The more people you love, the weaker you are.

17. march 2012 at 21:05 | Adelle |  diary
Tak se blíží konec mých prázdnin. Hrůza, jak rychle to uteklo. Hlavně druhá polovina, kdy bylo tak krásné počasí. Užívala jsem si sluníčka a teplých, jarních dnů. Ach, doufám, že se ty mrazy už nevrátí.

Když se ale zamyslím, tak jsem toho stihla poměrně dost. Tak nejdřív jsem viděla celou první sérii seriálu Game Of Thrones a úplně jsem se do něj zamilovala. Je to zase něco úplně jiného, jiní herci, jiný žánr, jiný příběh. Ale seriál má velký spád a je neuvěřitelně chytlavý. Mou nejoblíbenější postavou je Arya Stark, nejmladší dcera Eddarda Starka ze Zimohradu. Je sice malá, ale velice odvážná s dobrodružnou povahou. A hlavně čestná a někdy znechucená/smutná z těch nečestností, které se kolem ní dějou, i když tomu všemu možná úplně nerozumí. A v téhle věci se s ní ztotožňuju. Mojí další oblíbenou postavou je Daenerys, dcera draků, která pro sebe chce získat trůn, na který má právo. Je také velice odvážná, ale hlavně odolná a cílevědomá.

Dále jsem začala dokoukávat The Secret Circle. Viděla jsem pouze první dva díly a pak jsem seriál odložila s tím, že se mi až tak nezamlouvá. Náhodou jsem ale zavadila na internetu o nějaká videa a obrázky a tak mě to navadilo, že jsem si dostahovala všechny díly a jsem u čtvrtého. Ten byl velice děsivý, obecně se mi to ale líbí. Tak uvidíme, jak to půjde dál. A taky jsem stihla 5 dalších dílů páté série Bones. Pomalu, ale jistě.

Během první poloviny prázdnin jsem dočetla třetí díl ságy Stmívání Zatmění v angličtině. A zjistila jsem, že to je opravdu pěkný příběh, ale ta mánie mě už dávno opustila. Objevila jsem ale mánii novou, a to když jsem za dvě odpoledne přečetla první díl trilogie The Hunger Games. Jedná se o fantasy román pro mladé a opravdu se mi zalíbil. Všechno se tam vždy zběhně tak rychle, že než si to všechno stačíte urovnat, jste v polovině knihy. V pátek jdu navíc na filmové zpracování této knihy do kina, takže se těším jako malá holka.

Jedno odpoledne jsem věnovala přečtění Markétě Lazarové od Vladislava Vančury. Byl to boj, ale nakonec jsem to zvládla. Musela jsem si totiž připravit referát do češtiny na příští týden. Kniha to byla určitě zajímavá, ale její jazyk byl tak náročný, že jsem se do děje nemohla pořádně začíst. Ale pro referát mám splněno, takže.

Včera jsem ještě byla v knihkupectví, v Librexu měli zlatý víkend, který jde vždy ruku v ruce se slevami. A tak jsem si koupila druhý díl Hunger Games, (Protože číst dva dny v kuse knihu z notebooku není pro oči ani hlavu dobré. Mluvím z vlastní zkušenosti, ještě dva dny po dočtení jsem nemohla spát, jelikož se mi chtěla hlava rozpadnou na několik kusů.) učebnici do angličtiny na CAE zkoušky, anglický slovník pro sestru, dvě knihy Monster High na sestřiny narozeniny a Something Borrowed v angličtině. Vše jsem zakončila báječnou kávou. Úspěšný den, co říkáte?

Sice jsem se nenaučila všechny slovíčka do italštiny, třetí konjugaci v latině nemám dostatečně procvičenou (a ty předchozí také ne) a nepřepsala jsem si těch pět stran do češtiny, ale jinak považuju prázdniny za vydařené. Teď kdyby přišly nové díly všech mých seriálů (a že jich není málo) a budu spokojená.

Tak zatím,
Adelle
 


Comments

1 valleria valleria | Web | 17. march 2012 at 21:57 | React

Prázdniny vždy utíkají nejrychleji :D Hrůza, ale ty sis své očividně skvěle užila :)
Hunger games, jak jsem řekla, dávám si to na seznam. Ten nákup knih ti závidím! Až budu bohatší, koupím si jich plno... snad k tomu někdy dojde xD
Markétu Lazarovou si pletu s Maryšou, možná to bude znít divně, ale nejsem si jistá, jestli jsem četla obojí nebo jen Maryšu a Markétu znám z vyprávění z hodin literatury (respektive asi neznám, když si je pletu, že?) každopádně ti to nezávidím, protože, co vím, je, že tyhle české knížky jsou hrozně nudné!
Kávu už jsem asi měsíc neměla, abstinuji a hodlám se toho držet :)
Konju... co? :D Chtěla bych mít latiku a rétoriku...
Líbí se mi titulek článku, pravda :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.