August 2012

Life ruiners - Lea Michele

29. august 2012 at 21:05 | Adelle |  life ruiners
Never ending list of people who constantly ruin my life with their perfection
↳ Lea Michele

Research

29. august 2012 at 21:04 | Adelle |  other

Life ruiners - Benedict Cumberbatch

28. august 2012 at 21:07 | Adelle |  life ruiners
Never ending list of people who constantly ruin my life with their perfection
Benedict Cumberbatch


Christopher Tietjens x Valentine Wannop

27. august 2012 at 10:10 | Adelle |  other
Because I have a new ship. And I'm not even sorry.


2012/2013 TV Shows List

25. august 2012 at 20:59 | Adelle |  movies, serials
Inspirovaná zajímavým článkem Patty jsem se rozhodla vytvořit si vlastní seznam všech seriálů, které hodlám v nadcházející sezóně sledovat. Vynechám pouze seriály nové, dokončené nebo nedokoukané (ty, u kterých ještě nejsem tak daleko, abych na podzim mohla sledovat aktuální sérii). Je mi jasné, že se to nikomu číst nechce, ale pro mé vlastní dobro si tento dlouhý článek vytvořím. :) V seřazení nehledejte hlubší význam, hodnocení a sestavování žebříčků se vyhýbám.

Glee (2009)
vychází - 13.září (čtvrtá série)


Musím se přiznat, že Glee je můj seriál číslo jedna. I když vím, že ty zápletky nejsou nic moc a některé ty postavy jsou velice čitelné, má to pro mě určité kouzlo. Navíc se jedná o bandu až neuvěřitelně talentovaných lidí, kteří mě každou epizodu ohromují svými hereckými i pěveckými výkony. Také se mi líbí, že se tvůrci nebojí zavést řeč na důležitá témata.

Na podzim se začne vysílat už čtvrtá série, která má být plná změn, jelikož se děj bude částečně odehrávat v New Yorku a částečně v Ohio. Těším se na nové postavy, nové písničky, nové zápletky, ale hlavně na staré dobré tváře.

Deal with it.

25. august 2012 at 15:26 | Adelle |  other

Sherlock

25. august 2012 at 12:04 | Adelle |  movies, serials
Už se déle než týden pohybuju ve stavu naprosté závislosti, která se mění na nezdravou posedlost. Tím si ale vyvažuju stavy naprosté zoufalosti z blížící se školy a zkoušek z autoškoly. A nejedná se o nic jiného než o závislost na Sherlockovi.

Mluvím o té britské verzi stanice BBC v hlavní roli s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem. Klasické příběhy podle sira Arthura Conana Doyla jsou zasazeny do moderního Londýna a i Sherlock využívá moderní techniky a postupů. Přesto tam ale najdete všechny věci, které jsou pro Sherlocka charakteristické - hra na housle, láska k jediné ženě, závislost (v tomto případě na nikotinu) a přátelství na život a na smrt. Co je na tom ale nejúžasnější, že to všechno hrozně funguje a po prvních deseti minutách koukáte se zatajeným dechem a otevřenou pusou (jde-li to obojí najednou). Jedinou nevýhodu vidím v tom, že po dvou sériích existuje pouze 6 dílů, a i když má každý hodinu a půl, je to ukrutně málo.

Nejslavnější detektiv světa se vrací. Z produkce britské BBC a v podání scénáristů Stevena Moffata a Marka Gattise, kteří už dříve spolupracovali na kultovním seriálu Doctor Who, přichází zcela nový pohled na klasická detektivní dobrodružství kriminalistického génia Sherlocka Holmese a jeho věrného přítele a kronikáře doktora Johna Watsona. (edna.cz)

Máte-li rádi detektivní příběhy, Sherlocka Holmese, Londýn, dechberou zápletky, komické situace a přátelství na život a na smrt, je to přesně volba pro vás.

Photogallery #28 [Benedict Cumberbatch]

25. august 2012 at 11:14 | Adelle |  photogallery
Tohle je v podstatě jediný důvod, proč jsem stále naživu. Ten jeho úsměv, ty oči, sarkastický smysl pro humor, neuvěřitelný talent a ojedinělý pohled na svět. Benedict Cumberbatch. (Co na tom, že je přesně dvakrát tak starý jako já.)Present is a little unsatisfying because life is unsatisfying.

