It's not the broken dreams that break us. It's the ones we don't dare to dream.

18. april 2012 at 19:42 | Adelle |  diary
Zdá se to jako věčnost, co jsem psala podobný článek tady na blog. A ona to věčnost opravdu je. Co už ale.

Pomalu se dostávám ze své 'pařížské deprese', kterou trpím od svého návratu z Francie. Dnešní slunečný den mi lehce pomohl, ale stupnice teploměru by se klidně mohla vyšplhat ještě víc. Tak krásně jako v Paříží tady ale nikdy nebude. Stále nemůžu zapomenout na ten moment, kdy jsem seděli na trávě před Sacré Coeur, pojídali jahody a užívali si jarního (skoro až letního) počasí. Sigh. Nebo když jsme pod Eiffelovkou jedli tu nejlepší palačinku na světě s čokoládou a banánem. Sob.

Když jsme, my výletníci, byli v krizi největší, slíbili jsme si, že budeme v takovém cestování pokračovat. A tak jsme si domluvili výlet do Říma na konci září. Zjistili jsme si levné ubytování, dopravu a napsali seznam míst, která chceme vidět. Teď už jen sehnat peníze a jedem!

Prosím, prosím, může už být léto? Takové ty letní večery, kdy jdete po prázdné ulici a užíváte si fakt, že nemusíte vstávat. Probuzení slunečními paprsky, meloun na snídani, poslouchání hudby na sluníčku, čtení ve stínu, letní šaty, žabky, klobouky, koupání, zelené stromy, křik radujících se dětí, čokoládová zmrzlina s čili, večery s kamarády a rodinou, Shakespearovské slavnosti. I can't wait.

Taky vám ta škola teď vůbec nedává smysl? Myslím, že mi přijde zbytečnější než obvykle. Normálně touhle dobou to všichni učitelé hrotí, ale teď se jedná pouze o slabý odvar. Ano, píšeme několik písemek denně, ale stále máme pořád nějaké akce, divadla, testování, návštěvy a podobně, takže prakticky na ty písemky ani nezbývá čas. Divné.

27.dubna nás ve škole svou návštěvou poctí Václav Klaus s první dámou, hejtman Moravskoslezského kraje se ženou a primátor Ostravy taktéž s manželkou. K tomu na každého minimálně 2 bodyguardi a 90 cynických studentů navrh. Jsem zvědavá, jak to nakonec tedy dopadne. Už týden připravujeme seznam vhodných dotazů, máme zakázáno mluvit o perech, globálním oteplování a Evropskou unii nejlépe také nezmiňovat. Ne, vůbec mi to nepřijde směšné.

V pondělí dělám nanečisto zkoušky z angličtiny a vůbec nevím, jak vlastně vypadají. Navíc budou na vyšší úroveň angličtiny, než mám, jelikož na moji se nepřihlásilo dostatek zájemců. To zas bude fraška.

Už něco přes týden přemýšlím o jedné věci. Uvažovala jsem o ní už dávno, pak jsem ji odsunula stranou, jelikož mi nepřišla dostatečně reálná. Teď ale pro ni přišel vhodný čas a já jsem pěkně nahlodaná. Jedná se o au-pair v USA. Zjišťovala jsem si informace přes Student Agency a vychází to opravdu výhodně, všechny podmínky splňuji, jen mi chybí reference. Ty bych si ale samozřejmě ještě stihla zajistit. A tak přemýšlím, jestli do toho jít po maturitě nebo až po bakaláři. Mamka do mě sice hustí, že to je daleko a že to je na moc dlouho a že si tady pak nebudu moci najt práci a podobně. To, že bych měla v úmyslu se už nikdy nevrátit, ji tedy radši ani neříkám.

Když nesním o USA, neodpočítávám dny do konce školního roku, nečtu nebo nedělám, že se učím, tak se koukám na seriály. Nové dva díly Glee snad nemám ani sílu komentovat. Některé momenty skvělé, jiné slabší. Netrpělivě čekám, s čím přijdou do konce třetí série.

Once Upon A Time se tuto neděli vrací po třech týdnech a já nemůžu být více nadšená. Opravdu jsem zvědavá, jak se to všechno dořeší, kolik toho odhalí do konce série a kolik si nechají na druhou. Jak to dopadne s Mary Margaret? A co měla znamenat ta Katryn na konci posledního dílu? Sakra, je už neděle?

