Imagine all the people living life in peace.

13. august 2011 at 22:03 | Adelle |  diary
Po delší době má nadpis článku něco dočinění s jeho obsahem. Jedná se o úryvek z úžasné písničky Johna Lennona Imagine, kterou mám moc ráda. Nikdy jsem ji ale nemilovala. Až do minulého týdne. Na dovolené vždy hodně poslouchám hudbu, a jelikož se na mou mp3 nevejde nic jiného než Glee, všechny jejich písničky už znám zpaměti. A letos mě nejvíce zaujala tato. Náhodou mi začala hrát do sluchátek hned, co jsem se dodívala na hroznou reportáž o nepokojích v Anglii. A já při slovech písně začala plakat. A za své slzy jsem se nestyděla.

Imagine there's no Heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people
Living for today

Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion too
Imagine all the people
Living life in peace

You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will be as one

Imagine no possessions
I wonder if you can
No need for greed or hunger
A brotherhood of man
Imagine all the people
Sharing all the world

You may say that I'm a dreamer
But I'm not the only one
I hope someday you'll join us
And the world will live as one

A tak jsem ji začala poslouchat pořád dokola a při každém poslechu se mi do očí draly slzy. Jelikož se považuju za velmi silného Gleeka, vždy mi na mysl vyplavala vzpomínka na jeden rozhovor s Leu Michele. Popisovala natáčení právě této písničky, které bylo pro všechny velmi emotivní. A pro ni, Jennu Ushkowitz a Kevina McHalea natolik, že se rozhodli jméno písničky vytetovat každý na svou levou nohu. A ačkoliv přiznávají, že se jednalo o jeden velký bláznivý úlet, mě to velmi inspirovalo.

Už delší dobu přemýšlím o tetování. Nikdy jsem ale neměla přesnou představu o tom, jak by mělo vypadat a kde ho mít. Když mám při učení delší chvíli, prupiskou si něco malého vytvořím na zápěstí nebo noze, vždycky se mi líbily drobné elegantní nápisy, které nebijí do očí. A tak jsem se pomalu dostala k tomu, že mé vysněné slůvko inkoustem vryté pod kůži by pro mě bylo slovo 'imagine', tedy 'představ si'.

Pro mé rodiče je ale odjakživa tetování naprosté tabu. Vždycky když vidí potetovaného člověka, převrací oči. Nutno dodat, že si všimnou jenom potetovaných celých paží nebo jiných obrovských kreseb na velmi viditelných místech. V tomto případě se jim to však musí nechat. Takovýhle styl se mi také nelíbí. Pro mě to je moc a co teprve pro starší generaci jako jsou oni. Když jsem jim však včera začala vyprávět celý příběh a text písničky Imagine, vypadalo to, že lehce zjihli a moje drobné tetování by jim ani nevadilo. A tak jsem si dala malé předsevzetí, které by se pro mě mělo do budoucna stát motivací. Po úspěšném složení maturitní zkoušky si nechám vytetovat slovo 'imagine' na nárt levé nohy.

A na závěr už jen několik otázek. Co vy a tetování? Libí se vám? Uvažujete o nějakém nebo už máte vlastní zkušenosti? Jsem zvědavá na vaše odpovědi.
Adelle
 


Poll

Navštívili jste už někdy Paříž?

Ano
Ne

Comments

1 Markéta Markéta | Web | 14. august 2011 at 0:42 | React

Písničku Imagine samozřejmě znám, i když jsem jí nikdy nijak víc nepropadla, ale je to jedna z těch klasik. A když ji potom posloucháš po té, co slyšíš o Anglii, tak si potom hned uvědomíš moc toho textu a hudby vůbec. I proto mám hudbu tak ráda, uvědomím si díky ní naplno věci, které bych jindy možná jen tak přelétla.
Tetování bych si asi nenechala udělat, je to nějak proti mému vkusu, i kdyby bylo jen malé... asi ne. Ovšem, nikdy neříkej nikdy, že ano ;)

2 Bliss Bliss | Web | 14. august 2011 at 12:02 | React

Imagine je jedna z mých nejoblíbenějších od Glee a že jich v mp3 taky mám, jako silný závislák..:)

