Game Of Thrones

12. march 2012 at 22:39 | Adelle |  movies, serials
Když se mi začaly blížit prázdniny, rozhodla jsem se, že se podívám na nějaký nový seriál. Co taky jiného dělat, když venku pořád jenom prší nebo sněží, že? Kamarádka do mě už dlouho hučela ohledně toho jejího 'nejúžasnějšího seriálu všech dob'. A protože jsem dobrá kamarádka, seriál jsem si v sobotu večer stáhla. Dnes to jsou přesně tři dny mých prázdnin a já jsem viděla všech 10 hodinových dílů první série Game Of Thrones.

Jedná se o adaptaci první stejnojmenné knihy slavné fantasy série George R. R. Martina A Song of Ice and Fire. Už tedy z první věty je zřejmé, o jaký druh seriálu se jedná. Přesto to s fantasy prvky není vůbec přeháněné (Řekla bych, že dokonce naopak.), často jsou propojovány velice zajímavými zápletkami a dramatickými momenty. Velkolepé bojové scény jsou vyvažovány dechberoucími dialogy a celá show má velký spád. Chytne vás po prvním cliffhangeru první epizody a nepustí do samotného konce první série, který je opravdu překvapivý. Vadí-li vám ale krev, useknuté hlavy a nahota, raději se tomuto seriálu vyhněte, jelikož vše výše zmíněné se zobrazuje velice naturalisticky a ve velkých detailech.


Kontinent, kde léta trvají desítky roků a zimy se mohou protáhnout na celý lidský život, začínají sužovat nepokoje. Všech Sedm království Západozemí - pletichářský jih, divoké východní krajiny i ledový sever ohraničený starobylou Zdí, která chrání království před pronikáním temnoty - je zmítáno bojem dvou mocných rodů na život a na smrt o nadvládu nad celou říší. Zemí otřásá zrada, chtíč, intriky a nadpřirozené síly. Krvavý boj o Železný trůn, post nejvyššího vládce Sedmi království, bude mít nepředvídatelné a dalekosáhlé důsledky... Výpravný seriál HBO Hra o trůny, podle bestsellerové fantasy ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, zachycuje soupeření o moc mezi králi a královnami, rytíři a odpadlíky, lháři a šlechtici. Na počátku požádá král Robert Baratheon, jehož žena Cersei pochází z rodu bohatých a bezohledných Lannisterů, lorda Eddarda Starka, aby přijel na jih a pomohl mu spravovat království poté, co záhadně skonal jeho pobočník. Zároveň trůn z východu ohrožuje dospívající princezna Daenerys s bratrem Viserysem, jejichž rod Targaryenů vládl Západozemí mnoho let předtím, než byl krvavě sesazen. A proslýchá se také, že se dějí podivné věci na hranicích, severně od Zdi, kam odjíždí Jon Snow, Nedův nemanželský syn, aby se stal členem bratrstva, jenž je zavázáno přísahou království chránit. (oficiální text distributora)

Nebudu tvrdit, že se jedná o oddychový seriál. Všechny díly jsou naplněný akcí, krutostí, intrikami, žárlivostí, ale také láskou, přátelstvím, oddaností a věrností. Jste-li ale fanouškem historických fantasy dramat, směle do toho. Jakmile si vás seriál jednou obmotá kolem prstu, už vás nepustí.

 


Comments

1 valleria valleria | Web | 14. march 2012 at 16:31 | React

Určitě to může být zajímavý seriál a zřejmě i kvalitní, ale já to zkoušela a opravdu se do toho pouštět dále radši nebudu, mám ráda takové ty "akční" "dechberoucí" scény a filmy, ale trochu jiného druhu. Navíc toho už mám hodně a ještě mi nějaké přibudou, kterou už mám dlouho naplánované :)

2 Kelly Kelly | Web | 17. march 2012 at 19:08 | React

K tomuto seriálu mě překvapivě přivedl táta. Líbí se mi, že je to opět něco jiného, že si nebere servítky, hlava sem, hlava tam...
Musím se na to dodívat :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.