Sherlock

25. august 2012 at 12:04 | Adelle |  movies, serials
Už se déle než týden pohybuju ve stavu naprosté závislosti, která se mění na nezdravou posedlost. Tím si ale vyvažuju stavy naprosté zoufalosti z blížící se školy a zkoušek z autoškoly. A nejedná se o nic jiného než o závislost na Sherlockovi.

Mluvím o té britské verzi stanice BBC v hlavní roli s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem. Klasické příběhy podle sira Arthura Conana Doyla jsou zasazeny do moderního Londýna a i Sherlock využívá moderní techniky a postupů. Přesto tam ale najdete všechny věci, které jsou pro Sherlocka charakteristické - hra na housle, láska k jediné ženě, závislost (v tomto případě na nikotinu) a přátelství na život a na smrt. Co je na tom ale nejúžasnější, že to všechno hrozně funguje a po prvních deseti minutách koukáte se zatajeným dechem a otevřenou pusou (jde-li to obojí najednou). Jedinou nevýhodu vidím v tom, že po dvou sériích existuje pouze 6 dílů, a i když má každý hodinu a půl, je to ukrutně málo.

Nejslavnější detektiv světa se vrací. Z produkce britské BBC a v podání scénáristů Stevena Moffata a Marka Gattise, kteří už dříve spolupracovali na kultovním seriálu Doctor Who, přichází zcela nový pohled na klasická detektivní dobrodružství kriminalistického génia Sherlocka Holmese a jeho věrného přítele a kronikáře doktora Johna Watsona. (edna.cz)

Máte-li rádi detektivní příběhy, Sherlocka Holmese, Londýn, dechberou zápletky, komické situace a přátelství na život a na smrt, je to přesně volba pro vás.

 


Comments

1 Kelly Kelly | Web | 28. august 2012 at 20:36 | React

Tento seriál je naprosto dokonalý. Sice mi chvíli trvalo, než jsem se prokousala druhou sezónou, to stahování je hrozné, jedničku hrdě vlastním na org. dvd :)

2 Bety Bety | 16. january 2013 at 20:26 | React

Ten seriál je opravdu super,ale poslední episoda doslova ničí životy :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.