Stop punishing yourself for things you did when you were a child.

28. september 2011 at 15:41 | Adelle |  diary

Státní svátky nejsou špatná věc. Člověk má aspoň chvíli vydechnout, vyjde-li svátek uprostřed týdne, nebo si prodloužit víkend, máme-li dostatečné štěstí a padne na pátek nebo pondělí. A pak tu jsou ty školy, ktré mají své studenty velmi v oblibě, a tak jim víkend prodlouží, i když je svátek ve středu. Ne že by se moje škola o něco takového pokusila.

Konečně mám pocit, že to opravdu začala. Prázdné dny v diaři se rázem zaplnily k nepoznání, počet učebnic a sešitů na mém stole se markantně zvyšuje a můj e-mail kolabuje pod záplavou proseb mých spolužáků o zápisky. Hm, však proste, ať víte, jak to v životě chodí.

Včera jsem byla poprvé v této sezóně v divadle. A rovnou v Národním divadle moravskoslezském. S kamarádkou jsme zašly na činohnu Její pastorkyně a moc se nám představení líbilo. Ale vůbec dostat se tam bylo drama. Jela jsem totiž přímo z italštiny, kdy mě půlku cesty vezla jedna 'spolužačka' autem, pak jsem běžela na tramvaj a k divadlu jsem přišla 10 minut před začátkem představení. Jenže ejhle, ono se to hraje v jiné budově na druhé straně města. Tak jsem nasadila tempo přímo vražedné a přišla jenom o 2 minuty po začátku. Takže nakonec vše dopadlo úspěšně. :)

Už jsem se zmínila, že v březnu pojedu se školou do Paříže? A že je tento zájezd spojen s návštěvou Remeše a Štrasburku? A že se těším jako malé dítě?
Stala jsem se oficiálním fanatikem seriálu (děkuju vallerie a Kelly ;)). Začala jsem sledovat pět nových seriálu, které se začaly vysílat teď na podzim. Jmenovitě The Secret Circle, Ringer, Up All Night, New Girl a Hart Of Dixie. Všechny doporučuju, později možná věnuju každému malý článek. Myslím, že většina z nich si ho zaslouží.

Dopoledne jsem dokoukala novou epizou Glee. Byla méně hudební a více dramatická, ale zase jsem si ji užila. Miluju každou scénu mezi Puckem, Quin a Shelby ohledně Beth. Myslím, že z téhle zápletky by se mohlo vytřískat maximum krásných momentů. Tak uvidíme, ja se s tím poperou. Jsem nadšená z rozvíjejícího se příběhu Mika a Brittany, nicméně mě pomalu ale jistě začíná znechucovat Blain. Jsem velkým zastáncem páru Klain, Criss je velice talentovaný 'šoumen' a jako osoba je mi hrozně sympatický. Blain vlastně taky, ale nemyslím si, že by měl dostat sólo ve dvou ze dvou zatím odvysílaných epizod, když Rachel vlastně neměla ještě ani jedno, od Mercedes jsem neslyšela jedinou notu a Finn si ani nezabroukal. Heh, to trošku přeháníš Ryane, nemyslíš?

Nevím, jestli jsem se zmínila, ale minulý pátek jsme s kamarádkama pořádaly 'TV girls night' u mě doma. Všechno začalo narozeninovým překvapením v podobě dortu pro mou kamarádku, následovala čerstvá epizoda Glee, u které jsme si vyřvaly hlasivky, a pak maratón osmi epizod Bones. Myslím, že se mi ten seriál konečně dostává pod kůži. A jelikož mám o víkendu opět volný byt, krasojízda může pokračovat. :)
 


Comments

1 valleria valleria | Web | 28. september 2011 at 18:38 | React

Když takhle svátky vyjdou přesně uprostřed týden, je to vážně docela na nic, je to tak sotva na kratší vydechnutí, ale jinak je to k ničemu :D ale můžeme být rádi aspoň za to že (:
Dále jim to všechno budeš dávat? Já bych na to asi neměla, jednou za čas jo, ale každý by se o tohle měl starat sám. Já už v divadle nebyla tak pět měsíců a myslím, že mě to momentálně nějakou dobu ještě nečeká. No alespoň že ty sis to užila :) tos měla ale docela smůlu, žes musela na poslední chvíli ještě jinam. Ale dvě minuty nejsou tak hrozné :)
Já selduji Ringer a New Girl, o Hart Of Dixie jsem slyšela až od tebe, a možná si to pak pustím, četla jsem popis, sice tam toho moc napsaného nebylo, ale psalas, že je to dobré :) Up All Night vůbec netuším co je, musím se podívat a Secret Circle sledovat neplánuji. Takže to nebyl jen můj dojem :D Přemýšlela jsem, jestli se mi to zdá nebo je ten díl vážně spíš příběhový než o zpívání (: Jsem ráda, že něco konečně donutilo Quinn se vrátit zpátky, ovšem pak mě zarazila, nechtěla bych, aby Shelby Beth nějak vzala, když už si na ní zvykla.
Závidím ti/vám ten free spirit, že si takhle společně zazpíváte, pro mě by to vyžadovalu ztrátu kontroly a s tím já neumím pracovat :D
Jo, život seriálové maniaka je krásný :D.. .ne? :D

2 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 28. september 2011 at 23:01 | React

Teď na VŠ, kdy prázdniny neexistují, se každý svátek hodí :-D Rektorské volno sice dostanem, ale to je tak den maximálně a maximálně tak 2x za semestr :-D
Ty jo, slušný výkon jsi podala s tím doháněním představení :-D :-)
Nový díl Glee jsem ještě neviděla, teď ho ovšem stahuji, takže zítra, hohoooo :-D
Já vůbec netuším, kdy ty Bones konečně dokoukám :-/ Ach jo :-D No, že by o zkouškovém...? :-D

3 Markéta Markéta | Web | 30. september 2011 at 12:34 | React

Opravdu takhle spolužákům posíláš všechny zápisky? Ne, že u nás ve třídě by to tak nebylo, ale většinou jde jen o určitou skupinu lidí, většina lidí si zápisky píše.
Cesta do divadla byla opravdu dobrodružná, něco takového se asi nepřihodí denně :)
Jsem zvědavá na ty články o seriálech, myslím, že žádný neznám, alespoň takhle z prvního doslechu. Jenom škoda, že nemám tolik času na sledování. Poslení dobou se ale snažím víc sledovat Glee, Bones a Step by Step. V porovnání s tebou ale... :-)

4 Barula Barula | Web | 30. september 2011 at 19:21 | React

To jsi mi nepovídala, že jsi do toho divadla dobíhala... :-) A vůbec, musíš mi to divadlo zkritizovat, popsat....:-) Zítra se těším na FilmNight2!!! :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.