September 2011

When Glee goes Emmys.

28. september 2011 at 18:40 | Adelle |  glee
Chce to vůbec komentář?

Lea Michele Quotation #3

28. september 2011 at 16:46 | Adelle |  quotation
'If you believe in yourself, you can make yourself whatever you want to be.'

Ding Dong The Witch Is Dead, Glee version

28. september 2011 at 16:45 | Adelle |  songs
Moje nejoblíbenější písnička ze zatím odvysílaných epizod třetí série. Miluju ty jejich tanečky, pózy a všemožné obličeje. Navíc to je velmi povedená, veselá písnička.

Somewhere, Glee version

28. september 2011 at 15:55 | Adelle |  songs
Původně tato písnička pochází z muzikálu West Side Story, ale ačkoliv se mi líbil její text, nikdy mě nezaujalo originální provedení. Tedy aspoň ne tolik jako verze zazpívaná Leu Michele a Idinou Menzel, které se po tomto duetu staly oficiálně nejlepšími zpěvačkami, které znám. A proto jsem se rozhodla nábidnout tento speciální bonbónek i vám.

Stop punishing yourself for things you did when you were a child.

28. september 2011 at 15:41 | Adelle |  diary

Státní svátky nejsou špatná věc. Člověk má aspoň chvíli vydechnout, vyjde-li svátek uprostřed týdne, nebo si prodloužit víkend, máme-li dostatečné štěstí a padne na pátek nebo pondělí. A pak tu jsou ty školy, ktré mají své studenty velmi v oblibě, a tak jim víkend prodlouží, i když je svátek ve středu. Ne že by se moje škola o něco takového pokusila.

Konečně mám pocit, že to opravdu začala. Prázdné dny v diaři se rázem zaplnily k nepoznání, počet učebnic a sešitů na mém stole se markantně zvyšuje a můj e-mail kolabuje pod záplavou proseb mých spolužáků o zápisky. Hm, však proste, ať víte, jak to v životě chodí.

Včera jsem byla poprvé v této sezóně v divadle. A rovnou v Národním divadle moravskoslezském. S kamarádkou jsme zašly na činohnu Její pastorkyně a moc se nám představení líbilo. Ale vůbec dostat se tam bylo drama. Jela jsem totiž přímo z italštiny, kdy mě půlku cesty vezla jedna 'spolužačka' autem, pak jsem běžela na tramvaj a k divadlu jsem přišla 10 minut před začátkem představení. Jenže ejhle, ono se to hraje v jiné budově na druhé straně města. Tak jsem nasadila tempo přímo vražedné a přišla jenom o 2 minuty po začátku. Takže nakonec vše dopadlo úspěšně. :)

Už jsem se zmínila, že v březnu pojedu se školou do Paříže? A že je tento zájezd spojen s návštěvou Remeše a Štrasburku? A že se těším jako malé dítě?
Stala jsem se oficiálním fanatikem seriálu (děkuju vallerie a Kelly ;)). Začala jsem sledovat pět nových seriálu, které se začaly vysílat teď na podzim. Jmenovitě The Secret Circle, Ringer, Up All Night, New Girl a Hart Of Dixie. Všechny doporučuju, později možná věnuju každému malý článek. Myslím, že většina z nich si ho zaslouží.

Dopoledne jsem dokoukala novou epizou Glee. Byla méně hudební a více dramatická, ale zase jsem si ji užila. Miluju každou scénu mezi Puckem, Quin a Shelby ohledně Beth. Myslím, že z téhle zápletky by se mohlo vytřískat maximum krásných momentů. Tak uvidíme, ja se s tím poperou. Jsem nadšená z rozvíjejícího se příběhu Mika a Brittany, nicméně mě pomalu ale jistě začíná znechucovat Blain. Jsem velkým zastáncem páru Klain, Criss je velice talentovaný 'šoumen' a jako osoba je mi hrozně sympatický. Blain vlastně taky, ale nemyslím si, že by měl dostat sólo ve dvou ze dvou zatím odvysílaných epizod, když Rachel vlastně neměla ještě ani jedno, od Mercedes jsem neslyšela jedinou notu a Finn si ani nezabroukal. Heh, to trošku přeháníš Ryane, nemyslíš?

