.srpna v New Yorku. Za její magický vzhled můžou kořeny předků. Maminka pocházela z Itálie a její tatínek byl španělský sephrdský Žid. Od mala veděla, co ji baví, a snažila se pro to udělat maximum. V osmi letech šla s kamarádkou na konkurz Broadway, který byl velmi úspěšný. A tak Lea začala svou kariéru rolí malé Cosette v dobře známém muzikálu Les Misérables.
Lea jako malá v muzikálu Les Misérables

Bod zlomu pro ni ale nastal, když ve 20ti letech doplnila originální cast muzikálu Spring Awakening. Společně s Jonathanem Groffem ztvárnila ústřední dvojci Wendly a Melchiora. Po dvou letech velkého úspěchu společně s nejlepším kamarádem Jonem muzikál opustila, aby se mohla věnovat také jiným projektům.
s nejlepším kamarádem a kolegou Jonathanem Groffem v muzikálu Spring Awakening

A díky tomuto rozhodnutí, se nám mohla představit v roli, která, dle jejích slov, je jí velmi podobná a proslavila ji po celém světě, roli Rachel Berry v muzikálovém komediálním seriálu Glee. Show byla velmi kladně přijata jak kritiky tak především diváky. V současné době se připravuje již třetí série. Lea za roli cílevědomé Rachel získala Satellite Award za nejlepší herečku a Screen Actors Guild Award za vynikající výkon. Na svém kontě má také nominaci na Emmy, Golden Globes a Teen Choice Awards.
Mimo Glee Lea pracuje na připravovaném animovaném muzikálu Dorothy of Oz, kde namluvila ústředí postavičku Dorotky. Na podzim tohoto roku přijde do kin romantická komedie New Year's Eve.
Lea je známá také pro svou práci a bojem za zvířecí práva a práva homosexuálů. Pomocí svého účtu na twitteru (msleamichele) se snaží poukázat na žalostný stav koní, kteří jsou používáni jako doprava turistů v New Yorku a nejen tam. Také neuznává kožichy vyrobené z pravé zvířecí kožešiny. Pro svou práci pro zvířata byla také oceněna společností PETA.
Všichni víme, že bulvár je ošklivá věc, a stejně tak dobře to ví také Lea. Novináři je často označována za sobeckou kariéristku, která v Glee vystupuje pouze pro peníze a slávu. Najdete-li si však na youtube nějaká videa, kde se Lea setkává se svými fanoušky, zjistíte, že opak je pravdou. Fanoušci pro ni znamenají celý svět a vždycky je na ně velice milá. A i když je velmi unavená, ráda se jim podepíše nebo se s nimi vyfotí. Když byl letos v létě celý Glee cast na turné v Londýně, mnoho fanoušků stanovalo před jejich hotelem. A i když to je určitý zásah do soukromí, herci pro ně vždy měli vlídný a přívětivý úsměv. Poslední den dokonce darovali vstupenky všem, kteří ještě na večerní představení neměli místo.

Lea se podepisuje fanouškům

Kapitolou samou o sobě bylo nafocení photoshootu pro magazín GQ. Lea se v něm společně se svými hereckými kolegy Cory Monteithem a Diannou Agron ukazuje v dráždivých pózách a situacích. Po zveřejnění těchto fotek se všichni tři herci museli veřejně omluvit kvůli pobouření, které způsobili, a neblahý vliv, který fotky měly na jejich teenagerovské vrstevníky. Fakt, že náctileté pouze hrají a dávno jimi nejsou, ale nikoho vlastně ani nezajímal. (Paradoxem zůstavájí fotky polonahé Britney Spears v 16ti letech.)

zmiňovaná dráždivá fotka z GQ magazínu

Lea je společně s některými kolegy z Glee vegankou. Začala jí být hlavně kvůli náročnému rozvrhu Glee a roli entuziastické Rachel. Přiznala, že zdravý životní styl (pravidelně navštivuje jógu) společně s veganskou stravou jí dodává velké množství energie.

Samozřejmě nikomu z vás nemůžu vnucovat svůj názor a chtít po vás, abyste Leu uctívali tolik jako já. Jen vás prosím, až někde uvidíte titulek nebo komentář, který bude určitým způsobem Leu shazovat, vzpomeňte si na tento článek a připomeňte si, že na světě existují také lidé, kteří ji mají rádi a vždy ji podpoří.
 


Poll

Sledovali jste seriál Gilmorova děvčata?

Ano
Ne

Comments

1 valleria valleria | Web | 18. july 2011 at 21:15 | React

Tak, co jsem ti už prozradila. Máme stejné narozeniny, tak to je fajn, akorát ona se narodila na lepší místě (: A obviju ty lidi, kteří prostě vědí, co chtějí, tak si jdou za tím, to je skvělé.
Je vždy pěkné, když si najdou čas na fanoušky, nesnáším, namyšlené sebestředné celebrity, půlka z nich ani nemá talent,..Ale to sem zřejmě nepatří. Ale těší mě to s těmi zvířaty (: lidé by si jich měli více vážit.
Takové fotky teď fotí skoro každý, nevím, mě takové věci teda rozhodně neovlivňují, ale nemůžu mluvit za všechny "náctileté" že xD

2 Kelly Kelly | Web | 21. july 2011 at 13:39 | React

Myslím, že víš, jak moc Leu obdivuji a mám ráda, ale ráda to napíšu znovu. Lea je úžasný člověk s fantastickým hlasem. Moc bych chtěla, abyc vydala sólové album.

3 Markéta Markéta | Web | 27. july 2011 at 23:42 | React

Páni! Už v osmi letech taková role! Cením si, že se snaží bojovat za práva zvířat, je vždycky dobré, když slavní využijí své možnosti k poukázání na problémy, na které mnozí zapomínají. Mimochodem, ta fotka s koněm je nádherná. K těm fotkám - dřív jsem byla hodně proti tomu, ale teď už to nějak neřeším, jsou dospělí, tak nechme je vyvíjet se. Ale když ovlivňují hodně mladých... nevím, všude jsou určitá pro a proti, ale já lidi za takové fotky neodsuzuju.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.