Máš dobrý nápad s tetováním, souhlasím, že tetování by mělo být jistou motivací.. nebo ti mi měl obrázek alespoň něco připomínat..:). Já osobně bych tetování chtěla na zadní stranu krku..:) Uvažovala jsem o prvním písmenu svého jména: L :) Naštěstí v rodině mé přání respektují..:)

3 Bliss Bliss | Web | 14. august 2011 at 12:27 | React

koukla jsem se..:) Vypadá to hezky, něco takového jsem přesně myslela..:) Takovéhle typy mě dost lákají. Inspirací mi byla Christina Aguilera..:) Přesně tohle tetování bych chtěla, akorát že se svým jménem..:)

http://www.celebritytattoos.org/christina-aguilera-tattoos/

Nemáš třeba strach z jehel? :) Já budu mít strach z bolesti..:D

4 Kelly Kelly | Web | 14. august 2011 at 15:37 | React

Wow, ještě lapám po dechu, jak jsem dočetla článek. Písničku si rozhodně pustím v originále, vůbec netuším, jestli jsem ji někdy slyšela. Slova jsou nádherná, kéž by takový svět existoval.
Já mám ohledně tetování rozporuplné pocity. Drobné vkusné věci se mi líbí, ale asi bych si sama nic vytetovat nenechala. Imagine zní dobře, má to i hlubší smysl, líbí se mi to ;) Kamarádka má na vzadu na krku vytetováno písmenko 'H' a do půli zad k tomu po páteři jemné ornamenty. Musím říct, že to vypadá úžasně.
Jinak vlastní tetování nemám.

5 valleria valleria | 14. august 2011 at 19:57 | React

Díky za tu víkendovou zastávku, zase si mám po týdnu co přečíst :)
Tu písničku si nevybavím, ale půjdu si ji poslouchnout, text má krásný, bohužel se tyhle věci dají pouze představit :( Já nemám ráda tetování velké přes celé ruce, nebo prostě tak, jak tě tak čtu,t ak na to máme zase stejný názor. Ani takové to na těch zádech dole se mi nelíbí, ale třeba vzadu na krku, nebo na noze, zápěstí, něco malé, co dává smysl, něco vkusného, to se mi líbí a třeba jednou se k tomu dostanu i já. tvůj nápad se mi líbí. podporuji (:

6 roxanne roxanne | Web | 14. august 2011 at 22:19 | React

ne tak to jsem nevěděla!!

7 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 16. august 2011 at 19:53 | React

Nezazněla v Glee dokonce dvakrát? Možná jsem to jen dvakrát viděla. Každopádně vím, že jsem u toho brečela. Je to fakt moc pěkná písnička, která má navíc hloubku :-)
O tom, co se děje v Anglii, jsem se dozvěděla na soustředění a DOST mě to překvapilo. Moc o tom ovšem nevím, je to tak pro mě stále velká záhada :-( Do Anglie bych tohle neřekla... Ale nejde o zem, to o lidi...
Ach jo, bych si tu písničku chtěla pustit, ale nechodí mi zvuk :-( :-(
Tetování... Doma jsou taky silně proti. Ovšem pravda, že také ta plošná tetování. Ta fakt nejsou vždy povedená. Hlavně na to člověk musí mít postavu nebo zkrátka vzhled... Občas mám období, kdy bych do tetování šla :-D Do nějakého drobnějšího, jemného... Jenže nevím co za obrázek (slova, písmo asi ne), bylo by to dražší, bojím se jehel a bolesti :-D Takže z toho asi nikdy nic nebude... Ale jak tu píše Markéta: Nikdy neříkej nikdy :-)
Kamarádka si nechala vytetovat na záda (na lopatku) motýla. Je pěkný, ale podle mě moc velký. Ale líbilo se mi, že když jsme se vydaly na motýly do Fata Morgany v Tróji, hned plánovala, jak nějakého vyfoceného přinese tatérovi a nechá si jej přitetovat k tomu původnímu... :-) Zatím ale stále nic :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.