Nevím, jestli jsem se zmínila, ale minulý pátek jsme s kamarádkama pořádaly 'TV girls night' u mě doma. Všechno začalo narozeninovým překvapením v podobě dortu pro mou kamarádku, následovala čerstvá epizoda Glee, u které jsme si vyřvaly hlasivky, a pak maratón osmi epizod Bones. Myslím, že se mi ten seriál konečně dostává pod kůži. A jelikož mám o víkendu opět volný byt, krasojízda může pokračovat. :)

Amicitia nisi inter bonos esse non potest.

16. september 2011 at 20:05 | Adelle |  diary
Amicitia nisi inter bonos esse non potest.
Přátelství může být jedině mezi dobrými lidmi. (Cicero)

Ehm, 16.září, žertujete, že? Kam se těch čtrnáct dní podělo?

Už dva týdny chodím do školy a ještě jsem se nedozvěděla vůbec nic nového. Průměrně ve škole denně sedím osm hodin, z toho jsme tento týden něco smysluplného dělali pouze v pěti. Proč mám ale pocit, že to je ve mě? Normálně jsem už dávno naladěná na školní režim a připravuju se na hodiny. Zatím mou jedinou přípravou bylo zajistit si něco dobrého na čtení a nezapomenout si vidličku k obědu. No, to to ale pěkně začíná, že?

Jsem znechucena ze svých hodin anglické konverzace a mé prvotní nadšení opadlo v prvních deseti minutách. Když totiž sedíte dvě hodiny s lidma, kteří nemají rádi angličtinu, anglicky neumí a nechtějí mluvit, přejde ta výřečnost i vás. Zaznamenala jsem snad jenom já, že se seminář jmenuje ANGLICKÁ KONVERZACE?

Včera jsem byla poprvé ve vědecké knihovně. A cítila jsem se jako opravdu velká chytrá holka. Půjčila jsem si knížku kvůli své seminární práci do společnosko-vědního semináře. Přes víkend musím vytvořit dotazník, který chci dát spolužákům mé sestry a jejich rodičům. Doufám, že se mi to podaří a budu mít úspěch. Víte o tom, že podle statistik vidělo 13ti leté dítě v televizi 52 tisíc vražd, znásilnění a jiných násilných činů? Slušné číslo.

Přes týden jsem ve výplňkových hodinách pracovala na soutěži Šumná Ostrava, kterou máme povinně vytvořit do dějepisného semináře. Mám na vás malou otázku. Neznáte nějaký kvalitní zdroj, kde bych mohla najít informace o znacích zemí Rakousko-Uherska? Děkuji za případné tipy.

Tento víkend dokončuju svou čtyř-týdenní detoxikační kůru. Nicméně od pondělí nehodlám začít jíst, tak jak jsem se stravovala předtím. Ta dieta mi pomohla se na potraviny dívat úplně jinak, navíc jsem díky krevní skupině zjistila problémové potraviny, které nejsou dobré pro můj organismus. A pravděpodobně v nejbližší době začnu s vegetariánskou stravou. A jsem na sebe vážně pyšná, protože konečně v tom vidím, to co ostatní, a vím, proč si za tím jít.

Dneska jsem se koukala na první díl třetí série The Vampire Diaries. Popravdě mě ta linka ohledně tvoření hybridů vůbec nezaujala, ale uvidím, možná se z toho něco vyklube. Jsem nadšená ze vztahu Caroline a Tylera, jen doufám, že to nebude až tak složité, jak to po prvním dílu vypadá. Bylo určitě zajímavé sledovat zlého Stefana, ale nezáleží, jak hrozným lumpem bude, nakonci dne to pořád je ten starý citlivý Stefan, který dělá vše kvůli své rodině a lásce. A tak to má být.

Už jenom čtyři dny, ding dong, ping pong.