V neděli totiž přijde také další díl Game Of Thrones, už čtvrtý druhé série. Ta show je prostě úžasná. Všechny ty postavy jsou velice jedinečné a dělají pozoruhodné věci, je tam tolik dějových linek a zápletek až z toho jde hlava kolem. A mám pocit, že 50 minut na jednu epizodu prostě nestačí. Jsem opravud ráda, že mě k tomuto seriálu má kamarádka přivedla. Stejně tak, jako většinu naší třídy. Opravdu jsem nevěděla, že by to mohlo bavit tolik odlišných typů lidí. Teď už se nás na další díl třepe devět.

U New Girl jsem pozadu o dvě epizody, stejně na tom jsem i s TVD. Chybí mi nová epizoda The Big Bang Theory, u té poslední jsem se pěkně nasmála. O víkendu jsem viděla šest dílů Hart Of Dixie a víc tu show milovat ani nemůžu. Atmosféra Alabamy a Bluebelle je tak kouzelná, že mi to léto chybí ještě víc. Jediný problém tady mám s páry. Je tu hlavní postava Zoe a tři úžasní chlapi. A já se nemůžu rozhodnout, se kterým ji chci vidět nejvíc. A tak vzdychám u každé scény.

O víkendu jdu konečně se sestrou do kina na Mirror, mirror a opravdu se těším. Škoda, že to hrají pouze s dabingem. A v pondělí a úterý má sestra přijímačky na víceletý gympl. Tak jí držte palečky.

Potřebuju si koupit předplatné do divadla na příští rok, pernamentku na Dream Factory, třetí díl Hunger Games, první díl Hry o trůny, žabky a nový obal na mobil. Nějací sponzoři?

Dnes jsem to opravdu přepískla. Zatím.
Adelle
 


Comments

1 valleria valleria | Web | 19. april 2012 at 21:35 | React

Tohle počasí je skutečně aprílové. Jůů, Řím, a můžu s váma? :D
Jo, jo, na léto se také neskutečně těším, konečně volno :D Škola mi nedává naprosto žádný smysl, nic neděláme, jen sedíme a čekám až zazvoní, aby mohlo zazvonit na novou hodinu a my provozovali to samé... a tohle musím přežít ještě týden, úžasné. Možná bych se radši i učila :D Divadla, akce a podobně? My byli někde vždy tak jednou dvakrát ročně maximálně, před Vánoci a v období maturit, a to to ještě byla ta nejhorší místa.
To bude jistě vzrušující :D u toho bych chtěla být.
Jak to myslíš zkoušky na nečisto? K čemu? Ale ty to určitě zvládneš ;)
K té aupair, určitě je to dobré kvůli zkušenostem, jazyku a penězům, ale asi bych do toho sama nešla hned. Pravdou je, že ještě koncem loňského roku (školního) jsem si byla jistá a tvrdila každému, že na výšku nechci, že se na to necítím. Pak jsem z ničeho nic  změnila názor, nevím co bylo tím impulzem, ale uvědomila jsem si, že to prostě musím zkusit a hlavně, že nejsem připravená na práci a takovéhle věci, a klidně to přiznám, vůbec se na takovou zodpovědnost necítím, ještě musím dospět /xD/ ale pokud ty se na to cítíš, proč to nezkusit?
Ten odstavec potom mě neskutečně pobavil... víš, proč xD Sestřičce palce držím ;)

2 Markéta Markéta | Web | 2. may 2012 at 22:48 | React

Jé, tak to budeme možná v Itálii ve stejnou dobu, ty budeš v Římě, já pojedu pouze na sever Itálie ;) To je ale náhoda! Každopádně si Řím užij, nevím jesti jsi tam už byla nebo nebo ne, ale každopádně je to překrásné město, hned bych jela znovu, co kdybys mě přibalila do kufru? :-))) Nee, asi budu zrovna jinde ;)
Teď jsi mě dokonale navnadila na léto. Na momentální počasí si sice nemůžu stěžovat, ale ta letní atmosféra zatím ještě chybí ;) Už aby to tu bylo!
To s au-pair není vůbec špatný nápad. Moje vzdálenější příbuzná takhle odjela do USA jako au-pair a dneska už tam 14 let žije, v červnu bude mít svatbu a čeká miminko ;) Moje 'teta' (není to ta pravá teta, ale víš snad, jak to myslím ;)) je zatím celá pryč z toho, že možná bude mít černé vnouče, jelikož budoucí manžel je černé pleti. ;) Myslím, že to určitě stojí za pokus, je tam tolik nových možností!
Jak dopadla sestra u přijímaček? :)
Vůbec mi nevadilo, že to bylo dlouhé, ráda čtu tvoje články ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.