You look magical and amazing, but I don't understand what you're saying.

6. november 2011 at 19:01 | Adelle |  diary
Tak jsem se rozhodla napsat další článek nezvykle brzy. To jen ale abych vás informovala, že se úspěšně dostávám ze své deprese a krize.

Částečně za to může nová epizoda Glee. (Konečně.) Moc se mi líbilo Finnovo chování. Nejsem nadšená z přechodu Santany a Brittany, ale musím uznat, že jsou sakra dobré a moc jim to s Mercedes sluší. A ačkoliv to byla moc pěkná epizoda, všechny mé buňky v těle odpočítávají poslední dny, hodiny a minuty do další epizody. Ano, poučila jsem se z minule a už nemám taková obrovská očekávání, ale do prčic. I kdyby celá epizoda měla stát za nic, tak tam bude ta jedna scéna, která ji udělá magickou. Navíc bychom měli být svědky parádní verze West Side Story, do které se zapojí skoro celý Glee cast. Těším se, těším.

Když už jsem u těch seriálů, tak bych měla zmínit, že jsem neodolala a podívala se na první díl sedmé řady Bones. (Fakt, že mi chybí celá pátá a šestá série přehlédněte stejně jako já.) A byla jsem nadšená. Takové pěkné scény, vtipné, dramatické a dechberoucí. Takhle se to dělá. Myslím, že od scénaristů a režisérů Bones by se měli všichni ostatní učit. Nezklamali, předčili naše očekávání a vytvořili parání epizodu. Co dodat? Snad jen - 'She's having the baby so the next generation will have someone to make them feel dumb.'

Ostatí seriály jsem zatím pustila k vodě. Netěší mě to, ráda bych vše dohnala, ale evidentně to není v mých silách. Vánoční prázdniny vše jistí.
Mám za sebou také první pracovní týden. Úspěšně. Nemám si, díky Bohu, nač stěžovat. Jsou tam příjemní lidé se skvělým smyslem pro humor. Jen si připadám lehce dětinsky, když si jako jediná o pauze nezapálím. Co se týče mé pracovní náplně, nabízím stálým zákazníkům T-Mobilu internet v mobilu na jeden měsíc zcela zdarma. Pro mladé lidi dárek z nebe, pro starší generaci zbytečná zátěž navíc. Ti se většinou ani neštití vám do monitorovaného hovoru nadávat. Ale někdy se zase najdou ti, kteří slušně poděkují nebo si dokonce službu vyzkouší kvůli tomu, že jste jim sympatičtí.

Začínám se vyhrabávat i ze své školní krize. Učení sice stále zanedbávám, nevěnuju tomu tolik času, kolik bych si představovala. Důležité ale je, že i to málo nese ovoce. Chemie je sice stále na bodu mrazu, ale kolonka pro zeměpis, angličtinu, francouzštinu, fyziku i biologii se jedničkovatí. Díky Bohu.

Myslím, že jsem zmínila, že se chystám na festival vysokých škol v Brně, že? Byla jsem velmi natěšená a po právu. Dozveděla jsem se dostatek potřebných informací, přinesla si asi deset kilo letáčků a ujasnila si několik věcí - Erasmus je skvělá věc a jednou bych se taky chtěla zapojit; Olomouc je mé (vysněné) budoucí vysokoškolské město; studium v Kanadě přece jenom není tak nereálná věc; nejžádanější au-pair služby jsou v Austrálii, Francii a Itálii a do jedné z těchto zemí po studiu snad poputují i mé kufry. Budou-li se vám mé sny a plány zdá velice sebevědomé, přeceněné a přehnané, tak vězte, že máte naprostou pravdu. Ale kdybych je neměla, tak ani zdaleka nejsem tam, kde jsem.

Zamilovala jsem se do písniček z muzikálu West Side Story. Ano mysím tím Glee přepracování. Ano už jsem to jednou zmiňovala. A ano, zmíním to znovu. Opravdu vám doporučuji si je aspoň poslechnout (pravděpodobně je časem přidám i sem), protože výkony všech zpěváků jsou neuvěřitelné. Nejvíce mě zaujala písnička 'A Boy Like That' nazpívaná Leou Michele a Nayou Riverou. Obě to zazpávaly božsky, hlavně mě tedy oslnila Lea. Věděla jsem, že je skvělá zpěvačka a stejně mě ty její výšky strašně překvapily a běhal mi mráz po zádech. Těším se na zpracování samotného muzikálu v Glee.

Možná bych ještě mohla zmínit neuvěřitelný úspěch českých tenistek nan finále Fed Cupu tento víkend v Moskvě. Všechno se rozhodovalo až v posledním zápase a byly to nervy až do konce. Tedy aspoň pro mě. To, že jsem obrovský fanoušek tenisu, už o mě přece víte.

17.listopadu se koná půlnoční premiéra první části čtvrtého dílu upírské ságy Breaking Dawn. Asi před třemi lety bych byla nadšenější než jsem teď, ale stejně se těším. Přece jenom jsem tím více než rok žila. A to, že se jedná o velmi poutavé knihy, jim musím nechat. Filmy možná nedosahují oscarových kvalit, ale stejně. No myslím, že mi rozumíte, ne? Každý má svou závislost. (Kdyby jen jednu.)

