2012/2013 TV Shows List

25. august 2012 at 20:59 | Adelle |  movies, serials
Inspirovaná zajímavým článkem Patty jsem se rozhodla vytvořit si vlastní seznam všech seriálů, které hodlám v nadcházející sezóně sledovat. Vynechám pouze seriály nové, dokončené nebo nedokoukané (ty, u kterých ještě nejsem tak daleko, abych na podzim mohla sledovat aktuální sérii). Je mi jasné, že se to nikomu číst nechce, ale pro mé vlastní dobro si tento dlouhý článek vytvořím. :) V seřazení nehledejte hlubší význam, hodnocení a sestavování žebříčků se vyhýbám.

Glee (2009)
vychází - 13.září (čtvrtá série)


Musím se přiznat, že Glee je můj seriál číslo jedna. I když vím, že ty zápletky nejsou nic moc a některé ty postavy jsou velice čitelné, má to pro mě určité kouzlo. Navíc se jedná o bandu až neuvěřitelně talentovaných lidí, kteří mě každou epizodu ohromují svými hereckými i pěveckými výkony. Také se mi líbí, že se tvůrci nebojí zavést řeč na důležitá témata.

Na podzim se začne vysílat už čtvrtá série, která má být plná změn, jelikož se děj bude částečně odehrávat v New Yorku a částečně v Ohio. Těším se na nové postavy, nové písničky, nové zápletky, ale hlavně na staré dobré tváře.Once Upon A Time (2011)
vychází - 30.září (druhá série)


Seriál jsem začala sledovat asi v půlce první série a okamžitě mě okouzlil. Velice se mi líbí zpracování toho pohádkového světa a jeho propojení s naším reálným světem. Navíc mi velice vyhovuje obsazení, které je plné kvalitních herců. Příběhy mi přijdou velice originální a celkově má tento námět šťávu.

V druhé sérii, která nás na podzim čeká, se těším nejvíce na rozvíjení vztahu Emmy a Mary Margaret. Jsem zvědavá, jak kletba z konce první série ovlivnila všechny postavy. S velkým očekáváním se těším i na příběh Ariel, která je jedna z mých nejoblíbenějších pohádkových postav.

The Big Bag Theory (2007)
vychází - 21.září (šestá série)


Sice mi trvalo asi půl roku než jsem se dostala k aktuální sériii, ale rozhodně mi to stálo za to. Kyž mám špatný den, pustím si jednu dvě epizody a hned se směju na celý byt. Jako jeden z mála komediálních sitcomových seriálů mě dokáže opravdu rozesmát a pobavit. Miluju Sheldona a myslím si, že bez něj by seriál nebyl ani z poloviny tak oblíbený.

V šesté sérii se těším na více momentů mého oblíbeného páru Shamy a taky na to, jak to dopadne se Leonardem a Penny. Tvůrci slibují také hodně hvězdných hostů a vtipných momentů Howarda z vesmíru, na které se taky těším. Tak uvidíme.

New Girl (2011)
vychází - 25.září (druhá série)


Abych byla upřímná, tak mě začátek seriálu vůbec nenadchl a na další díly jsem koukala jenom kvůli kouzelné Zooey Deschanel. Ale po takovém desátém dílu se něco zlomilo a já jsem si show začala neuvěřitelně užívat.

Od druhé série mám pouze jedno očekávání. Doufám, že se mi konečně dá dohromady Nick s Jess. A pak budu spokojená, ať se stane cokoliv. :)

Hart of Dixie (2011)
vychází - 2.října (druhá série)


I když se jedná o velice oddechový seriál (proto jsem si ho taky vybrala), během roku se mi prostě dostal pod kůži a finále první série jsem sledovala velice netrpělivě. Kupodivu se stalo to, co jsem chtěla, abych se stalo, ale konec mě stejně nepotěšil.

V druhé sérii doufám, že si to Zoe jednou pro vždy vyříká s Georgem a bude s Wadem. Protože jestli ne, tak jí asi něco otřískám o hlavu. A nebudu při tom brát ohledy na to, že rozbíjím svůj notebook. :)

The Vampire Diaries (2009)
vychází - 11.října (čtvrtá série)


První sérii a polovinu druhé jsem zvládla za jeden víkend. Na tu druhou jsem si počkala a od té doby to jde z kopce. Nechci někoho urazit, ale třetí série se mi vůbec nelíbila, i když se samozřejmě našly i světlé momenty. (Klaroline například.)
Od čtvrté série neočekávám naprosto nic, jsem zvědavá, jak se s upírkou Elenou tvůrci poperou a jak to dopadne s jejím vztahem se Stefanem.