12. august 2012 at 20:51 | Adelle |  diary
Půlka sprna pryč. Tři čtvrtiny prázdnin za námi.

Posledních pár týdnů mého života by se dalo popsat několika slovy - káva, čaj, pohledy, dopisy, How I Met Your Mother, Sherlock, Hra o trůny, narozeniny, málo spánku, testy z autoškoly, jízdy a dvě ukřičené děti.

Káva. Ráno bez ní neodejdu z domu. Čaj. Večer bez něj nejdu do postele. End of the story.

Pohledy. Odjakživa miluju jejich dostávání. Kdykoliv známí/přátelé někam jedou, řeknu si o pohled. Nic nezpříjemní den tak moc, jako obyčejný pohled. Díky Blance jsem teď taky narazila na skvělou stránku postcrossing.com, kde se můžete bezplatně zaregistrovat a posílat pohledy na vygenerované adresy. Později taky začnou chodit vám.

Dopisy. Není nad ručně psaný dopis. Jeho kouzlo nepředčí ani maily, ani smsky. Opět díky Blance jsem si našla tři slečny z amerického kontinentu a začínáme si dopisovat. Mám čtyři slova. I freaking love it.

How I Met Your Mother. Jsem stále velmi pozadu. Ale miluju to. Už chci Barneyho s Robin a velmi se těším na Jennifer Morrison. To ale ještě chvíli potrvá.

Sherlock. Proč jsem se na to nepodívala dřív? Je to skvělé, brilantní, úžasné, báječné. Miluju Benedicta Cumberbatche jako Sherlocka a Martina Freemana jako Watsona. Nejvíce ale miluju to, co se děje mezi nima. A taky ty příběhy. Poutavé, dobrodružné, akční, vtipné. A ty lokace, centrum Londýna. Oh, how I miss you.

Hra o trůny. Čtu první díl knižní série. Stejně skvělé jako seriál, stejně záživné jako seriál, mnohem podrobnější než seriál. Akorát velikost není na každodení nošení v tašce. Bohužel.

Narozeniny. Ty svoje jsem oslavila. Osmnácté. Bum. Změnu nevidím, občanku mi v obchodě nekontrolovali ani předtím, právně odpovědná jsem od patnácti a volit půjdu pouze v případě, nebude-li se mi ze všech kandidátů zvedat žaludek. Jediný pozitivní fakt spočívá v řízení auta, které mě baví. Budu-li ho moci prozovozat i po zkouškách, se teprve uvidí. Zatím si ale nejsem tak jistá.

Ukřičené děti. Před tatínkem andílci s úsměvem na tváři, po zabouchnutí dvěří čerti utržení ze řetězu. Někdy jsou ale roztomilé. Světlé chvilky, kdy mi třeba mladší tříletá usne na rukou nebo mi starší šestiletá dá pusu na rozloučenou, vyvažují jejich zlobivost a navracejí ztracené nervy. Navíc mě to baví a zkušenosti využiju i v budoucnosti. Snad.

Plácám holé nesmysly. Snažím se ale zabavit a zůstat při smyslech, když se kolem mě točí všechny spoilery, novinky o natáčení a fotky z mých seriálů. Už aby byla ta škola. Yes, I said it.
Adelle

Photogallery #28 [Midnight in Paris]

12. august 2012 at 17:32 | Adelle |  photogallery
'This is unbelievable! Look at this! There's no city like this in the world. There never was.'


Rachel Berry is back...

12. august 2012 at 17:11 | Adelle |  glee
... and she's not alone.

Natáčení čtvrté série Glee začalo velmi dávno, nicméně až teď se celý štáb dostal do New Yorku, aby natočil scény v jeho ulicích. A že budou stát za to. Jednou z hlavních zápletek pro čtvrtou sezónu bude samozřejmě komplikovaný vztah Rachel a Finna, který ještě více zamotá tento pohledný hezoun Dean Geyer. Myslím, že by se měl Cory začít bát. Tedy Finn, samozřejmě.