Why don't you just come out of the closet?

17. november 2011 at 20:20 | Adelle |  diary
Nesnáším ten moment, kdy se rozhodnu napsat článek s pocitem, že toho mám tolik, ale nevím, jak začít.

Důvod proč píšu je ten, že na mě přišla nálada nedělního večera, který mám většinou spojen s vyléváním si svých přihlouplých komentářů na blog. Když se tak zamyslím, tak nemám ráda volno takhle v průběhu týdne. Ano, je příjemné si vydechnout a pospat si o trochu dýl. Jsem pak ale po zbytek týdne naprosto nepoužitelná a vytrhnutá ze svého režimu. Ano, kdyby se mi ke čtvrtku přidal i pátek, tak bych si nestěžovala. Ale takhle.

Od pondělí se úspěšně každé ráno dusím a mrznu na autobusové zastávce. Už zase řádí ten smog. A Moravskoslezský kraj je na tom opět nejhůře. Normálně mi ta situace u nás nepřijde nijak výrazná, ale když mi v pondělí ujel autobus, protože jsem nepřečetla jeho číslo, a na přechodu mě málem zajelo auto, jelikož jsme se neviděli, tak jsem si řekla, že je asi něco špatně.

Deprese z počasí se u mě střídá s depresí ze školy, takže se prakticky nic nezměnilo. Jen teď přibyla naprostá zoufalost. A to z neschopnosti mých spolužáků ze společensko-vědního semináře. Stačilo se pouze dohodnout a mohli jsme naši seminární práci odevzdat až po Vánocích. Ale to bych po těch lidech asi chtěla až moc.

Naprostým překvapením pro mě bylo zjištění, že si všichni mí učitelé po dvou a půl letech už pamatují moje jméno. Že by konečně zaznamenali existenci slečny, která skoro jako jediná dává pozor a dělá si zápisy? No bravo.

Teď bych snad už konečně mohla začít se seriálovým koutkem. I když tady vlastně ani nemám co říct. Viděla jsem totiž pouze Glee, nové epizody Ringer, Hart of Dixie a New Girl mi stále úspěšně unikají. Už ani chybějící epizody nepočítám a jenom se těším na vánoční prázdniny a víkend po napsání mé seminární práce. Vrátím-li se ke Glee, tak musím říct, že jsem z nové epizody unešená. Snad ještě víc než z té minulé. Ano, je to všechno komplikované a úplně jinak než jsem chtěla, ale pořád to je má nejoblíbenější show. Nechápu, proč se všichni začali pouštět do Coryho kvůli chování Finna. Za prvé, je to jenom televizní show a postava. On za to, co tam říká a dělá, nemůže. Za druhé, Santana se celé dvě série naváží do někoho z New Direction a tahá na ně tu nejhorší špínu. To všem připadá strašně roztomilé a vtipné. Když pak ale jednou ona dostane něco na oplátku za své chování, je všechno špatně. Ano, byla to osobní věc (Její chování na veřejnosti samozřejmě vůbec nic nenaznačovalo.) a možná to od Finna byla rána pod pás, ale proboha. Nadávat za to hercům je nesmysl. Tohle nejsou fanoušci, ale hloupí fanatici, kteřé jenom chtějí něčí život udělat mizerným.

Zabředla jsem do špatných vod a zase se rozčílila. Chování některých lidí prostě nepochopím. Zpět ale k zábavnějším věcem. Včera, vlastně dnes, jsem byla na půlnoční premiéře Breaking Dawn Part 1. A byla jsem nadšená. Zase se našlo velké množství vtipných momentů, romatických chvil i pěkně napínavých a bojových scén. Opravdu se mi líbily Belliny svatební šaty, jednoduché, elegantní a strašně šik. Musím přiznat, že Kristen byla velice přesvědčivá, scény během Belliného těhotenství byly až hororové. Hlavně její vyhublá tvář a tělo. A co zaujalo asi nejvíce, je perfektní ukončení první části. Rudé oči mě ještě dnes vzbudily ze spánku.

Konečně se mi podařilo se podívat na originální filmovou verzi West Side Story. Moc se mi líbila. Je to krásný, romatický a velice dojemný příběh se skvělými melodiemi a úžasnými tanečními výkony. Těšila jsem se jako malé dítě, hlavně na píseň 'America'. Ale musím přiznat, že jsem byla lehce zklamaná. I když, jak se to vezme. Prostě mi přišly všechny Glee verze písniček lepší. Možná za to může fakt, že jsem nejdříve slyšela jejich podání a potom až originál, ale mám pocit, jakoby se v Glee do toho více opřeli. No to ale nemění můj názor, že se jedná o pěknou klasiku. Doporučuju.