Class Photos

16. september 2011 at 17:42 | Adelle |  glee
Vždycky jsem záviděla ročenky, které se pravidelně objevovaly v amerických filmech a seriálech. I když u nás se také každý rok fotí, nikdy se z toho nedělá taková sláva. A proto mě fotky ke třetí serii Glee hrozně nadchly. Hrozně mě pobavila póza Brittany a trenérky Zrůdné. Líbí se mi Finnův 'pohled do budoucnosti', Mercedesin zamilovaný úsměv, znuděný vzdech Santany, můzou políbený Kurt, andělsky nebezpečný úsměv Quin, soustředěný výraz Rachel, bůhví na co myslící Puck, k tanci vždy připravený Mike, odevzdaný pohled Artieho, veselá Tina a Sue, která se tváří jako Sue. Dobrá práce studio FOX, moc dobrá práce.

When she left me speechless.

11. september 2011 at 11:34 | Adelle |  lea michele
I když už mám o Lee samostatný blog, nemůžu si pomoc a musím tyto fotky přidat i sem. Lea se tento víkend zapojovala do akce Fashion Week v New Yorku, s čímž se ruku v ruce nesou také krásné fotky Ley v krásném oblečení. A to by nebyla ona, kdyby už tak krásné róby nedoplnila o svůj šarm a okouzlující úsměv.

Who told you're allow to rain on my parade.

10. september 2011 at 21:24 | Adelle |  diary
Tak máme za sebou první školní týden. A ačkoliv vše proběhlo v klidu, jsem poměrně vyčerpaná. Vzhledem k tomu, že jsem o prázdninách chodila spávat po půlnoci a vstávala kolem deváté či desáté ráno, měla jsem opravdu velký problém vyškrábat se z postele v pět hodin čtyřikrát týdně, když jsem navíc nikdy nemohla usnout. Ale tělo už si pomalu začíná zvykat, tak snad už to nebude tak hrozné.

Vždycky se mi líbí, jak jsou na začátku roku učitelé strašně ohleduplní a uvědomují si, že máme hromadu výdajů, a nechtějí nás příliš zatěžovat z finanční stránky. A tak jsem ve čtvrtek utratila pouhých dva a půl tisíce za učebnice. Ať žije české školství.
Do pátku jsme si museli pořídit nové učebnice do francouzštiny, jinak hrozil velký test. Někteří ale kvůli škole neměli čas si je zajet koupit. A tak jsem se nabídla, že tam zajedu a hromadně je koupím. A tak jsem se z centra 45 minut tahala s osmi učebnicemi, osmi pracovními sešity a osmi příručkami. Schválně jsem si to doma pak zvážila. Vyšlo mi 7kg. Můžete mě příště upozornit, že nemám nabízet pomoc svým neohleduplným spolužákům?

Všimly jste si změny designu? Přišla na mě nějaká nostalgie, a tak jsem si chtěla připomenout svoji návštěvu Londýna. Výstižněji jsem to neuměla popsat, a tak jsem použila větu z písničky oslavující New York. Who cares...

Letos v březnu možná pojedu se školou na zájezd do Paříže s návštěvou Štrasburku a Remeše. Nemusím zdůrazňovat, že skáču dva metry vysoko jenom při té představě, že?

Do společensko-vědního semináře musím do konce listopadu vytvořit seminární práci. Jako téma jsem si vybrala 'Brutalita v médiích'. Chtěla bych se zaměřit na jejich vliv na psychiku a vývoj dětí. A navíc se mi to hodí na přijímačky na vysokou u oboru 'Mediální studia a žurnalistika' v kombinaci s 'mezinárnodními vztahy' nebo 'psychologií'. Že bych se konečně začala profilovat? Jupijou.

V úterý mi začíná italština. Nakonec jsem to nechala být a nepřihlašovala se do těch pokročilejších. Budu normálně pokračovat se svou skupinou, to mi stačí. Akorát se bojím, že se mi tam teď bude kromě francouzštiny plést i latina, kterou letost začínám. No uvidíme.

