Amicitia nisi inter bonos esse non potest.

16. september 2011 at 20:05 | Adelle |  diary
Amicitia nisi inter bonos esse non potest.
Přátelství může být jedině mezi dobrými lidmi. (Cicero)

Ehm, 16.září, žertujete, že? Kam se těch čtrnáct dní podělo?

Už dva týdny chodím do školy a ještě jsem se nedozvěděla vůbec nic nového. Průměrně ve škole denně sedím osm hodin, z toho jsme tento týden něco smysluplného dělali pouze v pěti. Proč mám ale pocit, že to je ve mě? Normálně jsem už dávno naladěná na školní režim a připravuju se na hodiny. Zatím mou jedinou přípravou bylo zajistit si něco dobrého na čtení a nezapomenout si vidličku k obědu. No, to to ale pěkně začíná, že?

Jsem znechucena ze svých hodin anglické konverzace a mé prvotní nadšení opadlo v prvních deseti minutách. Když totiž sedíte dvě hodiny s lidma, kteří nemají rádi angličtinu, anglicky neumí a nechtějí mluvit, přejde ta výřečnost i vás. Zaznamenala jsem snad jenom já, že se seminář jmenuje ANGLICKÁ KONVERZACE?

Včera jsem byla poprvé ve vědecké knihovně. A cítila jsem se jako opravdu velká chytrá holka. Půjčila jsem si knížku kvůli své seminární práci do společnosko-vědního semináře. Přes víkend musím vytvořit dotazník, který chci dát spolužákům mé sestry a jejich rodičům. Doufám, že se mi to podaří a budu mít úspěch. Víte o tom, že podle statistik vidělo 13ti leté dítě v televizi 52 tisíc vražd, znásilnění a jiných násilných činů? Slušné číslo.

Přes týden jsem ve výplňkových hodinách pracovala na soutěži Šumná Ostrava, kterou máme povinně vytvořit do dějepisného semináře. Mám na vás malou otázku. Neznáte nějaký kvalitní zdroj, kde bych mohla najít informace o znacích zemí Rakousko-Uherska? Děkuji za případné tipy.

Tento víkend dokončuju svou čtyř-týdenní detoxikační kůru. Nicméně od pondělí nehodlám začít jíst, tak jak jsem se stravovala předtím. Ta dieta mi pomohla se na potraviny dívat úplně jinak, navíc jsem díky krevní skupině zjistila problémové potraviny, které nejsou dobré pro můj organismus. A pravděpodobně v nejbližší době začnu s vegetariánskou stravou. A jsem na sebe vážně pyšná, protože konečně v tom vidím, to co ostatní, a vím, proč si za tím jít.

Dneska jsem se koukala na první díl třetí série The Vampire Diaries. Popravdě mě ta linka ohledně tvoření hybridů vůbec nezaujala, ale uvidím, možná se z toho něco vyklube. Jsem nadšená ze vztahu Caroline a Tylera, jen doufám, že to nebude až tak složité, jak to po prvním dílu vypadá. Bylo určitě zajímavé sledovat zlého Stefana, ale nezáleží, jak hrozným lumpem bude, nakonci dne to pořád je ten starý citlivý Stefan, který dělá vše kvůli své rodině a lásce. A tak to má být.

Už jenom čtyři dny, ding dong, ping pong.
 


Comments

1 valleria valleria | Web | 16. september 2011 at 20:50 | React

Já "vím" něco nového v ekonomice a matice, jinak více méně opakování. Ale neboj, to ještě přijde, někdy to prostě jde pomalu, ale nakonec k tomu dojde (:
S tou anglickou konverzací to u nás je stejně, za prvé se spousta lidí vůbec neúčastní a za druhé, když už tak je to gramaticky úplně špatně a nejvíc mě dostávají výrazy typu I was wis maj bojfrends, srí oklok :D no prostě hrůza. Neříkám, že bych uměla nějak dokonale anglicky, ale po tolika letech by to fakt mělo vypadat jinak xD
Držím palce se semínárkou, ty to zvládneš, jsi šikovná holka :)) no je to dost, ale myslím, že jich mnohem víc spáchaly samy v počítačových hrách xD
Na takovéhle věci používám wikipedii, tam to není? popřípadě prostě progooglovat :)
S tou stravou ti závidím, tobě to rodiče dovolí?
TVD jsem ještě neviděla, ale docela se těším, nic moc od toho nečekám, jen se prostě těším, že bude nový díl, tak jsem zvědavá :))

2 selenagomez-abouther selenagomez-abouther | Web | 17. september 2011 at 14:43 | React

Ahoj, máš opravdu jeden z nejhezčích blogů, které jsem kdy viděla :-) chtěla jsem se tě zeptat, jestli nemáš náhodou zájem být affs ? a jestli ano mrkni sem !

http://selenagomez-abouther.blog.cz/1109/novy-nabor

Moc ti předem děkuji a prosím odpověď na mém blogu co nejdříve .. ps : opravdu nááááádherný blog :-) budu to tu často navštěvovat :-* ahoj

3 Adelle Adelle | Web | 17. september 2011 at 16:55 | React

Zajímalo by mě, jestli tady slečna 'selenagomez-abouther' je opravdu tak hloupá, jak vypadá, nebo jenom prostě neumí číst. S tou negramotností by se u nás mělo opravdu něco dělat.
Omlouvám se za ten sarkasmus, ale komentáře tohoto typu mě přivádějí k šílenství.

