When the sunshine comes to town...

3. march 2012 at 21:21 | Adelle |  diary
Vždycky mám problém se začátkem článku. Nevím, jak zformulovat první větu, tudíž od jeho psaní většinou upustím úplně. A pak to vypadá, že nemám co psát. A vlastně to není daleko od pravdy.

Tři dny jsem byla mimo školu a mám pocit, že jsem prošvihla tři měsíce. V pátek jsem totiž zůstala doma, jelikož jsem byla velice unavená z dvoudenní historické konference a večerního koncertu skupiny Plastic People, jelikož tématem konference byla druhá kultura (neboli český underground) v 70. a 80. letech v Československu. Pořádalo ji občanské sdružení Pant, jehož spoluzakladateli jsou mí dva profesoři dějepisu Petr Šimíček a Jiří Sovadina. Během dvou dnů jsme měli možnost poznat mnoho zajímavých osobností, kteří se doslova podíleli na tvorbě moderních českých dějin, jako třeba Petrušku Šustrovou, Bohdana Holomníčka, Adama Drdu, Františka Stárka, Josefa Rauvolfa a mnoho dalších. Večer se pak konal kulturní večer. Vystoupil divadelní kroužek našeho gymplu s hrou mého profesorka češtiny, později divadlo Na tahu s hrou Václava Havla Vernisáž a koncert skupiny Hever a Vazelína a Plastic People of the Universe. :) Prostě to stálo za to.

Minulý týden jsem byla v divadle na hře Na Větrné Hůrce a bylo to naprosto úžasné. Skvěle provedené, zahrané. Sice jsem odešla s mokrým svetrem, jelikož se jim používaná voda na jevišti vymkla z rukou, ale jinak jsem si to užila. Další divadlo mě čeká zítra, jdu se sestrou, kamarádkou a jejím malým bratrem na Mikulášovy patálie. V hlavní roli Lexa v Comebacku. Těším se.

Dnes jsem dokončila všechny díly The Big Bang Theory. Jsem velice nadšená z toho, že se Leonard dává zpátky dohromady s Penny. Taky se mi líbí, jak se vyvíjí vztah Amy a Sheldona. A vůbec miluju Sheldona. Jeho postava je prostě skvělá, zábavná, vtipná, ale zároveň s ní velice soucítíte. Třeba když žádal Amy o to, aby byla oficiálně jeho přítelkyní. :)

Dnes jsem také stihla dokoukat všechny zmeškané díly New Girl a jsem nadšená. Sice nemám ráda Julii, ale naopak vztah Schmitze a Cece bude ještě zajímavý. A ne, stále nepřestávám shipovat Jess s Nickem. Jednoznačně dříve nebo později spolu skončí. A basta.

Byla jsem dnes na krásné, dlouhé procházce. Neodolala jsem slunečním paprskům a čerstvému vzduchu, vzala jsem si tenisky, sluneční brýle a hurá ven. Procházela jsem se různě po parcích, mezi domy, kolem rybníka. Po hodině jsem se chystala domů, ale potkala jsem svojí bývalou spolužačku, kterou jsem už neviděla roky. Tak jsme se zapovídaly, že jsem dorazila domů po více než dvou hodinách. Ale s úžasnou náladou.

Dnes jsem dělala spostu věcí, ale neudělala jsem vůbec nic do školy. Jak to všechno budu zítra dohánět, když jdu odpoledne do toho divadla, nevím. But who cares?

Už jenom týden a budu mít jarní prázdniny. A už jenom tři týdny a pojedu do Paříže. Už se nemůžu dočkat, až se budu procházet uličkami tohoto malebného města, popíjet kávu a užívat si krásného počasí. (Které určitě budu, mám ho totiž objednané!) A hrozně se těším na návštěvu čokoládovny ve Štrasburku.

No nic, budu končit s psaním a pokračovat ve snění.
Adelle
 


Comments

1 Markéta Markéta | Web | 4. march 2012 at 9:07 | React

Stejný problém mívám s psaním i já :)
Konference musela být určitě zajímavá zkušenost, člověk aspoň vypadne z toho stereotypu ;-)
Docela jsi mě inspirovala podniknout taky nějakou první jarní procházku. Jsem vážně ráda, že už je konečně teplo. Miluju ten pocit, kdy po zimě můžeš odhodit tlusté oblečení a vyjít jen tak nalehko a obdivovat probouzející se přírodu. No dobře, na to oblečení nalehko si možná ještě počkám :D
Já už mám jarní prázdniny za sebou, bohužel. Hned bych si dala další. Doufám, že si je užiješ. Pojedeš někam?
Tu Francii ti v dobrém slova smyslu závidím. :-) Možná tedy sice pojedu v září, ale ještě se neví jistě, jestli ten zájezd bude nebo ne. Na naší škole holt jeden nikdy neví :D

2 valleria valleria | Web | 4. march 2012 at 9:35 | React

Páni, ty máš ale kulturní program :) Na Větrné Hůrce jsem nedávno dočetla, ráda bych viděla i film a divadelní inscenaci, musí to být skvělé. Z Leonarda a Penny tak nadšená nejsem, ale jak jsem byla na začátku v rozpacích z Amy a Sheldona, tak teď už jsem na správné vlně. Sheldona asi nejde nezbožńovat :) Včera bylo opravdu nádherně! Taková procházku byla skutečně na místě.
Já pátek sobotu naprosto proflákala xD takže jakoukoliv práci do školy mám, musím ji dělat dnes, ale nevadí, aspon jsem si užila dva dny volna :) tak se konečně i ty dočkáš prázdnin, nějaké plány? Ach, ta Paříž, to se máš.

3 valleria valleria | Web | 4. march 2012 at 9:43 | React

A při psaní jsem úplně zapomněla - design,  úžasné, tuhle fotku zbožňuji!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.