Když jsem si psala tento týden do diáře všechny povinosti, zjistila jsem, že se mi vůbec nelíbí. Ten diář. Proto jsem se rozhodla, že pro příští rok do něj více zainvestuju a pořídím si nějaký pěkný, s obrázky, se zajímavým designem. Neznáte nějakou dobrou prodejnu, ať už na internetu nebo jako kamnenný obchod, kde bych si mohla najít svůj vysněný diář? Všechny nápady vítány. :)

To bude asi vše, Adelle

Photogallery #17 [Flowers like Keira Knightley]

10. september 2011 at 21:01 | Adelle |  photogallery
Když jsem zahlédla tyto fotky, úplně jsem oněmněla! Keira na nich vypadá božsky! Šaty nemají chybu, miluju květinové vzory, střih je jako ulitý pro její postavu. A ty její vlasy! Strašně se mi tento styl účesu líbí, ale ne každmu sluší. (Jako třeba mi.) No, Keira mi znovu ukázala, proč mám její styl tolik ráda.

Cory Monteith Quotaion #2

10. september 2011 at 20:54 | Adelle |  quotation
About Lea Michele
"I think Lea dresses herself incredibly well. She takes chances as well.. I think she's really well dressed."

Stop Crying Your Heart Out

9. september 2011 at 20:52 | Adelle |  other
I will never forget.
Hold up... hold on... don't be scared
You'll never change what's been and gone
May your smile (may your smile) shine on (shine on)
Don't be scared (don't be scared)
Your destiny may keep you warm

'Cause all of the stars have faded away
Just try not to worry, you'll see them someday
Take what you need and be on your way
And stop crying your heart out

Get up (get up) come on (come on)
Why you scared? (I'm not afraid...)
You'll never change what's been and gone

'Cause all of the stars have faded away
Just try not to worry, you'll see them someday
Take what you need and be on your way
And stop crying your heart out

'Cause all of the stars have faded away
Just try not to worry, you'll see them someday
Just take what you need and be on your way
And stop crying your heart out

We're all of the stars
We're fading away
Just try not to worry, you'll see us someday
Just take what you need and be on your way
And stop crying your heart out

Stop crying your heart out
Stop crying your heart out
Stop crying your heart out...

This is start of something new.

3. september 2011 at 12:52 | Adelle |  diary
I když mám tolik věcí, se kterými se chci podělit, nevím jak začít. Podívaly jste se do kalendáře? Vidím dobře? 3.září? Děláte si srandu, že?

Když jsem jsem si ve středu večer přečetla svůj rozvrh, myslela jsem, že je to jen špatný vtip. Ve čtvrtek už pak byly rozděleny i semináře a všechno bylo oficiální. Čtyříkrát do týdne budu chodit do školy na 7 hodin a dvakrát se vrátím až o půl páté. V úterky navíc budu mít italštinu, takže ráno vyjdu o půl sedmé, ze školy poběžím do italštiny a večer přijdu o půl sedmé domů. To bude velmi příjemný den.

Máte-li pocit, že se jedná o stěžování, jste na omylu. Už si nestěžuju, nemám sílu ani brečet, ale můžu se pořád jenom smát. Aspoň, že budu z většiny dělat to, co mě baví. Nejvíce se těším na seminář moderních dějin a anglickou konverzaci. Byl tam problém s učitelem, dostali jsme profesorku, která je špatná, a ne tu naši skvělou, takže jsem se nepovinně zapsala i na druhou onverzaci. Což znamená, že budu mít sedm hodin angličtiny týdně. To je docela slušné.

Už jsem se zmínila, že máme naprosto neschopného třídního? Nic neumí zařídit, všechno si musíme zjišťovat sami (čili já) a vůbec nás nemá rád. Kdyby nás aspoň neučil tak důležitý maturitní předmět jako je čeština.

Nevydržela jsem déle odolávat úžasnosti Lei Michele a založila jsem si konečně vysněný blog o ní. Kdyby někdo z vás měl náhodou zájem, najdete mě na adrese michele-lea.blog.cz.

Empire State Of Mind, Glee version

3. september 2011 at 11:43 | Adelle |  songs
Jedno z mých nejoblíbenějších vystoupení v Glee, ačkoliv v originále tolik tu písničku nemusím.