March 2012

First the accident...

24. march 2012 at 11:59 | Adelle |  glee
... now the aftermatch

Snow White And The Huntsman (trailer)

24. march 2012 at 11:57 | Adelle |  movies, serials
Jak říkám, je tady přesněhurkováno. Pokud to budou ale stále jiné žánry a příběhy, nevadí mi to. :) A tak tady mám trailer na film s Kristen Stewart Snow White And The Huntsman, který vypadá velice zajímavě. Asi se na něj do kina nevypravím se sestrou, ale s kamarádkami určitě.

Mirror, Mirror (trailer)

22. march 2012 at 16:50 | Adelle |  movies, serials
Začínám mít pocit, že je tady lehce přesněhurkováno. Přesto ale tuto pohádku/komedii vítám, jelikož jsem se takhle při tarileru už dlouho nenasmála. Vypadá to jako velice slibné oživení současné tvorby (Je to samé drama, drama, horror, thriller, drama.) a už se nemůžu dočkat, až se na tento film vypravím se sestrou do kina.

The more people you love, the weaker you are.

17. march 2012 at 21:05 | Adelle |  diary
Tak se blíží konec mých prázdnin. Hrůza, jak rychle to uteklo. Hlavně druhá polovina, kdy bylo tak krásné počasí. Užívala jsem si sluníčka a teplých, jarních dnů. Ach, doufám, že se ty mrazy už nevrátí.

Když se ale zamyslím, tak jsem toho stihla poměrně dost. Tak nejdřív jsem viděla celou první sérii seriálu Game Of Thrones a úplně jsem se do něj zamilovala. Je to zase něco úplně jiného, jiní herci, jiný žánr, jiný příběh. Ale seriál má velký spád a je neuvěřitelně chytlavý. Mou nejoblíbenější postavou je Arya Stark, nejmladší dcera Eddarda Starka ze Zimohradu. Je sice malá, ale velice odvážná s dobrodružnou povahou. A hlavně čestná a někdy znechucená/smutná z těch nečestností, které se kolem ní dějou, i když tomu všemu možná úplně nerozumí. A v téhle věci se s ní ztotožňuju. Mojí další oblíbenou postavou je Daenerys, dcera draků, která pro sebe chce získat trůn, na který má právo. Je také velice odvážná, ale hlavně odolná a cílevědomá.

Dále jsem začala dokoukávat The Secret Circle. Viděla jsem pouze první dva díly a pak jsem seriál odložila s tím, že se mi až tak nezamlouvá. Náhodou jsem ale zavadila na internetu o nějaká videa a obrázky a tak mě to navadilo, že jsem si dostahovala všechny díly a jsem u čtvrtého. Ten byl velice děsivý, obecně se mi to ale líbí. Tak uvidíme, jak to půjde dál. A taky jsem stihla 5 dalších dílů páté série Bones. Pomalu, ale jistě.

Během první poloviny prázdnin jsem dočetla třetí díl ságy Stmívání Zatmění v angličtině. A zjistila jsem, že to je opravdu pěkný příběh, ale ta mánie mě už dávno opustila. Objevila jsem ale mánii novou, a to když jsem za dvě odpoledne přečetla první díl trilogie The Hunger Games. Jedná se o fantasy román pro mladé a opravdu se mi zalíbil. Všechno se tam vždy zběhně tak rychle, že než si to všechno stačíte urovnat, jste v polovině knihy. V pátek jdu navíc na filmové zpracování této knihy do kina, takže se těším jako malá holka.

Jedno odpoledne jsem věnovala přečtění Markétě Lazarové od Vladislava Vančury. Byl to boj, ale nakonec jsem to zvládla. Musela jsem si totiž připravit referát do češtiny na příští týden. Kniha to byla určitě zajímavá, ale její jazyk byl tak náročný, že jsem se do děje nemohla pořádně začíst. Ale pro referát mám splněno, takže.

Včera jsem ještě byla v knihkupectví, v Librexu měli zlatý víkend, který jde vždy ruku v ruce se slevami. A tak jsem si koupila druhý díl Hunger Games, (Protože číst dva dny v kuse knihu z notebooku není pro oči ani hlavu dobré. Mluvím z vlastní zkušenosti, ještě dva dny po dočtení jsem nemohla spát, jelikož se mi chtěla hlava rozpadnou na několik kusů.) učebnici do angličtiny na CAE zkoušky, anglický slovník pro sestru, dvě knihy Monster High na sestřiny narozeniny a Something Borrowed v angličtině. Vše jsem zakončila báječnou kávou. Úspěšný den, co říkáte?