Myslím, že jsem toho napsala až až, vezmu-li v potaz časovou vytíženost.
Je čas udělat pápá. Adelle
 


Comments

1 valleria valleria | Web | 18. november 2011 at 15:24 | React

Naprosto tě chápu, já si teď volno mám i dnes, ale znám ten pocit nepoužitelnosti, a dělat pak něco ještě do školy? to je hrozné. Počasí přešlo do stádia, kdy už to nesnáším, zima, fuj! O škole mi ani nemluv,mám dojem, že jsem naprosto neschopná a naprosto nic nezvládám.
A nepůjde to ještě domluvit zpětně? Když profesora/ku poprosíte, kdybyste se teda ještě domluvili, mohla by to ještě odložit :)
S Glee naprosto souhlasím (mimo tu část, že se ti líbila víc než ta minulá - ne že bych nesouhlasila, jen to nemám v hlavě urovnané :)) Někteří fanoušci jsou vážně hrozní a mě to vždy úplně kazí požitek ze seriálů. Dřív mě to štvalo hodně, neboť jsem sledovala jen situaci v Bones, ale pak mě zas uklidnilo, že k tomu dochází všude, což nemyslím tak, že by to bylo dobře, ale vážně musím zapracovat nad tím, abych nečetla ničí názory, recenze a podobně - na nic! :D
Fanouškem Twilight jsem nikdy nebyla, takže z dalšího dílu asi nebudu vůbec nadšená, jdu na něj to ano, ale je to spíš o tom být s kámoškami než prožít si film :D ale co já vlastně vím, třeba to bude dobré, že?

2 Kelly Kelly | Web | 23. november 2011 at 23:24 | React

Nedělní večer, psaní článku na blog, to zní povědomě, připomíná mi to střední :)
Mně třeba volno uprostřed týdne moc nevadí, ale pak to mám všechno posunuté, to taky není fajn, přijdu si jak největší idiot :D
Tak to muselo být drsný. Počasí se mi teď moc nelíbí, už začíná být vlezlá zima, a když je zima bez sněhu, to je ještě horší.
Vím, co myslíš. Jsem ráda, že teď už jsem mezi lidmi, kteří jsou vesměs aktivní, protože o ten obor mají opravdu zájem...
Asi je to důvod k radosti, i když taky poněkud smutné, že až po dvou letech. Beru to, že na škole je hodně studentů, ale i tak :(
Ke Glee, už jsem celkem zuřila na Twitteru, Santana je prostě mrcha, ale protože je to holka, tak ji všichni budou litovat... A teď ta facka, no to už na mě bylo moc. Sue už je svou nenávistí taky protivná. Ale jak jsem teď psala, na příští epizodu se těším, snad bude klidnější a víc glee-like.
To je špatný, ale jsem fakt jediná, kdo ještě neviděl BD :( měla bych se na to podívat. Už jsem dostala od dvou kamarádek zprávu, obě zmínily šílené titulky - idiom "cold feet" - přišel jsem ti zkontrolovat nohy, nebo jak to bylo, to je hrůza, v oficiálních titulkách by si takovouto botu rozhodně neměli dovolit.
WSS závidím, pořád se k tomu nemůžu dokopat :( a zjistila jsem, že je celkem těžké najít filmy v angličtině ke stažení, pokud člověk nepočítá torrenty.
Ať to jde ve škole od ruky a pevné nervy :)

3 Piperka Piperka | Web | 1. december 2011 at 19:58 | React

My jsme v pátek 18. volno měli, takže jsem vytržená nebyla, ale chápu, že to musí být fakt na nic...:( vždycky, když se něco takovýhleho děje, nějakej svátek a my máme volno jeden den a další musíme zas jít, tak to stojí za prd. Společenskovědní seminář? Tak ten doufám, že budu mít příští rok, jsem na to zvědavá:) a naše anglická konverzace? Ta jde pěkně rychle do kopru, protože příští tejden nám už po čtvrtý odpadá a docela dost mě to mrzí:-(
Ten smog byl fakt děsnej, a nejděsnější na tom je, že u vás na Moravě to bylo ještě horší, já jsem jeden večer šla domů, už byla tma a já normálně neviděla na pět metrů... bylo to jak z hororu! Teď už je to naštěstí docela v pohodě, ale s autobusem jsem jednou málem dopadla stejně.
Jinak teda ale držím palce se seminárkou, samozřejmě. A závidím ti půlnoční premiéru BD, taky jsem chtěla, ale nechtělo se mi samotný, už neznám takový magory, kteří by na to šli se mnou o půlnoci:D ale stejně, byly sme další den a fakt jsem se bavila, až mě to překvapilo, bylo to super a Bellino těhotenství fakt vymakaný;) no a ty červený oči na závěr, psycho!:) No já Glee moc nedám, ale souhlasím s tebou, že prostě nadávat hercovi na to, co udělala jeho postava, to je fakt ujetý, totálně... on za to přece nemůže! A navíc je to jen seriál.
West Side Story už jsem viděla hrozně dávno, před několika lety, ale doteď si to pamatuju, je to vážně krásný muzikál:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.