August 2011


We Got The Beat, Glee Season 3 Promo

25. august 2011 at 10:15 | Adelle |  glee
Moje posedlost Glee je už delší dobu až nezdravá. V žádném případ se tím netajím, naopak to považuji za svou přednost. :-) Po delším přemýšlení jsem se rozhodla založit speciální rubriku tomuto seriálu, ve které se hodlám vyřádit. Písničky budu dávat pořád do písniček, fotky pořád do fotek, ale sem tam si přidám i nějaké to promo atd., abych si udělala radost. A tak mám rubriku. :-)
A prvním článkem bude nové úžasné promo pro třetí sérii Glee. Můžete si tam všimnout všech hlavních hrdinů, pouze Sama alias Chorda vystřídal Blain alias Darren. No řeknu vám, už se opravdu nemůžu dočkat. (Jako by to byla nějaká novinka.) :-)

Dream big.

22. august 2011 at 20:46 | Adelle |  diary
Po týdnu jsem se úspěšně setkala s mou wifi a znovu navázala kontakt s okolním světem. Relax na chatě se sice moc nepovedl, ale konečně mám pocit, že je léto. Pořádně svítilo sluníčko, nejen přes poledne dokonce i pražilo, ze sousedních zahrad bylo slyšet radostné cákání a výskání z bazénů, meloun sloužil jako perfektní osvežení a bez citronového piva nedal nikdo ani ránu. Samozřejmě jsem se stihla již tradičně spálit (nutno však dodat, že obvykle se mi tohle stává na přelomu června a července) a komáři také nezaháleli. Týden jsme pak završili každoročním grilovacím víkendem se spoustou známých a rodinou, kdy se oslavovaly všechny narozeniny červencových a srpnových oslavenců. A že je co oslavovat, když pět z devíti členů nejbližší rodiny slaví o prázdninách, a otec ještě navíc padesátiny. Takže vlastně stačilo napsat, že se dovolená vydařila.

Ačkoliv to je pouze necelých 24 hodin, co jsem se vrátila, pilná Adélka samozřejmě nezahálela. Hrála si na velkou paní, která prala, vařila, uklízela, nakupovala a dávala dokupy školní věci. Ano, možná se některá z vás bude chytat za hlavu, ale tohle jsou věci, které si opravdu na poslední chvíli nenechávám. Vždy se dopředu připravuju, neboť kdo je připraven, není překvapen. Navíc nesnáším první školní týden dlouhé fronty v papírnictví a nevrlé prodavačky. Takže jsem si nakoupila nějaké potřeby, probrala sešity a sepsala učebnice, které musím sehnat. A bylo hotovo.

Mám velké nutkání si přepsat slovíčka do angličtiny za poslední dva roky. Chci si je tak zopakovat a navíc je mám v polorozpadlém sešitě, který chci vyměnit na blok v pevných deskách. Jsem hodně šílená?

Kamarád mě i s lektorkou italštiny přemlouvá, abych přešla z mírně pokročilých do pokročilých, jelikož se spolu sem tam v lekcích nudíme. (Máme v kurzu několik starších dam, které za jejich píli velmi obdivuju, ale přece jenom bych zvládla pokračovat trošku rychleji.) Stačilo by se doučit pouze minulý čas. Mě to ale naprosto děsí. Už teď si nepamatuju žádná slovíčka a nemyslím si, že jsem na takové úrovni, že bych mohla přeskočit celý rok. Lektorka je sice jiného názoru, ale já se bojím také nedostatku času. Díky pomalejšímu postupu jsem se nemusela italštině mimo lekce příliš věnovat a vždy jsem všechno zvládala. Co si myslíte vy?

Kelly mě velmi navnadila na koupi pokojových orchidejí. Už jsem si krásně snila o květináčích a rozvetlých květinách za oknem, když jsem zjistila, že i ten nejodolnější typ potřebuje velmi péče. Speciální substrát, dvakrát denně kropení, jednou světlo, jindy zase stín a vlhko. Nakonec jsem tedy dospěla k závěru, že s mým nadáním všechny kytky vyhubit, se k nám na parapet orchideje opravdu nehodí.

Dnes jsem začala s čtyřtýdenní detoxikační dietou. Jsem z toho velmi nadšená, jí se podle speciálního jídelníčku paní Antónie Mačingové a výsledkem by mělo být hloubkové pročištění těla i duše a vůbec změna celkového pohledu na stravování a potraviny. Po intenzivních 28 dnech následuje 3 měsíční volnější cyklus, kdy tělo více méně vyklusává. A pak už je jen na vás, jestli v daném stravování budete pokračovat nebo ne. Jak jsem psala už i na twitter, konzumuje se převážně červená řepa, mrkev, brokolice, zelené fazolky, cuketa, oříšky, med a postupně se přidávají i jiné potraviny a pochutiny. Zatím jsem velmi spokojená, ale je pravda, že jídla jsou velmi náročná na přípravu. Dneska jsem s mamkou připravovala večeři a jídlo na zítřejší den a 'u plotny' jsem byla od pěti do osmi večer. Tak doufám, že to aspoň bude stát za to.