Sice jsem se nenaučila všechny slovíčka do italštiny, třetí konjugaci v latině nemám dostatečně procvičenou (a ty předchozí také ne) a nepřepsala jsem si těch pět stran do češtiny, ale jinak považuju prázdniny za vydařené. Teď kdyby přišly nové díly všech mých seriálů (a že jich není málo) a budu spokojená.

Tak zatím,
Adelle

The Hunger Games by Suzanne Collins

16. march 2012 at 22:46 | Adelle |  books
Asi v prosinci loňského roku jsem se rozhodla, že musím načíst knihy do povinné četby k maturitě a že si tedy nebudu ke čtení vybírat nic svého, současného. A svůj slib porušila pouze anglickou verzí Stmívání od Stephenie Meyer. Vše se ale změnilo ve středu, kdy jsem neodolala nátlaku a stáhla si elektronickou verzi prvního dílu trilogie The Hunger Games. Bohužel nemám čtečku, takže po dvou dnech zírání do notebooku mé oči nevypadaly ani trochu zdravě a hlava se mi ještě dneska chtěla rozletět na střepy. Shrnout to ale můžu jednou větou. Stálo to za to.

The Hunger Games - Aréna Smrti
Suzanne Collins
překlad - Mgr. Zdík Dušek, PhD.
hl. postavy - Katniss, Peeta, Hurikán, Routa


Příběh se odehrává v troská Severní Ameriky, ve které se rozkládá země Panem s hlavním městem Kapitol. Země je rozdělela do dvanácti krajů, které jsou pořád přísně střeženy. Jednou ročně se v Kapitolu konají Hladové hry. Jedná se o soutěž, ve které mezi sebou bojuje 24 dětí (jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje) ve věku od 12ti do 18ti let o život. Tímto si Kapitol udržuje poslušnost všech občanů, hry také slouží jako jakýsi trest za odboj v minulosti, který byl krvavě potlačen.
Katniss se už ve svých 16ti letech stará o svou matku a mladší sestru, hledá potravu a obchoduje na černému trhu. Když je však její sestra vybrána, aby bojovala v Hladových hrách, příhlásí se jako dobrovolník místo ní. Společně s chlapcem Peetou odjíždí do kapitolu, aby se utkala se svými protivníky. Její úkol je prostý. Přežít.

Photogallery #23 [Game Of Thrones for Entertainment Weekly]

16. march 2012 at 21:25 | Adelle |  photogallery
Ou jé, už je 1.dubna?

The Hunger Games (trailer)

16. march 2012 at 21:17 | Adelle |  movies, serials
Knihu jsem přečetla za dvě odpoledne a teď už jen netrpělivě odpočítávám hodiny do příštího pátku, kdy se vydám do kina. Hunger Games se totiž staly mou novou, knižní i filmovou, závislostí. Teď kdyby z toho udělali ještě seriál. ;-)


Glee Season 1 - Top Ten Songs

14. march 2012 at 14:14 | Adelle |  glee
Pomalu ale jistě se u mě začínají projevovat silné abstinenční příznaky, jelikož mou diagnózou je závislost na Glee. A tak jsem se pokusila o nemožné - vytvoření žebříčku deseti podle mě nejlepší písní první série Glee. Původně jsem zamýšlela top ten zatím všech písní, ale vzdala jsem to ještě předtím, než jsem začala. A jak by vypadala vaše Top Ten?


The Vampire Diaries - Paleyfest 2012

13. march 2012 at 16:12 | Adelle |  videos
Nechápu, jak jsem mohla zapomnenout se podívat na video z panelu Vampire Diaries, když na něm byli všichni tak strašně vtipní a sladcí. Hrozně se mi líbila Julie Plec, která strašně pěkně popisala všechny ty zápletky ohledně milostného trojúhelníku mezi Stefanem, Elenou a Damonem. Ale nejrozkošnější byl Ian, když půjčovat Nině své sako. :)

Game Of Thrones

12. march 2012 at 22:39 | Adelle |  movies, serials
Když se mi začaly blížit prázdniny, rozhodla jsem se, že se podívám na nějaký nový seriál. Co taky jiného dělat, když venku pořád jenom prší nebo sněží, že? Kamarádka do mě už dlouho hučela ohledně toho jejího 'nejúžasnějšího seriálu všech dob'. A protože jsem dobrá kamarádka, seriál jsem si v sobotu večer stáhla. Dnes to jsou přesně tři dny mých prázdnin a já jsem viděla všech 10 hodinových dílů první série Game Of Thrones.

