Who told you're allow to rain on my parade.

10. september 2011 at 21:24 | Adelle |  diary
Tak máme za sebou první školní týden. A ačkoliv vše proběhlo v klidu, jsem poměrně vyčerpaná. Vzhledem k tomu, že jsem o prázdninách chodila spávat po půlnoci a vstávala kolem deváté či desáté ráno, měla jsem opravdu velký problém vyškrábat se z postele v pět hodin čtyřikrát týdně, když jsem navíc nikdy nemohla usnout. Ale tělo už si pomalu začíná zvykat, tak snad už to nebude tak hrozné.

Vždycky se mi líbí, jak jsou na začátku roku učitelé strašně ohleduplní a uvědomují si, že máme hromadu výdajů, a nechtějí nás příliš zatěžovat z finanční stránky. A tak jsem ve čtvrtek utratila pouhých dva a půl tisíce za učebnice. Ať žije české školství.
Do pátku jsme si museli pořídit nové učebnice do francouzštiny, jinak hrozil velký test. Někteří ale kvůli škole neměli čas si je zajet koupit. A tak jsem se nabídla, že tam zajedu a hromadně je koupím. A tak jsem se z centra 45 minut tahala s osmi učebnicemi, osmi pracovními sešity a osmi příručkami. Schválně jsem si to doma pak zvážila. Vyšlo mi 7kg. Můžete mě příště upozornit, že nemám nabízet pomoc svým neohleduplným spolužákům?

Všimly jste si změny designu? Přišla na mě nějaká nostalgie, a tak jsem si chtěla připomenout svoji návštěvu Londýna. Výstižněji jsem to neuměla popsat, a tak jsem použila větu z písničky oslavující New York. Who cares...

Letos v březnu možná pojedu se školou na zájezd do Paříže s návštěvou Štrasburku a Remeše. Nemusím zdůrazňovat, že skáču dva metry vysoko jenom při té představě, že?

Do společensko-vědního semináře musím do konce listopadu vytvořit seminární práci. Jako téma jsem si vybrala 'Brutalita v médiích'. Chtěla bych se zaměřit na jejich vliv na psychiku a vývoj dětí. A navíc se mi to hodí na přijímačky na vysokou u oboru 'Mediální studia a žurnalistika' v kombinaci s 'mezinárnodními vztahy' nebo 'psychologií'. Že bych se konečně začala profilovat? Jupijou.

V úterý mi začíná italština. Nakonec jsem to nechala být a nepřihlašovala se do těch pokročilejších. Budu normálně pokračovat se svou skupinou, to mi stačí. Akorát se bojím, že se mi tam teď bude kromě francouzštiny plést i latina, kterou letost začínám. No uvidíme.

Když jsem si psala tento týden do diáře všechny povinosti, zjistila jsem, že se mi vůbec nelíbí. Ten diář. Proto jsem se rozhodla, že pro příští rok do něj více zainvestuju a pořídím si nějaký pěkný, s obrázky, se zajímavým designem. Neznáte nějakou dobrou prodejnu, ať už na internetu nebo jako kamnenný obchod, kde bych si mohla najít svůj vysněný diář? Všechny nápady vítány. :)

To bude asi vše, Adelle
 


Comments

1 valleria valleria | Web | 10. september 2011 at 21:56 | React

*ups, to si zas počteš :D*
Se vstáváním mám problém celoročně, ale to už je prostě takový lidský úděl, co naděláme :) u nás se tolik za školní potřeby neutratí, ale teď ve čtvrťáku toho přijde dost, šerpy, ples, šaty, a... no všechno xD To vám vážně hrozí testem, když nebudete mít učebnice? To mi přijde dost hloupé. Chápu, že než test tak ses radši nabídla pomoci, a za to tě obdivuji, ale na druhou stranu... nedělej to znova xD radši se příště přikloň k testu xD Design je úžasný, moc se mi líbí barva a v záhlaví je Londýn, já jsem nadmíru spokojená :)
Doufám, že se možná změní na určitě, ať ti mám zas co závidět (: Tak mě naštěstí snad ze SVS seminář nečeká, profesorka říkala, že jestli zruší ten pátý předmět, takže z toho nebudu maturovat, tak to nebude moc přehánět :D ale čeká mě právo a vyhrožovali nějakou prací z eka a účta. No těším se na tvou práci, (dáš nám ji přečíst, že? :)) a budu držet palce ať ti to vše dobře půjde (:
Já chci taky italštinu a latinu. Snad se ti to nebude plést :))
Diáře? Já mám svůj z knihkupectví, takový vcelku obyčejný tmavě růžový, ale mám ho ráda xD ale že bych jinak někde vyloženě vyděla nějaké obzvlášť hezké se říct nedá (:

2 valleria valleria | Web | 10. september 2011 at 21:57 | React

*ze SVS seminárka xD

3 Kelly Kelly | Web | 11. september 2011 at 10:16 | React

V pět hodin?! Cítím s tebou.
Ty peníze za knihy jsou hrozné, jak už jsem říkala, taky se děsím, kolik budu muset platit... :( Nj, to jsme my ti hodní, ohleduplní, co vždycky podají pomocnou ruku... pak jsme na tom akorát biti. Říkám si, že je čas přestat být tak hodná/blbá... Ale stejně zase skončím u toho "já ti pomůžu.." xD
Změny designu jsem si všimla, neboj ;) I toho černého, co tu chvíli pobyl. Tento londýnský je úžasný. Vybrala jsi moc příjemný odstín růžové/fialové, hrozně dobře se na něj kouká.
Štrasburk je krásné město, sice jsem v něm strávila jen chvíli a většinu času pak v Radě Evropy, ale i tak se mi tam líbilo :)
Můžu se zeptat, kam bys chtěla jít na vysokou? Obor jsi už napsala, tak jestli Praha, Olomouc... :)
S diářem ti moc nepomůžu :( já mám křiklavě růžový z časopisu Joy a jsem s ním spokojená a doma mám už na další rok další od kamarádky. Ale přijde mi, že když se po nějakých dívám, najdu jen s hezkým přebalem, vnitřek už vždy klasika, nic zajímavého..

4 Nine (DH) Nine (DH) | Web | 13. september 2011 at 9:18 | React

Té změny režimu spánku se také bojím. Dosud jsem na tom stejně jako jsi byla ty. Ale navykat na dřívější spaní a i dřívější vstávání si hodlám, až se dozvím rozvrh :-D
Ty učebnice na jazyky jsou vždycky strašně drahé... A těžké :-( :-D
Hmmm... Jsi další, která mi připomíná Londýn :-/ :-D
Hele, ať ti to všechno vyjde, jazyky ať se ti nemotají a máš ze sebe radost :-)

5 Markéta Markéta | Web | 30. september 2011 at 12:18 | React

Taky pro mě bylo ze začátku těžké si zvyknout na vstávání. Ale nedokážu si představit, že bych musela vstávat v pět čtyřikrát týdně jako ty. Jednou a mám toho dost, navíc v zimě to bude strašné, zase chodit přes město v těch mrazech. Ale samozřejmě rozvrh uvádí škola, takže si ty hodiny na sedm nevybereš...
Design je pěkný a moc se mi líbí ta růžová barva.
Chápu tvoje nadšení, já možná pojedu na jaře do Londýna, ale ještě nic není jisté.
Taky letos začínám latinu. Ale ze všech těch konjugací a deklinací mi jde hlava kolem a to jsme teprve v začátku. Nejspíš se s tím budu hodně prát. Jak jde tobě?

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.