Už asi nemám, co bych řekla. Doufám, že článek působí více optimisticky než ten minulý.
Adelle
 


Comments

1 Kelly Kelly | Web | 6. november 2011 at 21:31 | React

To si piš, že na mě článek působí optimističtěji než minule. A jsem jedině ráda!
K nové epizodě Glee. Z Roryho moc nadšená nejsem, zatím mě nezaujal. Neříkám, že se to nemůže změnit. Finnovo chování bylo pěkné. Že Santana je bitch a Brittany idiot, to víme už dlouho. Nic proti Blainovi, Last Friday Night byla božská, ale sakra, dejte už sólo Rachel. Už mě to přestává bavit čekat, až bude zpívat.
Sedmá série Bones začala naprosto úžasně, celý díl jsem byla neuvěřitelně nadšená a přišel mi hrozně krátký :D Ale myslím, že je třeba, abys viděla 5. a 6. sérii, nejde je jen tak přeskočit, jsou tam dost zásadní věci.
Upřímně, mobilní operátory, kteří mi volají kvůli tomu a tomu moc nemám ráda, nebaví mě to, zvlášť když vím, že si žádnou službu navíc nepořídím, protože by mi to naši neplatili.
Jsem ráda, že se ti ve škole daří, je to fajn :)
Deset kilo letáků, to mi něco připomíná xD doufám, že máš i nějakou pěknou propisku :D Moje je dosud nejoblíbenější z institutu tropů a subtropů :D Do Erasmu bych se taky ráda zapojila, nicméně bych preferovala anglicky mluvící zemi, což je trošku problém. Ale v Olomouci je stipendijní Merillův program, který nabízí studium na vysoké v USA, je to myslím na rok. Uvažuji, že se příští rok přihlásím. Studentská Olomouc je nádherná, jsem tu moc spokojená. Doufám, že se sem dostaneš a třeba si spolu někdy uděláme filmový/seriálový večer :)
Tenis mi nic neříká, ale jsem ráda, že jsou naše tenistky tak úspěšné. Přeci jen - národní hrdost.
BD už bude teď? Páni, to to uteklo. Jsem zvědavá. Popravdě měla jsem Twilight raději v době, než se kolem toho strhl takový povyk, ale co už. Ty knihy si ráda přečtu, dokonce raději v čj než aj, v aj se mi nelíbí, a co, že filmy jsou jaké jsou. Ne všechno je třeba natočit ve stylu, že vás z toho ještě po týdnu mrazí.

2 Kelly Kelly | Web | 6. november 2011 at 21:31 | React

Ooops, s tou délkou komentáře jsem to trochu přehnala...

3 valleria valleria | Web | 8. november 2011 at 19:48 | React

Do toho lepší nálado! :)
Co myslíš tím "poučila jsem se", z čeho? Jsem na ten dnešní díl zvědavá, jak to udělali. No, tak snad se ti jednou podaří prokousat se těmi dvěmi sériemi :) Spolužačka, kterou jsem na seriál přivedla, koukala včera a psala mi pak, jaká je to radost sledovat ten seriál, neptala jsem se, jestli má na mysli něco konkétního, ale pochopila jsem,že sdílí mé kladné názory. Já spoustu seriálu nestíhám přes týden, ale o víkendu si vždy aspoń na dvě tři epizody čas najdu :) což ovšem neznamená, že nejsem v něčem pozadu :D
Hm... škoda, že nemám T-mobile, třeba by ses mi taky dovolala :D
Já škole tento rok věnuji méně čas než by člověk ve čtvrtém ročníku měl, ale zatím jsou mé známky stále dobré - ha a právě jsem to zakřikla. Tvé plány mi nepřijdou přehnané, prostě máš představy o tom, co chceš a  to je dobře.
Já mám s těmihle muzikálovými písničkami trošku problém, i když hlasově jsou samozřejmě skvělé, většinou se mi moc nelíbí melodicky, ale třeba až to uvidím v seriálu a spojím si to s vystoupením, tak se mi dostanou pod kůži :)
Já jsem nikdy nebyla fanouškem té ságy, knihy jsem nečetla, takže ty nehodnotím, ale filmy mi přijdou spíš komické :D ale na nový díl s kámoškama jdeme, pobavit se x)) ne já to nikomu neberu, každý má své.

Ano zníš, krásně optimisicky, tak nechť ti to vydrž :)

4 Markéta Markéta | Web | 17. november 2011 at 17:02 | React

Vážně bych chtěla sledovat Glee i Bones, ale prostě nevím kdy. První řadu Bones jsem rozkoukala asi v září - 2 epizody - líbilo se mi to a od té doby nic...
Když už ses mě na blogu ptala na ty telenovely - ty bych měla také dokoukat. :-) Jenomže kdy... toť otázka.
"Jedničkovatí" to slovo se mi líbí, ale bohužel to o sobě říct nemůžu. A ve fyzice už vůbec ne. :D Ale gratuluju ti k výsledkům. :-)
Líbí se mi tvé plány o studiu a přeju ti, aby ti vyšly.
Fed Cup jsem sledovala a je opravdu neuvěřitelné, co naše holky předvedly. A doufám, že Petře forma vydrží co nejdéle a že se budeme brzy moci pyšnit jí jako světovou jedničkou.
Na Rozbřesk se zatím nijak nechystám. Moje posedlost ságou odešla tak rychle, jako přišla... Už když vyšlo Zatmění, tak mě to moc nechytalo. Chci to vidět, ale nějak nespěchám. :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.