Jedná se o adaptaci první stejnojmenné knihy slavné fantasy série George R. R. Martina A Song of Ice and Fire. Už tedy z první věty je zřejmé, o jaký druh seriálu se jedná. Přesto to s fantasy prvky není vůbec přeháněné (Řekla bych, že dokonce naopak.), často jsou propojovány velice zajímavými zápletkami a dramatickými momenty. Velkolepé bojové scény jsou vyvažovány dechberoucími dialogy a celá show má velký spád. Chytne vás po prvním cliffhangeru první epizody a nepustí do samotného konce první série, který je opravdu překvapivý. Vadí-li vám ale krev, useknuté hlavy a nahota, raději se tomuto seriálu vyhněte, jelikož vše výše zmíněné se zobrazuje velice naturalisticky a ve velkých detailech.


Kontinent, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, začínají sužovat nepokoje. Všech Sedm království Západozemí - pletichářský jih, divoké východní krajiny i ledový sever ohraničený starobylou Zdí, která chrání království před pronikáním temnoty - je zmítáno bojem dvou mocných rodů na život a na smrt o nadvládu nad celou říší. Zemí otřásá zrada, chtíč, intriky a nadpřirozené síly. Krvavý boj o Železný trůn, post nejvyššího vládce Sedmi království, bude mít nepředvídatelné a dalekosáhlé důsledky... Výpravný seriál HBO Hra o trůny, podle bestsellerové fantasy ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, zachycuje soupeření o moc mezi králi a královnami, rytíři a odpadlíky, lháři a šlechtici. Na počátku požádá král Robert Baratheon, jehož žena Cersei pochází z rodu bohatých a bezohledných Lannisterů, lorda Eddarda Starka, aby přijel na jih a pomohl mu spravovat království poté, co záhadně skonal jeho pobočník. Zároveň trůn z východu ohrožuje dospívající princezna Daenerys s bratrem Viserysem, jejichž rod Targaryenů vládl Západozemí mnoho let předtím, než byl krvavě sesazen. A proslýchá se také, že se dějí podivné věci na hranicích, severně od Zdi, kam odjíždí Jon Snow, Nedův nemanželský syn, aby se stal členem bratrstva, jenž je zavázáno přísahou království chránit. (oficiální text distributora)

Nebudu tvrdit, že se jedná o oddychový seriál. Všechny díly jsou naplněný akcí, krutostí, intrikami, žárlivostí, ale také láskou, přátelstvím, oddaností a věrností. Jste-li ale fanouškem historických fantasy dramat, směle do toho. Jakmile si vás seriál jednou obmotá kolem prstu, už vás nepustí.


New Girl - Paleyfest 2012

9. march 2012 at 21:43 | Adelle |  videos
A když už jsme u toho Paleyfestu, přidávám také video z panelu nového seriálu New Girl. Bude-li se vám zdát ta černovlasá slečna velice podobná té v minulém článku, je to tím, že jsou sestry. Nejlepší chvílí z celého videa je vtipkování celého castu na účet Maxe Greenfielda a jeho postavy Schmidte.

Bones - Paleyfest 2012

9. march 2012 at 21:31 | Adelle |  videos
Dalším videem s podtitulem Paleyfest 2012 je panel seriálu Bones. Nebudu na sebe prozrazovat, že jsem za půl roku ještě nebyla schopna shlédnout všechny epizody, ale naopak vyzdvihnu, že je seriál mým oblíbeným a že miluju jeho hlavní postavy a jejich představitele. Především Demily.

Once Upon A Time - Paleyfest 2012

7. march 2012 at 17:33 | Adelle |  videos
Kdykoliv vidím podobná videa, objeví se u mě neuvěřitelná touha stát se součástí nějakého takového seriálu. Je totiž vždy velice zřejmé, že spolu všichni dobře vychází, mají se rádi, vtipkujou, zažívají úžasné věci na natáčení a ještě za to dostanou zaplaceno. ;-) Musí to být něco neuvěřitelného. A proto se tady postupně objeví více videí z Paleyfestu. Začneme seriálem Once Upon A Time, který se hned po prvním díle stal mou novou závislostí.

