Dream big.

22. august 2011 at 20:46 | Adelle |  diary
Po týdnu jsem se úspěšně setkala s mou wifi a znovu navázala kontakt s okolním světem. Relax na chatě se sice moc nepovedl, ale konečně mám pocit, že je léto. Pořádně svítilo sluníčko, nejen přes poledne dokonce i pražilo, ze sousedních zahrad bylo slyšet radostné cákání a výskání z bazénů, meloun sloužil jako perfektní osvežení a bez citronového piva nedal nikdo ani ránu. Samozřejmě jsem se stihla již tradičně spálit (nutno však dodat, že obvykle se mi tohle stává na přelomu června a července) a komáři také nezaháleli. Týden jsme pak završili každoročním grilovacím víkendem se spoustou známých a rodinou, kdy se oslavovaly všechny narozeniny červencových a srpnových oslavenců. A že je co oslavovat, když pět z devíti členů nejbližší rodiny slaví o prázdninách, a otec ještě navíc padesátiny. Takže vlastně stačilo napsat, že se dovolená vydařila.

Ačkoliv to je pouze necelých 24 hodin, co jsem se vrátila, pilná Adélka samozřejmě nezahálela. Hrála si na velkou paní, která prala, vařila, uklízela, nakupovala a dávala dokupy školní věci. Ano, možná se některá z vás bude chytat za hlavu, ale tohle jsou věci, které si opravdu na poslední chvíli nenechávám. Vždy se dopředu připravuju, neboť kdo je připraven, není překvapen. Navíc nesnáším první školní týden dlouhé fronty v papírnictví a nevrlé prodavačky. Takže jsem si nakoupila nějaké potřeby, probrala sešity a sepsala učebnice, které musím sehnat. A bylo hotovo.

Mám velké nutkání si přepsat slovíčka do angličtiny za poslední dva roky. Chci si je tak zopakovat a navíc je mám v polorozpadlém sešitě, který chci vyměnit na blok v pevných deskách. Jsem hodně šílená?

Kamarád mě i s lektorkou italštiny přemlouvá, abych přešla z mírně pokročilých do pokročilých, jelikož se spolu sem tam v lekcích nudíme. (Máme v kurzu několik starších dam, které za jejich píli velmi obdivuju, ale přece jenom bych zvládla pokračovat trošku rychleji.) Stačilo by se doučit pouze minulý čas. Mě to ale naprosto děsí. Už teď si nepamatuju žádná slovíčka a nemyslím si, že jsem na takové úrovni, že bych mohla přeskočit celý rok. Lektorka je sice jiného názoru, ale já se bojím také nedostatku času. Díky pomalejšímu postupu jsem se nemusela italštině mimo lekce příliš věnovat a vždy jsem všechno zvládala. Co si myslíte vy?

Kelly mě velmi navnadila na koupi pokojových orchidejí. Už jsem si krásně snila o květináčích a rozvetlých květinách za oknem, když jsem zjistila, že i ten nejodolnější typ potřebuje velmi péče. Speciální substrát, dvakrát denně kropení, jednou světlo, jindy zase stín a vlhko. Nakonec jsem tedy dospěla k závěru, že s mým nadáním všechny kytky vyhubit, se k nám na parapet orchideje opravdu nehodí.

Dnes jsem začala s čtyřtýdenní detoxikační dietou. Jsem z toho velmi nadšená, jí se podle speciálního jídelníčku paní Antónie Mačingové a výsledkem by mělo být hloubkové pročištění těla i duše a vůbec změna celkového pohledu na stravování a potraviny. Po intenzivních 28 dnech následuje 3 měsíční volnější cyklus, kdy tělo více méně vyklusává. A pak už je jen na vás, jestli v daném stravování budete pokračovat nebo ne. Jak jsem psala už i na twitter, konzumuje se převážně červená řepa, mrkev, brokolice, zelené fazolky, cuketa, oříšky, med a postupně se přidávají i jiné potraviny a pochutiny. Zatím jsem velmi spokojená, ale je pravda, že jídla jsou velmi náročná na přípravu. Dneska jsem s mamkou připravovala večeři a jídlo na zítřejší den a 'u plotny' jsem byla od pěti do osmi večer. Tak doufám, že to aspoň bude stát za to.