Dneska jsem to nějak přepískla s tou délkou. Zatím se mějte krásně a užívejte posledních prázdninových dnů.
Adelle

When your idols getting older.

14. august 2011 at 22:39 | Adelle |  other
Víte, tohle si opravdu nemůžu odpustit. Hilary Duff byla pro mě mým prvním velkým vzorem a dobře známým celebrity crush. Pamatuju si, jak jsem o ní vedla svůj úplně první blog, když jí bylo pouhých 19 a já jsem byla malé 13ti leté kuře. Čas opravdu letí, je to až neuvěřitelné. Sice jsem postupem času vystřídala mnoho vzorů, ale ona tady byla pořád. Její krásný úsměv a nadání mě vždy okouzlovaly. I dnes po tak dlouhé době si ráda poslechnu její písničky, podívám se nějaký její film. Žádná z výše zmíněných věcí mi však nikdy neudělala takovou radost jako vidět, že váš vzor dospívá, je šťastný, úspěšně se dostává mezi dospělé, nachází opravdovou lásku a v nejšťastnějším období svého života zakládá rodinu.


"Hello everyone! This weekend, Mike and I are celebrating our 1 year anniversary! In memory of the special day, we decided to post some of our favorite pictures from our wedding! I can't believe it has already been a year, time really flies when you're having fun! We also want to share the exciting news that BABY MAKES THREE!!! We are extremely happy and ready to start this new chapter of our lives. Thanks to everyone for the continued love and support throughout the years!" (Hilary Duff's official site)

Imagine all the people living life in peace.

13. august 2011 at 22:03 | Adelle |  diary
Po delší době má nadpis článku něco dočinění s jeho obsahem. Jedná se o úryvek z úžasné písničky Johna Lennona Imagine, kterou mám moc ráda. Nikdy jsem ji ale nemilovala. Až do minulého týdne. Na dovolené vždy hodně poslouchám hudbu, a jelikož se na mou mp3 nevejde nic jiného než Glee, všechny jejich písničky už znám zpaměti. A letos mě nejvíce zaujala tato. Náhodou mi začala hrát do sluchátek hned, co jsem se dodívala na hroznou reportáž o nepokojích v Anglii. A já při slovech písně začala plakat. A za své slzy jsem se nestyděla.

Imagine there's no Heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people
Living for today

Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion too
Imagine all the people
Living life in peace

You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one

Imagine no possessions
I wonder if you can
No need for greed or hunger
A brotherhood of man
Imagine all the people
Sharing all the world

You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one

A tak jsem ji začala poslouchat pořád dokola a při každém poslechu se mi do očí draly slzy. Jelikož se považuju za velmi silného Gleeka, vždy mi na mysl vyplavala vzpomínka na jeden rozhovor s Leu Michele. Popisovala natáčení právě této písničky, které bylo pro všechny velmi emotivní. A pro ni, Jennu Ushkowitz a Kevina McHalea natolik, že se rozhodli jméno písničky vytetovat každý na svou levou nohu. A ačkoliv přiznávají, že se jednalo o jeden velký bláznivý úlet, mě to velmi inspirovalo.

Už delší dobu přemýšlím o tetování. Nikdy jsem ale neměla přesnou představu o tom, jak by mělo vypadat a kde ho mít. Když mám při učení delší chvíli, prupiskou si něco malého vytvořím na zápěstí nebo noze, vždycky se mi líbily drobné elegantní nápisy, které nebijí do očí. A tak jsem se pomalu dostala k tomu, že mé vysněné slůvko inkoustem vryté pod kůži by pro mě bylo slovo 'imagine', tedy 'představ si'.

Pro mé rodiče je ale odjakživa tetování naprosté tabu. Vždycky když vidí potetovaného člověka, převrací oči. Nutno dodat, že si všimnou jenom potetovaných celých paží nebo jiných obrovských kreseb na velmi viditelných místech. V tomto případě se jim to však musí nechat. Takovýhle styl se mi také nelíbí. Pro mě to je moc a co teprve pro starší generaci jako jsou oni. Když jsem jim však včera začala vyprávět celý příběh a text písničky Imagine, vypadalo to, že lehce zjihli a moje drobné tetování by jim ani nevadilo. A tak jsem si dala malé předsevzetí, které by se pro mě mělo do budoucna stát motivací. Po úspěšném složení maturitní zkoušky si nechám vytetovat slovo 'imagine' na nárt levé nohy.

A na závěr už jen několik otázek. Co vy a tetování? Libí se vám? Uvažujete o nějakém nebo už máte vlastní zkušenosti? Jsem zvědavá na vaše odpovědi.
Adelle

Legendary Lea Michele

3. august 2011 at 19:51 | Adelle |  lea michele
První sprnový článek se nese jak jinak než v duchu Ley Michele. Stejně jako můj 2000 příspěvěk na twitteru. Krátce před svou dovolenou nafotila Lea krásný nový photoshoot pro magazín Harper's Bazaar. A musím říct, že fotky se opravdu povedly. Lea tam vypadá velmi smyslně a nedostupně, má úžasné vlas a ty róby, ve kterých hrdě stojí před kamerou, jsou perfektní. Tak abych už zbytečně nebrebentila, posuďte samy.