Game of Thrones (2011)
vychází - 30.března (třetí série)


Jeden z nejlepších seriálů současnosti. Opravdu mě ty příběhy nadchly, skvělé herecké výkony vše ještě navyšují. Nevadí mi ani ta brutalita a nahota. Prostě mi to k tomu tak nějak patří.

V další sérii, která vychází za hrozně hrozně dlouho (i když už se natáčí), se těším hlavně na draky a dobrodružství Aryi, která je po boku Tyriona má nejoblíbenější postava.

Revenge (2011)
vychází - 30.září (druhá série)


Další povedená novinka loňského podzimu, která mě velice překvapila svou akčností. Je zajímavé sledovat všechny ty zápletky, intriky, lži a přetvářky. Hrozně dobře to ale funguje a já už se třepu na další sérii.

Své požadavky bych srhnula do jedné věty. Dejte mi Jacka a Emily dohromady a budu vás milovat navěky.

Sherlock (2010)
vychází - 2013 (třetí série)


Příliš mnoho na tomto seriálu ujíždím, takže to tady nebudu ani popisovat, jelikož byste si o mě mohly myslet, že jsem blázen. (Cítíte tam tu ironii, že?) Dodám jenom jednu věc - je to úžasné.

Třetí sérii nám už tvůrci shrnuli do tří slov - rat, wedding, bow. Každé slovo odkazuje k jedné epizodě a já se jenom děsím, jaký konec pro nás nachystají. A doufám, že ta svatba neznamená, že se bude John ženit. Protože i když 'neshipuju' Johnlock jinak než v čistě přátelské formě, nechci, aby se John stěhoval z Baker Street. No ale uvidíme, třeba to nakonec dodá nějakou dynamiku. :)

V letošní sezóně se chystám sledovat i The Amazing Race a Survivor, ale mám takový pocit, že to se sem tolik nehodí. Příště třeba ty seriálové novinky, uvidíme.
 


Comments

1 roxanne roxanne | Web | 25. august 2012 at 21:39 | React

to je docela vtipné žes mi to napsala tak zrovna dneska:D protože já si zrovna dnes na tu megastar hrála taky:D a víš než obvykle, jako kdysi :D a mi je dvacet:D to nidky nepřestane;)

2 Lola Lola | Web | 25. august 2012 at 22:16 | React

Z tvé "sbírky" seriálů toho teda moc nesleduju :D Kromě Once Upon A Time a TBBT :D věřím, že Game of Thrones je úžasná podívaná, docela drsná v hodně směrech. Viděla jsem první díl, ale nezapůsobil na mě tak moc, že bych chtěla vidět další.. uvidíme, třeba se někdy prokoušu dál a taky tomu propadnu :D
No a docela mě zaujal Sherlock, když to tak chválíš ;) Tak možná až budu mít zase víc času, zkouknu ;)

3 valleria valleria | Web | 25. august 2012 at 22:23 | React

3 seriály odsud nesleduji a ani to neplánuji, SH ještě zvážím. Ostatní, jak jistě víš, sleduji také a těším se na novou seriálovou sérii, i když bez těchto jsem neměla žádný problém zvládnout léto, musím říct, že takový TBBT u mě momentálně zastiňuje HIMYM, a to jsem to odmítala nejdřív sledovat, ale to už je u mě takový zvyk, všechny seriály, které mám nejraději jsem z počátku silně odmítala, viz Bones, TVD, PLL, Glee. .. no, jak jsem řekla, všechny xD

4 Patty Patty | Web | 26. august 2012 at 14:07 | React

To je pravda, proti gustu...
Na internetu jsem na tu knížku četla jen samé pozitivní ohlasy navíc už jsem po ní v knihkupectví několikrát koukala, takže jsem si řekla, že to zkusím a uvidím. Takovéhle knížky já můžu :)

Ve Once Upon a Time se také moc těším na Ariel a taky na Šípkovou Růženku, tyhle dvě mám moc ráda. Navíc první série skončila tak napínavě, že už pomalu odškrtávám dny do série druhé. TVD jsem zabalila už po první sérii. Nikdy jsem totiž nezažila seriál, ve kterém bych měla chuť vystřílet polovinu hlavních postav :-D Hart of Dixie mám v plánu sledovat a láká mě i Revenge a Sherlock. Měla bych si dát facku. Jako bych už teď toho sledovala málo :-D

5 Sue Sue | Web | 26. august 2012 at 20:11 | React

Máme veeeelmi podobný seznam ;D asi si ho taky vytvořím veřejně, ať si to líp pamatuju :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.