When the sunshine comes to town...

3. march 2012 at 21:21 | Adelle |  diary
Vždycky mám problém se začátkem článku. Nevím, jak zformulovat první větu, tudíž od jeho psaní většinou upustím úplně. A pak to vypadá, že nemám co psát. A vlastně to není daleko od pravdy.

Tři dny jsem byla mimo školu a mám pocit, že jsem prošvihla tři měsíce. V pátek jsem totiž zůstala doma, jelikož jsem byla velice unavená z dvoudenní historické konference a večerního koncertu skupiny Plastic People, jelikož tématem konference byla druhá kultura (neboli český underground) v 70. a 80. letech v Československu. Pořádalo ji občanské sdružení Pant, jehož spoluzakladateli jsou mí dva profesoři dějepisu Petr Šimíček a Jiří Sovadina. Během dvou dnů jsme měli možnost poznat mnoho zajímavých osobností, kteří se doslova podíleli na tvorbě moderních českých dějin, jako třeba Petrušku Šustrovou, Bohdana Holomníčka, Adama Drdu, Františka Stárka, Josefa Rauvolfa a mnoho dalších. Večer se pak konal kulturní večer. Vystoupil divadelní kroužek našeho gymplu s hrou mého profesorka češtiny, později divadlo Na tahu s hrou Václava Havla Vernisáž a koncert skupiny Hever a Vazelína a Plastic People of the Universe. :) Prostě to stálo za to.

Minulý týden jsem byla v divadle na hře Na Větrné Hůrce a bylo to naprosto úžasné. Skvěle provedené, zahrané. Sice jsem odešla s mokrým svetrem, jelikož se jim používaná voda na jevišti vymkla z rukou, ale jinak jsem si to užila. Další divadlo mě čeká zítra, jdu se sestrou, kamarádkou a jejím malým bratrem na Mikulášovy patálie. V hlavní roli Lexa v Comebacku. Těším se.

Dnes jsem dokončila všechny díly The Big Bang Theory. Jsem velice nadšená z toho, že se Leonard dává zpátky dohromady s Penny. Taky se mi líbí, jak se vyvíjí vztah Amy a Sheldona. A vůbec miluju Sheldona. Jeho postava je prostě skvělá, zábavná, vtipná, ale zároveň s ní velice soucítíte. Třeba když žádal Amy o to, aby byla oficiálně jeho přítelkyní. :)

Dnes jsem také stihla dokoukat všechny zmeškané díly New Girl a jsem nadšená. Sice nemám ráda Julii, ale naopak vztah Schmitze a Cece bude ještě zajímavý. A ne, stále nepřestávám shipovat Jess s Nickem. Jednoznačně dříve nebo později spolu skončí. A basta.

Byla jsem dnes na krásné, dlouhé procházce. Neodolala jsem slunečním paprskům a čerstvému vzduchu, vzala jsem si tenisky, sluneční brýle a hurá ven. Procházela jsem se různě po parcích, mezi domy, kolem rybníka. Po hodině jsem se chystala domů, ale potkala jsem svojí bývalou spolužačku, kterou jsem už neviděla roky. Tak jsme se zapovídaly, že jsem dorazila domů po více než dvou hodinách. Ale s úžasnou náladou.

Dnes jsem dělala spostu věcí, ale neudělala jsem vůbec nic do školy. Jak to všechno budu zítra dohánět, když jdu odpoledne do toho divadla, nevím. But who cares?

Už jenom týden a budu mít jarní prázdniny. A už jenom tři týdny a pojedu do Paříže. Už se nemůžu dočkat, až se budu procházet uličkami tohoto malebného města, popíjet kávu a užívat si krásného počasí. (Které určitě budu, mám ho totiž objednané!) A hrozně se těším na návštěvu čokoládovny ve Štrasburku.

No nic, budu končit s psaním a pokračovat ve snění.
Adelle

Touch The Sun, Debbi

3. march 2012 at 20:32 | Adelle |  songs
Velice pozitivní písnička pro završení veselého a SLUNEČNÉHO dne.