4 valleria valleria | Web | 17. september 2011 at 17:20 | React

Děkuji za osvětlení :)) Tak určitě se mi to v budoucnu podaří, až budu žít vlastní život :D ale štvě mě, že nemůžu začít už teď. Jsem ráda, že se ti líbí, o pěti jsem měla jasno, šestý jsem nevěděla koho, tak jsem si řekla, že ti udělám radost :D chystala jsem se to pak i napsat do článku :))

5 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 20. september 2011 at 14:14 | React

:-D
Asi jsem s anglickou konverzací měla podobný problém, jaký tu teď popisuješ. Konečně jsme mohli mluvit, konverzace opravdu byla o konverzaci a ne čtení z učebnice, a ty lidi to prostě nebavilo?! Byla jsem znechucena a bylo mi líto toho rodilého mluvčího :-( Hlavně jsme nedokázali tak skvělou příležitost využít! Tedy já se snažila, ale třeba moji kamarádku, která opravdu měla s angličtinou problémy, jsem nepochopila, že tam přišla asi jen 3x... Komu není rady, tomu není pomoci...
=-O To jsou hrůzná čísla! Na druhou stranu se není čemu divit. Vždyť v TV se vraždí od rána do večera. Pomalu přestávám chápat význam 22. hodiny, když stejně všechny ty nechuťárny, zločiny a sprosťárny klidně jdou i ve 3 odpoledne...
Já se zas konečně ve svých 23 letech naučila dodržovat pitný režim! :-D Aspoň něco... A taky se tolik nepřecpávám, ale nic speciálního nedržím... :-)
Na TVD jsem taky koukala :-) Byla jsem z toho trochu zmatená, nějak hodně jsem toho přes prázdniny zapomněla a krapet jsem nestíhala vývoj :-D :-) Damona přistříhnout, Damona přistříhnout! :-D

6 Piper. [aff♥] Piper. [aff♥] | Web | 24. september 2011 at 20:50 | React

Já poslední dobou hrozně tíhnu k tomu bejt vegetariánka, ale myslím, že bych to nevydržela... maso moc nejím, ale zároveň mám ráda kuře a tak... nebylo by to z přesvědčení a to neni správnej přístup pro vegetariána...:D Každopádně škola začala a můj jídelní režim je naprosto totálně příšernej... nasnídam se, pak snim svačinu, oběd většinou vypustim a pak celej den nic nejim, pak až večeři... a teda dobře mi to nedělá... nedávno jsem snídala jogurt, k svačině nějakej kousek chleba, k obědu gumový medvídky a pak zas až večeře už ani nevim co... musim si udělat nějakou pročišťovací kůru a nahodit se do správnýho režimu, kterej jsem měla ještě před prázdninama...
Jako u nás je anglická konverzace úplně to samý... ale u nás to neni tak, že bysme neuměli mluvit nebo neměli rádi angličtinu... já anglinu miluju, ale bojim se mluvit... že řeknu nějakou kravinu a oni se mi budou smát... i když se nikdo smát nebude, protože narozdíl od normální angličtiny s českym učitelem, je tahle třída plná celkem v pohodě lidí... ale stejně, je to takový divný... ono občas taky nic neřeknem, protože nemáme co... ale myslim, že to chce čas... od toho jsme tam šli, abysme se zlepšili a už se nebáli mluvit anglicky, tak doufám, že mi to pomůže.
Ve škole se taky nejsem schopná soustředit... nějak mě to nebaví, připravovat se na ty hodiny, nic novýho se nedozvídám... jediný, co mě fakt baví zatim, je literárně jazykovej seminář... a ta angličtina, páč náš učitel na konverzaci je totálně boží... ale zatím nás moc mluvit nedonutil:D

TVD jsem taky viděla.. jak první díl tak druhej třetí serie a je to čím dál tím větší psycho... nejvíc mě dorazil úplnej konec 2. dílu, ale tak nevím, jestlis už viděla i ten, tak nebudu nic říkat, ale každopádně teda to s hybridama mi přijde dost přitažený za hlavu, ale uvidíme:D

7 Markéta Markéta | Web | 30. september 2011 at 12:30 | React

To nám nasadili tempo už od začátku. Což mně vůbec nevyhovuje, ale o tom ani nebudu psát. Připadá mi, že je to rok od roku horší, vloni nám dali trochu volnější rozjezd, ale letos jako by ani nezaregistrovali, že jsme dva měsíce naše mozky nepoužili.
Já jsem se letos zapsala na anglickou konverzaci a moc se mi tam líbí. Máme skvělou učitelku, mluvíme o hudbě, filmech a kultuře všeobecně a občas mívám po dvouhodinovce problém přepnout zpátky znovu na češtinu. Ještě že to máme poslední dvě hodiny, takže pak jdu domů :)
Já jsem vegetariánka už nějaký ten rok a navíc mi maso nikdy ani nechutnalo, takže mi to vůbec nechybí a přijde mi to správné. Občas si sice doma dám kuře, když mi ho nutí ("že to přece nevyhodíme" a podobné argumenty), ale obešla bych se bez toho.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.