Dneska jsem to nějak přepískla s tou délkou. Zatím se mějte krásně a užívejte posledních prázdninových dnů.
Adelle
 


Comments

1 Kelly Kelly | Web | 22. august 2011 at 22:37 | React

Tak za prvé, délku jsi rozhodně nepřepískla, klidně jsi mohla ještě kousek pokračovat, velmi ráda si vždy přečtu, co je u tebe nového :)
Jak to, že se relax na chatě nevydařil? Já se taky letos spálila - předposlední týden v květnu, když jsem se učila na maturu :D Jinak všem členům tvé rodiny všechno nejlepší (dodatečně :))
Docela ti závidím, že máš takhle možnost navštěvovat jazykový kurz. Myslím, že bys ty pokročilé zvládla, jsi šikovná a velmi pilná :) Taky nerada chodím do narvaných papirnictví. Naštěstí mě to letos nečeká - budu si kupovat věci, až už ostatní budou mít nakoupeno :D
Háh, slovíčka do angličtiny, to mám taky někde svůj sešitek, kam jsem si je psala z Bones :D To když se na to dívám zpětně a nacházím tam slovíčka typu 'soudně vystěhovat', 'stěr', 'státní žalobce' a podobně naprosto využitelné výrazy, musím se smát. Ale člověk nikdy neví, co se mu může hodit :D
Dobře, vzdávám to, žádný orchideje. Stačilo mi, žes popsala, co všechno ta kytka potřebuje. Zůstanu u kaktusů a nenáročné palmy :D Nebo si tu orchidej pořídím umělou :D
Přeju ti s dietou pevné nervy, já bych na nic takového neměla dost silnou vůli, takže ti budu držet palce :)
Ou, asi jsem to já přešvihla s délkou komentáře :D

2 valleria valleria | Web | 23. august 2011 at 15:44 | React

Páni ty toho zvládáš :) já si do školy moc věcí kupovat zatím nechci, zbytečně bych utrácela a půlku pak nevyužila :D ale tvé moto se mi líbí :D
Já mám vždy chuť si takhle přepisovat slovíčka, abych to měla hezky přehledné, ale nikdy se k tomu nedonutím.
Myslím, že pokud si tím nejsi 100% jistá asi bys to s tou italštinou neměla dělat, samozřejmě by stálo za to to vyzkoušet, ale pokud se na to necítíš, nejlepší by bylo to třeba zkusit a mít domluveno, že se kdyžtak vrátíš zpátky (:
Ten detox zní dobře, já jsem momentálně na přesnídávkové dietě :D heh, nejde mi moc otevírat pusa, a med? se zeleninou? :D nesnáším med :D
A klidně můžeš psát i delší články.

3 valleria valleria | Web | 23. august 2011 at 16:13 | React

No vyjímečně musím uznat, že si neumím představit, jak by mohl jiný název znít, ledaže by to nepřekládali :D

4 Markéta Markéta | Web | 30. august 2011 at 11:08 | React

Podle tvého popisu bych na chatu okamžitě jela s tebou :-).
Opravdu obdivuju tvůj smysl pro pořádek a organizaci, jak tak čtu tvé přípravy do školy. To já jsem v této věci úplně naopak. Vše na poslední chvíli, popř. úplně pozdě.
Já mám v pokoji cypřiš a dva kaktusy, že bych se o ně starala se říct nedá :D Na jaře jsem si koupila taky hyacint, který mi tu nádherně všechno provoněl.
Ta dieta zní zajímavě, jíst více méně zeleninu by mi vůbec nevadilo, nemám moc ráda sladká jídla a masu se snažím vyhýbat. Jen ta brokolice se mi nelíbí :D Nechápu, když jsem byla malá, tak jsem ji jedla pořád a teď mi po ní nebývá zrovna nejlíp. Prostě mi z nějakého důvodu začala strašně vadit :D.

5 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 1. september 2011 at 22:14 | React

Když jsem chodila na ZŠ nebo SŠ, vždy mě bavilo si takhle dopředu chystat všechny sešity, dovybavovat penál... :-D Teď na VŠ už to moc není. Dokonce jsem po loňské zkušenosti přešla k pouhému jednomu sešitu, resp. bloku. Do něj budu psát všechno a akorát budu ty listy vytrhávat a dávat do průhledných desek. Osvědčilo se mi to a peníze jsou ušetřeny :-D I z důvodu, kterým jsem celý tento komentář začala, chápu tvoji potřebu přepsat si slovíčka. Já tohle dělala furt, pořád jsem nějaký sešit přepisovala, protože jsem od půlky začla škrábat a to se mi nelíbilo... :-D
Dilema s italštinou je "nepříjemné". Asi tě těší, že ti lektorka tolik věří, ale to vlastní sebevědomí (a i ta lenost), to je mrcha... A nejde to udělat tak, že by sis tu vyšší úroveň jakoby zkusila, na několik lekcí třeba, a případně se vrátila zas do té nižší?

Tak jsem ti chtěla popřát taky pěkný zbytek prázdnin a došlo mi, že už není žádný :-x :-D Tak snad si jej užila :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.